Urząd Gminy Włoszczowa

Szkoła w Bebelnie doczekała się fotowoltaiki

Ocena 0/5

Zakończono montaż instalacji fotowoltaicznych na  hali OSiR, małej "Jedynce", Bibliotece Publicznej.  Ekologiczne rozwiązanie będą miały pływalnia "Nemo" i Przedszkole Samorządowe nr 2 we Włoszczowie. Z energii wyprodukowanej w instalacjach OZE skorzystają wszystkie placówki gminne. Oszczędności w zależności od indywidualnego zużycia będą się wahać od 30 do 60 proc.

Przypomnijmy, że zielona energia w pierwszej kolejności została zamontowana na Domu Kultury, dwóch szkołach podstawowych w mieście, Przedszkolu Samorządowym numer 3, szkole w Koniecznie, świetlicach wiejskich w Nieznanowicach i Rząbcu oraz na budynku Urzędu Gminy. Koszt tych inwestycji wyniósł łącznie ponad 400 tysięcy złotych. W kolejnej edycji to już prawie 700 tysięcy.

Energia ze słońca dotarła także do szkoły społecznej w Bebelnie. Dzisiaj prace są już bardzo zaawansowane.  - Środki, jakie szkoła zaoszczędzi dzięki zamontowanym instalacji fotowoltaicznej, będzie można przeznaczyć na istotniejsze potrzeby jak zakup materiałów dydaktycznych, sprzętów czy przeprowadzenie niezbędnych remontów. Poza mniejszymi rachunkami za prąd, uczniowie poznają też nowe technologie. Na przykładzie zbudowanej instalacji fotowoltaicznej na dachu szkoły łatwiej będzie pokazać uczniom znaczenie i korzyści dla środowiska płynące z OZE - podkreśla Jerzy Suliga,dyrektor SP im. W. Przybyszewskiego w Bebelnie.

Montażem instalacji OZE na gminnych budynkach zajmują się firmy SOLEKO POLSKA Sp. z.o.o z Oleszna, EL-SUN Grzegorz Luśtan z Krakowa.

Iwona Boratyn, rzecznik prasowy UG Włoszczowa

Galeria zdjęć

Energia ze słońca dotarła także do szkoły społecznej w Bebelnie.  3 Energia ze słońca dotarła także do szkoły społecznej w Bebelnie.  1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności