Urząd Gminy Włoszczowa
Powróć do: OSiR

Zbiornik wodny "Klekot"

Zbiornik Wodny Klekot to największy w Gminie Włoszczowa i całym powiecie akwen. Powierzchnia lustra wody zajmuje tutaj ponad 23 hektary, a razem z groblami, przy pełnym poziomie wody wzrasta do 25 hektarów. W najgłębszym miejscu jest około 4,5 metra wody, ale do kąpieli dopuszczony jest obszar płytszy o głębokości 120cm i 170cm (oznaczony bojkami) oraz brodzik dla dzieci o głębokości wody do 40cm. Linia brzegowa plaży wynosi 4.2mb. Na środku zbiornika znajduje się porośnięta krzewami wysepka.
Klekot to urokliwe, półdzikie miejsce. Obiekt ten przeznaczony jest zarówno do celów rekreacyjnych, jak i wędkarskich. Zbiornik stanowi własność Gminy Włoszczowa. Ośrodek Sportu i Rekreacji jest zarządcą obiektu w sezonie letnim. W 2014 roku umową użyczenia akwen został przekazany dla celów wędkarskich Włoszczowskiemu Towarzystwu Wędkarstwa Sportowego Big Fish.
Uchwałą Rady Miejskiej we Włoszczowie w sezonie letnim miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli jest strzeżone przez ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Można wypożyczyć tutaj rowerki wodne i kajaki, jak również skorzystać z miejsca rekreacyjnego w formie zabudowanej wiaty z grillem, stołami i ławkami.
Do zbiornika KLEKOT można dojechać kierując się z Włoszczowy w kierunku Łachowa, a następnie skręcając w lewo w oznakowaną asfaltową drogę.

Kontakt:
Ośrodek Sportu i Rekreacji
ul. Wiśniowa 43, 29-100 Włoszczowa
tel.: 41 33 35 100
e-mail: info@osir-wloszczowa.pl