Urząd Gminy Włoszczowa

W przyszłym roku Rząbiec będzie miał wodociąg, a Konieczno kolejny odcinek kanalizacji

Ocena 0/5

Włoszczowski Zakład Wodociągów i Kanalizacji  pozyskał 3 010 166,00 zł pomocy na budowę sieci wodociągowej w miejscowości Rząbiec oraz budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Konieczno dla operacji typu „Gospodarka wodno-ściekowa”, w ramach działania Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich objętego PROW na lata 2014-2020.  Umowa o przyznanie pomocy została podpisana 29 września w Świętokrzyskim Biurze Rozwoju Regionalnego w Kielcach. Powyższe dofinansowanie stanowi 100% planowanych kosztów.

Inwestycja rozpocznie się od budowy sieci wodociągowej w miejscowości Rząbiec, a w kolejnych etapach obejmie również miejscowości Wymysłów i Michałów.

- W ramach budowy sieci wodociągowej w miejscowości Rząbiec zostanie wykonane 7976 m sieci wodociągowej z przyłączami do granic posesji, natomiast w ramach budowy kanalizacji sanitarnej w miejscowości Konieczno zostanie wykonana sieć kanalizacji san. z przyłączami do granic posesji  o długości 750 m - poinformował Paweł Strączyński, prezes spółki WZWiK.

Spółka za kilka dni ogłosi przetarg. Inwestycje powstaną w przyszłym roku. - W tej kadencji chcemy zakończyć budowę wodociągów w gminie - podkreśla burmistrz Grzegorz Dziubek. W ciągu dwóch ostatnich kadencji tylko wodociągi mają m.in. Gościencin, Jeżowice, Międzylesie, Motyczno z przysiółkami Mchowie i Kotowie,  Silpia Mała, Silpia Duża, Wola Wiśniowa. Powstało też wiele odcinków w mieście.

Iwona Boratyn, rzecznik prasowy UG Włoszczowa

Galeria zdjęć

Burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek (z lewej) oraz prezes spółki WZWiK Paweł Strączyński po podpisaniu umowy. 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności