Urząd Gminy Włoszczowa

Zgłoszenie udziału w debacie nad Raportem o stanie gminy

Ocena 0/5

Zgodnie z przepisami o samorządzie gminnym, Burmistrz Gminy Włoszczowa zobowiązany jest przedstawić Radzie Miejskiej Raport o stanie gminy.  Dokument obejmuje podsumowanie działalności Burmistrza Gminy Włoszczowa w roku poprzednim (czyli w 2025), w szczególności realizację polityk, programów i strategii oraz uchwał  RM.

Rada Miejska  rozpatruje raport podczas sesji, na której podejmowana jest uchwała dotycząca udzielenia  absolutorium Burmistrzowi. Radni, zabierają głos bez ograniczeń czasowych. W debacie nad Raportem o stanie gminy mogą zabierać również głos mieszkańcy gminy. Zgodnie z art. 28aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym  udział mieszkańców w debacie możliwy jest wyłącznie po uprzednim pisemnym zgłoszeniu takiego zamiaru przewodniczącemu Rady Miejskiej.

Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos składa takie zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 20 osób. W zgłoszeniu powinno się znaleźć imię i nazwisko, miejsce zamieszkania oraz podpis mieszkańca zamierzającego wziąć udział w debacie. Formularz zgłoszenia do debaty dostępny w załączonych plikach lub w Biurze Rady Miejskiej, pokój 52 w budynku UG.

Zgłoszenie to należy złożyć najpóźniej w dniu poprzedzającym sesję, podczas której ma być przedstawiony Raport o stanie gminy czyli w przeddzień sesji.

 

Pliki do pobrania:

1 Zgłoszenie do udziału w debacie
Format: pdf, 484.28 kB
2 Zgłoszenie do udziału w debacie
Format: docx, 18.4 kB
4 Klauzula informacyjna
Format: pdf, 275.53 kB
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności