Urząd Gminy Włoszczowa

Świętokrzyskie Cycling Academy - nowy projekt kolarski w regionie z udziałem gminy Włoszczowa

Ocena 0/5

Wczoraj nowy zarząd Świętokrzyskiego Regionalnego Związku Kolarskiego podsumował pierwszy rok działalności. W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, gdzie był obecny również burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek, wyróżnieni zostali zawodnicy oraz trenerzy, którzy osiągnęli największe sukcesy w 2021 roku.

Związek przedstawił kolejne nowe projekty kolarskie. Powołano pierwszą w regionie grupę zawodową w kolarstwie górskim zarejestrowaną w Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI pod nazwą „Świętokrzyskie Cycling Academy”, a także licencjonowany klub kolarski BMX FREESTYLE, w nowej dyscyplinie olimpijskiej pod nazwą „Świętokrzyskie Cycling Academy BMX”. – Cele mamy ambitne i liczę na to, że uda się je zrealizować. Zagospodarowaliśmy najzdolniejszą młodzież w Polsce i chcemy z nią walczyć o jak najlepsze pozycje i promować region świętokrzyski w kraju i za granicą – stwierdził trener grupy Świętokrzyskie Cycling Academy Przemysław Gierczak.

Zarząd ŚRZKol na nowy sezon zapowiada organizację wielu imprez masowych promujących kolarstwo. Weźmie w nich także gmina Włoszczowa.

W spotkaniu uczestniczyła Anna Krupka - wiceminister sportu i turystyki.

Z inicjatywy Andrzeja Domina (Domin Sport), Przemysława Gierczaka (LKK LUKS Sławno) oraz Konrada Ulanickiego (Świętokrzyski Związek Kolarski) powstała grupa kolarska Świętokrzyskie Cycling Academy, która została zarejestrowana w Międzynarodowej Unii Kolarskiej ze statusem UCI MTB Team. Projekt jest odpowiedzią na potrzebę zapewnienia młodym zawodnikom optymalnych warunków do rozwoju.

Obecnie w składzie zespołu znaleźli się juniorka Kinga Żur (KS Luboń Skomielna Biała), młodzieżowcy Julia Zięba (LKK LUKS Sławno) i Krzysztof Domin (KS Pogoń Mostostal Puławy) oraz zawodnicy elity Mateusz Nieboras (JBG2) i Marta Turoboś (LKK LUKS Sławno), która będzie również członkiem sztabu szkoleniowego ekipy z Włoszczowy. Drużyna skupiać się będzie głownie na startach kolarstwie górskim i przełajowym, ale pojawiać się będzie również na wyścigach szosowych.

Kierownictwo zespołu nie ukrywa, że będzie czynić starania, aby sukcesywnie powiększać skład głównie o zawodników kategorii U23.

W sezonie 2022 ekipa ścigać się będzie na rowerach hiszpańskiej marki Orbea. Gmina Włoszczowa wsparła grupę amatorską - sponsorowała kolarskie stroje klubowe. Jak informowaliśmy w sierpniu ubr. samorząd Włoszczowy wraz z innymi sponsorami zakupił dla kolarzy z Domin Sport Team nowe koszulki i spodenki. Jeden komplet otrzymał w prezencie burmistrz Grzegorz Dziubek.

Iwona Boratyn, rzecznik prasowy UG Włoszczowa

Galeria zdjęć

Nowy zarząd Świętokrzyskiego Regionalnego Związku Kolarskiego podsumował pierwszy rok działalności.  8 Nowy zarząd Świętokrzyskiego Regionalnego Związku Kolarskiego podsumował pierwszy rok działalności.  10 Nowy zarząd Świętokrzyskiego Regionalnego Związku Kolarskiego podsumował pierwszy rok działalności.  12 Nowy zarząd Świętokrzyskiego Regionalnego Związku Kolarskiego podsumował pierwszy rok działalności.  11 Nowy zarząd Świętokrzyskiego Regionalnego Związku Kolarskiego podsumował pierwszy rok działalności.  6 Nowy zarząd Świętokrzyskiego Regionalnego Związku Kolarskiego podsumował pierwszy rok działalności.  1 Nowy zarząd Świętokrzyskiego Regionalnego Związku Kolarskiego podsumował pierwszy rok działalności.  4 Nowy zarząd Świętokrzyskiego Regionalnego Związku Kolarskiego podsumował pierwszy rok działalności.  5 W ubiegłym roku gmina Wloszczowa zakupiła stroje dla amatorów.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności