Urząd Gminy Włoszczowa

Aplikacja "Odpado" zadba o czystość w gminie? Wiceprzewodniczący RM Michał Szafrański liczy, że pomysł chwyci

Ocena 0/5

To łatwa w obsłudze, bezpłatna aplikacja, która umożliwia mieszkańcom samodzielne zgłaszanie nielegalnych wysypisk śmieci, przepełnionych koszy, zalegających liści i innych nieprawidłowości dotyczących porządku na terenie gminy. Że tak jest wiceprzewodniczący RM Michał Szafrański przekonywał dziś burmistrza Grzegorza Dziubka oraz prezesa spółki PGKiM Wiktora Fatygę.

Wszystko o aplikacji na stronie https://odpado.pl/aplikacja/ 

naklejka-jpg 

Wideo https://www.facebook.com/watch/?v=845416461030703

Z doświadczenia wiemy, że obszary trudne pod względem utrzymania czystości są najłatwiej rozpoznawane przez mieszkańców - w drodze do i z pracy, szkoły, podczas spaceru lub wycieczki rowerowej.  Aplikacja, opracowana przez Michała Szafrańskiego, stanie się narzędziem ochrony przed zaśmiecaniem.  Podobne inteligentne systemy sprawdzają się w Polsce.

Władze gminy i komunalna spółka sprzątająca przychylnie patrzą na pomysł radnego Szafrańskiego.

apliko 

Wideo https://www.facebook.com/watch/?v=1517157052244307

apliko2-jpg 

Wideo https://www.facebook.com/watch/?v=869366028179254

O aplikacji jej twórca przekazuje też informacje kanałem YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=dxdLvcNVom4

Dobry przykład na to, jak technologie w coraz większym zakresie wspierają ochronę środowiska. Pamiętajmy, że dzisiaj trwa ogólnopolska akcja "Sprzątania Świata" pod hasłem "Na straży czystej Ziemi".

Iwona Boratyn, rzecznik prasowy UG Włoszczowa

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności