Urząd Gminy Włoszczowa

Tłusty Czwartek. Nasi mieszkańcy stoją w długich kolejkach po pączki

Ocena 0/5

W tłusty czwartek cukiernicy nie mogą nadążyć z pieczeniem pączków, bo kupuje się je do biur, urzędów, do domów. Jak wskazuje tradycja, tego dnia obowiązkowe jest zjedzenie przynajmniej jednego pączka. Spożycie słodkiej przekąski ma bowiem zagwarantować powodzenie w życiu.

Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. To dzień, w którym  królują nie tylko pączki, ale też faworki. Temu, ile pączków jest zjadanych w Polsce w czasie tłustego czwartku, postanowili przyjrzeć się analitycy BNP Paribas. Jak wskazano w informacji prasowej, statystyczny Polak w czasie słodkiego święta zjada 2,5 pączka "co przekłada się na blisko 100 milionów zjedzonych ciastek, lub 34 miliardy pochłoniętych kilokalorii w skali całego kraju". Do ich wyprodukowania wykorzystanych zostanie natomiast około 2,5 tys. ton mąki pszennej, 500 ton cukru i masła, 1,3 mln litrów mleka oraz około 25 mln sztuk jajek.

Nasi mieszkańcy tłumnie ruszyli pod najbardziej znane cukiernie, piekarnie  i do marketów. Pierwsi entuzjaści pojawili się już o świcie,  bo jak można w takim dniu, nie być gotowym na zaspokojenie swych zachcianek. Wiadomo, że kolejki po najlepsze słodycze towarzyszą nam w każdy Tłusty Czwartek.

Popularne smaki pączków: marmolada, róża, adwokat, rafaello, czekolada, toffi.

Przypominamy, jeden pączek ma od 300 do 400 kilokalorii. Aby je spalić potrzebny jest godzinny spacer lub kwadrans wchodzenia po schodach.

Smacznego!

Iwona Boratyn, rzecznik prasowy UG Włoszczowa

Galeria zdjęć

Pączki i faworki królują dziś we włoszczowskich cukierniach, piekarniach i marketach. 14 Pączki i faworki królują dziś we włoszczowskich cukierniach, piekarniach i marketach. 13 Pączki i faworki królują dziś we włoszczowskich cukierniach, piekarniach i marketach. 12 Pączki i faworki królują dziś we włoszczowskich cukierniach, piekarniach i marketach. 11 Pączki i faworki królują dziś we włoszczowskich cukierniach, piekarniach i marketach. 10 Pączki i faworki królują dziś we włoszczowskich cukierniach, piekarniach i marketach. 9 Pączki i faworki królują dziś we włoszczowskich cukierniach, piekarniach i marketach. 8 Pączki i faworki królują dziś we włoszczowskich cukierniach, piekarniach i marketach. 7 Pączki i faworki królują dziś we włoszczowskich cukierniach, piekarniach i marketach. 6 Pączki i faworki królują dziś we włoszczowskich cukierniach, piekarniach i marketach. 5 Pączki i faworki królują dziś we włoszczowskich cukierniach, piekarniach i marketach. 4 Pączki i faworki królują dziś we włoszczowskich cukierniach, piekarniach i marketach. 3 Pączki i faworki królują dziś we włoszczowskich cukierniach, piekarniach i marketach. 2 Pączki i faworki królują dziś we włoszczowskich cukierniach, piekarniach i marketach. 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności