Urząd Gminy Włoszczowa

Jest już gotowa dokumentacja projektowa na wodociąg w czterech północno-wschodnich sołectwach gminy Włoszczowa

14 października 2021

Przygotowanie dokumentacji i uzyskanie pozwoleń na realizację tej inwestycji nie było proste. Nowy odcinek komunalnej sieci będzie przechodził m.in. przez drogę wojewódzką i  tereny leśne. Woda popłynie do najdalej położonych gospodarstw w północno-wschodnich krańcach gminy, o czym jeszcze niedawno można było tylko pomarzyć. Włoszczowski Zakład Wodociągów i Kanalizacji poinformował dzisiaj, że jest już gotowa dokumentacja projektowo - kosztorysowa potrzebna  do budowy sieci wodociągowej  z przyłączami w miejscowościach Rząbiec, Wymysłów, Michałów i Nieznanowice nr od 52 do 55 (Prządzów). To, jak widać w galerii, kilka opasłych segregatorów. Wykonawcą jest Bioprojekt z Piotrkowa Trybunalskiego.

- W kilkumiesięcznych odstępach czasu uzyskaliśmy potrzebne  pozwolenia na budowę  wydane  przez Starostę Włoszczowskiego oraz Wojewodę Świętokrzyskiego - wyjaśnia Paweł Strączyński, prezes WZWiK. Koszt wykonania dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwoleń na budowę wyniósł 199 206,00 zł brutto. - Warto podkreślić bardzo dobrą współpracę z Przedsiębiorstwem Bioprojekt, które na bieżąco przekazywało informacje o poszczególnych etapach powstawania dokumentacji. Chciałbym też podziękować moim pracownikom za ogrom pracy, którą włożyli w to, aby ten projekt powstał. Tego rodzaju inwestycje liniowe są bardzo trudne do realizacji również ze względu na wielość nieruchomości, przez które przechodzą, co wiąże się z dużą liczbą uzgodnień - wyjaśnia prezes Strączyński.

Dzisiaj w przekazaniu dokumentacji uczestniczyli burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek i radny miejski z Nieznanowic Michał Szafrański, który zabiegał o wodociąg w tej części gminy. - To był jeden z najtrudniejszych odcinków sieci wodociągowej w gminie, ze względu na przebieg i warunki terenowe: duże szlaki komunikacyjne i lasy. Jeśli pozyskamy środki zewnętrzne powstanie sieć wodociągowa o długości 13,62 kilometrów, zaprojektowana dla 152 przyłączy. W tej kadencji chcemy zakończyć budowę wodociągów w gminie - podkreśla burmistrz Grzegorz Dziubek.

Iwona Boratyn, rzecznik prasowy UG Włoszczowa

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie