Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Zwyczaje obrzędowe dawnej wsi w Tokarni z udziałem naszych gospodyń

Ocena 0/5

Pokazy obrzędowe, możliwość skosztowania dawnej kuchni oraz wystawa zabytkowego sprzętu rolniczego. Chętni mogli się sprawdzić w mieleniu zboża w żarnach. Uruchomiony został wiatrak z Dębna. Były także pokazy wypieku chleba, a także dawnych obrzędów ludowych, w tym m.in. „Wyzwolin kosiarza”. Te i wiele innych atrakcji  czekało dziś na gości w Parku Etnograficznym w Tokarni z okazji „Święta chleba”. 

Gminę Włoszczowa reprezentowały koła gospodyń wiejskich z Kurzelowa i Bebelna. Stoiska odwiedzili burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek i starosta Dariusz Czechowski.

Na stoisku Koła Gospodyń Wiejskich z Kurzelowa dużą popularnością cieszyły się tradycyjne zawijoki. Jak wyjaśniła pani Paulina, zawijoki to danie przypominające gołąbki z farszem z kaszy, suszonych grzybów i kiszonej kapusty.

Bebelanki - mistrzynie ozdób, prowadziły warsztaty wicia wianków i układania bukietów.

Iwona Boratyn, rzecznik prasowy UG Włoszczowa

Galeria zdjęć

Nie zabrakło także regionalnych przysmaków i rękodzieła, prezentowanych przez nasze koła gospodyń 19 Nie zabrakło także regionalnych przysmaków i rękodzieła, prezentowanych przez nasze koła gospodyń 18 Nie zabrakło także regionalnych przysmaków i rękodzieła, prezentowanych przez nasze koła gospodyń 17 Nie zabrakło także regionalnych przysmaków i rękodzieła, prezentowanych przez nasze koła gospodyń 16 Nie zabrakło także regionalnych przysmaków i rękodzieła, prezentowanych przez nasze koła gospodyń 15 Nie zabrakło także regionalnych przysmaków i rękodzieła, prezentowanych przez nasze koła gospodyń 14 Nie zabrakło także regionalnych przysmaków i rękodzieła, prezentowanych przez nasze koła gospodyń 13 Nie zabrakło także regionalnych przysmaków i rękodzieła, prezentowanych przez nasze koła gospodyń 12 Nie zabrakło także regionalnych przysmaków i rękodzieła, prezentowanych przez nasze koła gospodyń 11 Nie zabrakło także regionalnych przysmaków i rękodzieła, prezentowanych przez nasze koła gospodyń 10 Nie zabrakło także regionalnych przysmaków i rękodzieła, prezentowanych przez nasze koła gospodyń 9 Nie zabrakło także regionalnych przysmaków i rękodzieła, prezentowanych przez nasze koła gospodyń 8 Nie zabrakło także regionalnych przysmaków i rękodzieła, prezentowanych przez nasze koła gospodyń 7 Nie zabrakło także regionalnych przysmaków i rękodzieła, prezentowanych przez nasze koła gospodyń 6 Nie zabrakło także regionalnych przysmaków i rękodzieła, prezentowanych przez nasze koła gospodyń 5 Nie zabrakło także regionalnych przysmaków i rękodzieła, prezentowanych przez nasze koła gospodyń 4 Nie zabrakło także regionalnych przysmaków i rękodzieła, prezentowanych przez nasze koła gospodyń 3 Nie zabrakło także regionalnych przysmaków i rękodzieła, prezentowanych przez nasze koła gospodyń 2 Nie zabrakło także regionalnych przysmaków i rękodzieła, prezentowanych przez nasze koła gospodyń 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.