Urząd Gminy Włoszczowa

Wakacje na półmetku. Mundurowi nie odpoczywali

Ocena 0/5

Pierwszy miesiąc wakacji minął świętokrzyskim policjantom pracowicie. Nietrzeźwi kierowcy, brawura za kierownicą,  utonięcia albo nieodpowiedzialne  zachowanie nad wodą czy podczas imprez masowych – to przypadki, w których interweniowali mundurowi.

Od początku wakacji do 30 lipca wyeliminowali z ruchu drogowego 355 osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę pojazdów pod wpływem alkoholu. Mundurowi zatrzymali w tym okresie również 115 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę.

W pierwszym miesiącu wakacji doszło już do 81 wypadków. Zginęło dziewięć osób, a 92 zostały ranne.  Lato nie oszczędziło tragedii nad wodą -   na terenie województwa doszło do pięciu utonięć.

Mundurowi apelują o rozwagę i bezpieczny wypoczynek.  -"Pokaż innym jak można wypoczywać i dobrze się bawić bez zbędnego ryzyka oraz bezpiecznie spędzać wolny czas. Nagraj max. 60-sekundowy spot lub wykonaj pracę plastyczną o tym, jak właściwie zachowywać się nad wodą, w wodzie lub w jej okolicy oraz wygraj atrakcyjne nagrody w konkursie." - zachęca Policja.

artystyczny_przewodnik

Iwona Boratyn, rzecznik prasowy UG Włoszczowa 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności