Urząd Gminy Włoszczowa

Nie będzie świątecznych ozdób na ulicach. Wyznaczono tylko dwa miejsca. Gdzie są tak lubiane przez mieszkańców światełka?

Ocena 0/5

W tym roku we Włoszczowie nie zobaczymy świątecznych iluminacji na ulicach. Ozdoby zostały założone tylko w dwóch miejscach - przed magistratem na Placu Konstytucji 3 Maja oraz w Rynku.  Oznacza to, że nie zabrakło ozdobionej choinki, ani iluminacji przestrzennych - duże bombki i świetliste kule robią wrażenie. Gmina chce w ten sposób zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych.  Kosztowne są montaż, demontaż, naprawy i magazynowanie iluminacji. Powodów jest kilka: rosnące rachunki za prąd i ogrzewanie oraz utrata części dochodów w związku ze zmianami wprowadzonymi przez tzw. Polski Ład.

Już informowaliśmy, ze oświetlenie uliczne w mieście i sołectwach działa krócej - latarnie gasną po północy do godziny 4 rano.  Dlaczego? Sejm przyjął ustawę o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej”.

Według zapisów art. 36 ustawy, kierownicy jednostek sektora finansów publicznych od 1 grudnia do 31 grudnia 2022 r. mają zredukować zużycie energii elektrycznej w zajmowanych budynkach lub częściach budynków oraz przez wykorzystywane urządzenia techniczne, instalacje i pojazdy o 10 proc. w stosunku do średniej z lat 2018-2019. Natomiast w przyszłym roku mają ograniczyć o 10 proc. energię w stosunku do zużycia z 2022 r. Kto tego obowiązku nie wykona, ma podlegać karze do 20 tys. zł. Raport z oszczędności energii elektrycznej, kierownicy jednostek sektora finansów publicznych będą przekazać prezesowi Urzędu Regulacji Energetyki do 31 marca roku następującego po roku, którego dotyczy obowiązek.

Świąteczna atmosfera powoli wkracza w nasze progi. Samorząd odpalił iluminacje świąteczne w miejscach najbardziej uczęszczanych, czyli w centrum miasta. Czas jak wiemy nie jest łatwy, dlatego tego typu akcenty są ważne. Musimy mimo wszystko sobie dać takiej dobrej przedświątecznej energii.

Iwona Boratyn, rzecznik prasowy UG Włoszczowa


Galeria zdjęć

 Ozdoby zostały założone tylko w dwóch miejscach - przed magistratem na Placu Konstytucji 3 Maja oraz w Rynku. 4  Ozdoby zostały założone tylko w dwóch miejscach - przed magistratem na Placu Konstytucji 3 Maja oraz w Rynku. 3  Ozdoby zostały założone tylko w dwóch miejscach - przed magistratem na Placu Konstytucji 3 Maja oraz w Rynku. 2  Ozdoby zostały założone tylko w dwóch miejscach - przed magistratem na Placu Konstytucji 3 Maja oraz w Rynku. 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności