Urząd Gminy Włoszczowa

Nie żyje Mieczysław Sas, samorządowiec, przedsiębiorca i filantrop

Ocena 0/5

Mieczysław Sas miał 83 lata. Informację o jego śmierci podał w mediach społecznościowych przyjaciel zmarłego, były marszałek województwa, eurodeputowany Adam Jarubas.

Mieczysław Sas mieszkał w w Zbludowicach k. Busku-Zdroju. Wykształcenie zawodowe – mechaniczne. Był właścicielem Zakładu Metalowo-Kotlarskiego Sas - obecnie jednej z największych firm w województwie. Współzałożyciel i aktywny członek Stowarzyszenia Gospodarna Gmina Busko-Zdrój. Wiceprezes Izby Rzemieślniczej w Kielcach. Radny trzech kadencji w buskim samorządzie (wiceprzewodniczący). Filantrop i społecznik. Mandat radnego sejmiku województwa świętokrzyskiego objął w 2010 roku. Zasiadał w klubie radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Na początku 2021 roku postanowił zakończyć misję w regionalnym samorządzie. - Musiałem, bo mam chorą żonę. Muszę się nią opiekować. Dlatego nie mam na tyle czasu, by dobrze wypełniać mandat. Każdy, który podejmuje się czegoś, powinien robić to rzetelne i dobrze. Niestety, nie mam czasu na to, by jeździć na spotkania... - mówił Mieczysław Sas. Jego największym sukcesem jako radnego była budowa drogi wojewódzkiej z Buska do Krakowa, budowa obwodnicy Zbludowic oraz powstanie buskiego hospicjum.

Za swoją działalność Mieczysław Sas otrzymał wiele wyróżnień, w tym nagrodę „Siewcy” oraz tytuł Buskowianina Roku 2007.

sas2 

Dwukrotnie odznaczony medalem za szczególne zasługi dla Diecezji Kieleckiej oraz Odznaką Honorową Województwa Świętokrzyskiego.

Iwona Boratyn, rzecznik prasowy UG Włoszczowa

sas_nekrolog 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności