Urząd Gminy Włoszczowa

Kwestowali dla najbardziej potrzebujących

Ocena 0/5

Towarzystwo im. św. Brata Alberta składa podziękowanie za złożone ofiary do puszek na Stołówkę Św. Brata Alberta w wysokości 6 875 zł. Datki z kwesty pozwolą  m.in. na sfinansowanie posiłków. Stołówka prowadzi kuchnię społeczną, czyli wszystkie posiłki czy paczki są ufundowane przez darczyńców. Gmina Włoszczowa utrzymuje etaty i dopłaca na tzw. wsad do kotła.

Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta jest organizacją ogólnopolską. We Włoszczowie działa  Koło. Celem Towarzystwa  jest pomoc osobom bezdomnym i ubogim w duchu patrona.

Stowarzyszenie zwane potocznie "Bratem Albertem" prowadzi w naszym mieście kuchnię dla bezdomnych, ubogich rodzin wielodzietnych oraz wszystkich potrzebujących tego rodzaju wsparcia z terenu Włoszczowy i okolic. Kuchnia albertyńska dziennie wydaje ponad 100 posiłków.

Iwona Boratyn, rzecznik prasowy UG Włoszczowa

Galeria zdjęć

Stołówka św. Brata Alberta we Włoszczowie. 6 Stołówka św. Brata Alberta we Włoszczowie. 5 Stołówka św. Brata Alberta we Włoszczowie. 4 Stołówka św. Brata Alberta we Włoszczowie. 3 Stołówka św. Brata Alberta we Włoszczowie. 2 Stołówka św. Brata Alberta we Włoszczowie. 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności