Burmistrz Grzegorz Dziubek przedstawił dzisiaj radnym Raport o stanie gminy Włoszczowa za 2023 rok. Debata w czerwcu
Obejrzyj https://www.facebook.com/watch/?v=971592660848388
Dokument będzie dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej.
Raport o stanie gminy jest dokumentem wprowadzonym do przepisów ustawy o samorządzie gminnym (dalej: u.s.g.) na mocy ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych (Dz.U. poz. 130).
Raport o stanie gminy ustawodawca uregulował w nowym przepisie art. 28 aa u.s.g., w całości tej problematyce poświęconym. Jego przedmiotem ma być podsumowanie działalności organu wykonawczego gminy w roku poprzednim, w szczególności w zakresie realizacji polityk, programów i strategii, uchwał rady gminy i budżetu obywatelskiego.
Raport o stanie gminy musi być przedstawiony co roku do dnia 31 maja radzie gminy przez wójta, burmistrza, prezydenta miasta. Następnie rada gminy, podczas tej samej sesji, na której podejmowana jest uchwała w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium, rozpatruje raport, m.in. przeprowadzając debatę nad jego treścią.
Iwona Boratyn, rzecznik prasowy UG Włoszczowa


Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!