Jeśli aura dopisze wiecha na dachu świetlicy w Gościencinie już w maju
Świetlica powstaje na komunalnej działce z myślą o mieszkańcach Gościencina, Silpi Dużej i Małej. Nie mają oni miejsca na organizację choćby spotkań. Teraz nadchodzą warunki do efektywnego działania. Może niektórzy zadają sobie pytanie czy świetlice wiejskie są potrzebne, czy wystarczy szybki dostęp do Internetu? Można odwróć pytanie i zastanowić jak zorganizować w sieci salę prób, wyłowić talenty muzyczne, urządzić piknik czy zajęcia plastyczne, a co z potańcówką i aktywnością fizyczną? Mieszkańcy potrzebują nie tylko internetu, ale też miejsca na integrację nie tylko od święta. Trudno ich angażować w jakiekolwiek działania, jeśli nie mają, gdzie się spotkać w większym gronie.
Zadaniem samorządów jest modernizowanie infrastruktury zgodnie z potrzebami mieszkańców, dbanie o przestrzeń wypoczynkową a także zwiększanie dostępu do informacji, kultury, oświaty oraz wydarzeń o charakterze integracyjnym i rozrywkowym. Internet nie jest w stanie zastąpić bezpośrednich kontaktów.
Obiekt będzie przeznaczonym przede wszystkim do działalności społecznej, kulturalnej i rekreacyjnej. Skorzystają z niego m.in. dzieci, młodzież, seniorzy, ale też panie z KGW czy strażacy. W świetlicy zapewne nie zabraknie miejsca i czasu na realizację ciekawych projektów nie tylko dla społeczności trzech sołectw, ale także gminnych wydarzeń.
Budowany budynek świetlicy jest wolnostojący, parterowy, bez podpiwniczenia, z dachem dwuspadowym pokrytym blachą. Zagospodarowanie terenu obejmuje wykonanie m.in. parkingu.
Przed nami kolejny etap budowy - krycia połaci dachowej. Mury zewnętrzne zostały już wykonane podobnie instalacje zewnętrzne na działce. Jest komin. Po wykonaniu dachu będą następować prace wykończeniowe wewnątrz. Zawisną okna (PCV). Możemy już pokazać układ pomieszczeń w budynku. Znajdą się tu sala konferencyjna z miejscem na spotkania i możliwością przygotowania sceny. Będzie szatnia, toalety, kuchnia.
Dzisiaj trwało układanie łat przed położeniem blachy dachowej. Budynek będzie kosztować gminę Włoszczowa prawie 1,65 miliona złotych i ma być gotowa na jesień tego roku. Wykonawcą jest firma Ger-Bud z Secemina.
Iwona Boratyn, rzecznik prasowy UG Włoszczowa
Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!