XVII Przegląd Małych Form Scenicznych „Mały Artysta”. Przedszkolaki z kamerą wśród zwierząt!
Barwne kostiumy, wesołe piosenki, niezwykłe układy choreograficzne i przede wszystkim bezgraniczna, dziecięca radość – tak w kilku słowach można opisać 17. edycję Przeglądu Małych Form Scenicznych „Mały Artysta”, która odbyła się w Domu Kultury we Włoszczowie. Cała sala kinowa została wypełniona po brzegi przez małych aktorów z placówek przedszkolnych z terenu.
Tegoroczne spotkanie upłynęło pod wyjątkowym, przyrodniczym hasłem: „Z kamerą wśród zwierząt” - to motyw nawiązujący bezpośrednio do legendarnego, polskiego programu przyrodniczego. Małych Artystów odwiedził burmistrz Grzegorz Dziubek. Gospodarzem i głównym organizatorem tegorocznego, jubileuszowego przeglądu było Przedszkole Samorządowe nr 3 we Włoszczowie. To właśnie ta placówka zadbała o to, aby sala widowiskowa Domu Kultury zamieniła się w tętniącą życiem zieloną dżunglę i leśną polanę. Na włoszczowskiej scenie pełnej egzotyki i natury zaroiło się od lwów, tygrysów, barwnych motyli, ptaków oraz leśnych zwierząt. Przedszkolaki zaprezentowały niezwykle zróżnicowany repertuar artystyczny: miniatury teatralne przybliżające codzienne zwyczaje dzikich i domowych stworzeń, dynamiczne układy taneczne ilustrowane rytmiczną muzyką inspirowaną dźwiękami natury. oraz Występy wokalne, w których dominowały klasyczne, dziecięce piosenki o tematyce zoologicznej i ekologicznej. W przeglądzie tradycyjnie wzięły udział reprezentacje przedszkoli samorządowych oraz z terenu gminy. Każda z grup wykazała się ogromną kreatywnością – zachwyt publiczności wzbudziły nie tylko dopracowane kroki taneczne, ale również ręcznie przygotowywane, pomysłowe maski i kostiumy. Wybór hasła „Z kamerą wśród zwierząt” nie był przypadkowy. Oprócz rozwijania talentów scenicznych, celem tegorocznej edycji było kształtowanie u najmłodszych postaw proekologicznych. Występy uczyły empatii wobec świata ożywionego, wrażliwości na los zwierząt oraz szacunku do otaczającej nas przyrody.
Wszyscy mali artyści byli nagradzani gromkimi brawami publiczności. Gratulujemy młodym wykonawcom wspaniałych występów, a kadrze pedagogicznej i rodzicom dziękujemy za ogromne serce i zaangażowanie włożone w realizację tego pięknego widowiska.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!