Urząd Gminy Włoszczowa

Rusza projekt ścieżki rowerowej w mieście

Ocena 0/5

Z nowej inwestycji na pewną ucieszą się cykliści. Nie będą też narzekać kierowcy, którzy teraz dodatkowo muszą liczyć się z utrudnieniami. Jest światełko w tunelu, że na najbardziej ruchliwych  traktach we Włoszczowie - w ciągu ulic Partyzantów i Jędrzejowskiej - rozpocznie się budowa ścieżki rowerowej.

Dzisiaj burmistrz Grzegorz Dziubek podpisał umowę na opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej.

Powstanie oznakowanej na chodnikach ścieżki rowerowej na głównym szlaku Włoszczowy - ulicy Partyzantów, proponował radny miejski Zbigniew Woldański. Przekonywał, że traktem porusza się coraz więcej rowerzystów, w tym osób starszych, dla których jednoślad jest podstawowym środkiem komunikacji - na przykład po zakupy czy do lekarza. Dawniej droga wojewódzka, teraz gminna (pod wybudowaniu obwodnicy) nie ma wytyczonej ścieżki dla rowerzystów. Według radnego Woldańskiego poprawi to bezpieczeństwo na bardzo ruchliwej ulicy. Wniosek w tej sprawie złożył na sesji 30 maja 2022 roku.

Projekt wykona Sebastian Grabiński z Warszawy. Ma na to czas do 14 grudnia 2026 r. (13 miesięcy) za kwotę 350 550,00 zł.

Wszyscy wiemy, że na rower idziemy nie tylko pojeździć, ale też, żeby dostać się nim do pracy czy szkoły. Oczekiwania idą więc w kierunku lepszej i bardziej rozbudowanej sieci tras rowerowych. Gmina chce wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom. Ustalenie ich przebiegu jest jednak czasochłonne.

Iwona Boratyn, rzecznik prasowy UG Włoszczowa

Galeria zdjęć

Projekt ma być gotowy za 13 miesięcy. 4 Projekt ma być gotowy za 13 miesięcy. 3 Projekt ma być gotowy za 13 miesięcy. 2 Projekt ma być gotowy za 13 miesięcy. 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności