Urząd Gminy Włoszczowa

Wystawa w Sejmie poświęcona kynologii łowieckiej. Dziś dzień św. Huberta

Ocena 0/5

Dzisiaj w budynku Sejmu odbyło się otwarcie wystawy pt. „Ogary poszły w las” - kulturotwórcza wartość kynologii łowieckiej. Inicjatorem wernisażu jest przewodnicząca Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa posłanka Urszula Pasławska. 

3 listopada - w  dniu patrona św. Huberta, swoje święto celebrują myśliwi, leśnicy i jeźdźcy. - To nasze święto związane z poszanowaniem przyrody, polowaniem, roztropną gospodarką łowiecką. To wszystko, co my robimy w lesie, w dniu święta Huberta podkreślamy  głośniej. Przypominamy, że jesteśmy obecni i działamy w zaciszu leśnej kniei - mówi burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek, również myśliwy. Dzisiaj uczestniczył w otwarciu sejmowej wystawy.

Sto dwadzieścia lat temu, 7 czerwca 1902 roku, warszawski „Tygodnik Ilustrowany” wydrukował pierwszy odcinek nowej powieści Stefana Żeromskiego pt. "Popioły". Książka została ciepło przyjęta przez czytelników.  Najbardziej znane zdanie powieści to: "Ogary poszły w las". Oznacza po prostu dobry start.

Iwona Boratyn, rzecznik prasowy UG Włoszczowa

Galeria zdjęć

Wystawa kynologiczna w Sejmie. 6 Wystawa kynologiczna w Sejmie. 5 Wystawa kynologiczna w Sejmie. 4 Wystawa kynologiczna w Sejmie. 3 Wystawa kynologiczna w Sejmie. 2 Wystawa kynologiczna w Sejmie. 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności