Urząd Gminy Włoszczowa

III Finał akcji Rower Pomaga, a w nim rajd, zbiórka krwi, wyścig dla dzieci i wiele innych atrakcji

9 września 2019

Mamy to! W akcji "Rower Pomaga" przyjechaliśmy ponad 200 tysięcy kilometrów. To wszystko po to, żeby przekazać wymarzone rowery dzieciom. Ale nie tylko. Bo promowaliśmy  zdrowy styl życia, a co najważniejsze zadbaliśmy o środowisko ograniczając CO2. Akcja bardzo się spodobała, a przed nami wielki finał. Wydarzenie odbędzie się przy Placu Konstytucji 3 Maja we Włoszczowie, na ul. Żwirki i w budynku Urzędu Gminy we Włoszczowie.

Burmistrz  Grzegorz Dziubek zaprasza w niedzielę, 15 września o godzinie 10.00 na Plac Konstytucji 3 Maja na rajd rowerowy organizowany w ramach III Finału akcji Rower Pomaga. Rowerzyści będą mieć do wyboru dwie trasy:

Trasa o charakterze rekreacyjnym:

30 km – Włoszczowa, Pl. Konstytucji 3 Maja – Łachów – Klekot – Łachów – Kuzki – Czarnca – Kąty – Konieczno (leśniczówka) – Wola Wiśniowa – Włoszczowa, Pl. Konstytucji 3 Maja.

Trasa o charakterze sportowym:

50 km - Włoszczowa, Pl. Konstytucji 3 Maja– Łachów – Klekot – Łachów – Kuzki – Czarnca – Kąty – Ludwinów – Bebelno – Rogienice – Ogarka – Przygradów – Nieznanowice – Wola Wiśniowa – Ewina – Kuzki – Włoszczowa, Pl. Konstytucji 3 Maja.

Zapisy do dn. 11.09.2019 r. pod nr tel. 41 394 26 69 wew. 160.

Ok. godz. 13:00 – powrót z rajdu rowerowego na Pl. Konstytucji 3Maja.

O 13:15 rozpocznie się część oficjalna wydarzenia. Dzięki Fundacji Arka i przejechanym kilometrom, które zostały zapisane na naszej podstronie, dzieci otrzymają wymarzone rowery. Będą emocje, radość i szczęście – zarówno dla Nich i jak dla nas wszystkich, którzy przyczynili się do realizacji tego szczytnego celu.

Na stoisku profilaktycznym Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie odbędzie się akcja oddawania krwi. Zgłoś się i uratuj czyjeś życie. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty i być po lekkostrawnym posiłku. Rejestracja krwiodawców od godziny 13:00 do 17:30 w budynku Urzędu Gminy, ul. Partyzantów 14 sala 55, parter, wejście z prawej strony budynku.

Przy ul. Żwirki zostanie rozegrany wyścig rowerowy KINDER „Szybszy od powietrza” o Puchar Burmistrza Gminy Włoszczowa dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat z nagrodami. Zależy nam aby dwa kółka kojarzyły się najmłodszym  z dobrą zabawą i świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Warto podkreślić, że każde dziecko biorące udział w zmaganiach otrzyma pakiet startowy z gadżetami, a po przekroczeniu mety zostanie nagrodzone medalem. Zwycięzcy otrzymają puchary i pamiątkowe dyplomy. Ze względów organizacyjnych zapraszamy do zapisów pod nr tel. 41 394 26 69 wew. 160. Mamy nadzieję, że w czasie Kinder wyścigu dzieci przeżyją swoją przygodę rowerową i zostanie zaszczepiona w niech ciekawość świata i sympatia dla aktywnych form wypoczynku. Być może wspólnie z rodzicami podejmą decyzje o dalszym rozwijaniu rowerowej pasji. Regulamin wyścigu – zabawy rowerowej będzie dostępny pod artykułem.

Ponadto na uczestników będą czekać:

Celem wydarzenia jest:

-        zachęcanie do aktywnego wypoczynku mieszkańców Gminy Włoszczowa i Powiatu Włoszczowskiego, w szczególności do jazdy na rowerze. Jazda na rowerze sprzyja dobremu samopoczuciu, zdrowiu i odpowiedniej kondycji.

-        promowanie ekologicznego transportu. Rower nie emituje spalin, które zanieczyszczają powietrze, zatruwają glebę i wodę. Dlatego tak ważna jest promocja kultury rowerowej wśród społeczeństwa. Chcemy, by coraz więcej osób wybierało dwa kółka, co przełoży się na komfort życia obecnych i następnych pokoleń.

-        wsparcie potrzebujących dzieci poprzez przekazanie wymarzonych rowerów.

-        integracja środowiska lokalnego.

 

Realizacja zadania pn.: III Finał akcji Rower Pomaga zostanie dofinansowana ze środków budżetu powiatu.

Partnerami wydarzenia Rower Pomaga są:

- Starostwo Powiatowe we Włoszczowie,

- Fundacja Ekologiczna Arka

- Dom Kultury we Włoszczowie

- PCKR Włoszczowa

- OSiR Włoszczowa

- Stowarzyszenie Włoszczowa na 2 kółkach

- Europlus Paweł Bąk

W związku z wydarzeniem zostanie wyłączenie z ruchu kołowego ul. Żwirki na odcinku od skrzyżowania z ul. Wigury do ul. Partyzantów z wyłączeniem skrzyżowania z ul. Partyzantów nastąpi w godzinach od 10:00 – 18:30 w dniu 15września.

Przewidywane objazdy w związku z wyłączeniem ul. Żwirki zostaną poprowadzone ul. Wigury, ul. Pocztową, rondem Gosiewskiego oraz ul. 1 Maja.

Wszystkich miłośników kolarstwa, rodziny z dziećmi, uczniów a także seniorów na rowerach serdecznie zapraszamy.

Agnieszka Michałek, koordynator akcji

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie