Ostatnie pożegnanie Henryki Skiby - sekretarza Gminy Włoszczowa
W strugach deszczu rodzina, przyjaciele, sąsiedzi, przedstawiciele wielu instytucji życia publicznego, współpracownicy na czele z burmistrzem Grzegorzem Dziubkiem żegnali dzisiaj w Czarncy Henrykę Skibę - sekretarza Gminy Włoszczowa. Mszy Świętej pogrzebowej przewodniczył ks. Wiesław Balec, proboszcz tamtejszej parafii. Homilię wygłosił ks. Nikodem Wawrzyniak, wikariusz parafii Czarnca. Kondukt pogrzebowy prowadzony przez Orkiestrę Dętą OSP w Kurzelowie pod batutą Michała Dudkiewicza przeszedł ulicami historycznej osady, z którą Zmarła była związana od dzieciństwa ( obejrzyj tutaj )Tu rozpoczynała naukę, uczestniczyła w wielu wydarzeniach związanych z Hetmanem Stefanem Czarnieckim. Często była zapraszana na uroczystości patriotyczne. Mieszkała w rodzinnym domu w niedalekich Kątach. Henryka Skiba zmarła 7 maja, w wieku 55 lat. Spoczęła na cmentarzu parafialnym w Czarncy.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!