Strona główna

Gmina Włoszczowa - budżet
Kompleksowa rewitalizacja centrum Włoszczowy
Oplaty bezgotówkowe
 
Centrum Edukacji i Kultury w Czarncy zaprasza - kontakt: 609-847-103 lub 606-218-448
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witamy na naszej stronie

Grzegorz Dziubek

Serdecznie witam na stronie internetowej Gminy Włoszczowa. Miasto i Gmina ma niezwykle ciekawą przeszłość.

I welcome to the website of the Municipality Włoszczowa. The city and municipality has an interesting past.

Burmistrz Gminy Włoszczowa

Grzegorz Dziubek

Czytaj więcej

Aktualności

Podatki i opłaty lokalne

Powiększ zdjęcie

Urząd Gminy we Włoszczowie informuje, że zapłaty z tytułu podatku rolnego, leśnego, od nieruchomości, podatku od środków transportowych, opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz opłaty za wieczyste użytkowanie gruntów za 2018 rok, można dokonywać  na rachunek bankowy Urzędu Gminy we Włoszczowie nr: 59 1020 2733 0000 2102 0003 9578, w kasie urzędu, a także w oddziale banku PKO BP S.A. z siedzibą we Włoszczowie ul. Sienkiewicza 32 – bez pobierania prowizji.

20 lutego 2018
Czytaj więcej o: Podatki i opłaty lokalne

Nowa prasa do belowania odpadów

Powiększ zdjęcie

Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych (składowisko odpadów "Kępny Ług") została wyposażona w nową prasę kanałową o wartości 1 072 493,84 PLN. Prasa o masie 12 ton i nacisku 50 ton przeznaczona jest do belowania frakcji nadsitowej odpadów. Rozmiar beli 750 x 1100 mm o regulowanej długości. Wydajność (w zależności od gęstości materiału ) od 4,0 – 19,0 t/h. Nowa prasa w zdecydowany sposób usprawni proces zagospodarowania i magazynowania odpadów.

 

20 lutego 2018
Czytaj więcej o: Nowa prasa do belowania odpadów

Bibliotece przybywa czytelników

Powiększ zdjęcie

W ubiegłym roku Biblioteka Publicza była odwiedzana  przez 51747 osób, w tym 7989 wzięło udział  w organizowanych lekcjach bibliotecznych, spotkaniach autorskich, warsztatach, wykładach i innych realizowanych przedsięwzięciach. Można powiedzieć, że czytelnictwo we Włoszczowie kwitnie, a biblioteka jest jednym z najbardziej uczęszczanych miejsc w mieście.

20 lutego 2018
Czytaj więcej o: Bibliotece przybywa czytelników

Strażackie zebrania sprawozdawcze na półmetku

Powiększ zdjęcie

Zgodnie z przyjętym harmonogramem muszą odbyć się do końca marca. 18 lutego obradowali druhowie OSP we Włoszczowie. Jak podkreślił gość zebrania sprawozdawczego starosta Jerzy Suliga, choć jednostka nie bierze udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych, to jest widoczna w życiu społecznym i kulturalnym gminy oraz powiatu. Prezes Związku Miejsko - Gminnego OSP RP burmistrz Grzegorz Dziubek przedstawił bilans wsparcia samorządu dla strażaków. Komendant Powiatowy PSP młd. brygadier Krzysztof Ciosek mówił o dobrej współpracy z jednostką. Za współdziałanie dziękował też przedstawiciel policji młd. asp. Piotr Sobczyk. Z kolei Wiktor Krotla, prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP skupił się na tegorocznych obchodach jubileuszowych w jednostkach oraz 100. leciu odzyskania Niepodległości przez Polskę, rocznicę będą czcić także strażacy. W powiecie działa 60 jednostek OSP. W gminie Włoszczowa wiek istnienia będą obchodzić OSP w Koniecznie oraz Orkiestra Dęta OSP w Kurzelowie. Jubileusz 60.lecia ma w tym roku OSP w Międzylesiu. Obchody gminne Święta Strażaków zaplanowane zostały na 6 maja. Jak w ciągu trzech lat wyglądało finansowanie gminnych jednostek?

19 lutego 2018
Czytaj więcej o: Strażackie zebrania sprawozdawcze na półmetku

Start w sieci

Powiększ zdjęcie

17 lutego w pracowni komputerowej ZPO nr1 we Włoszczowie rozpoczęły się szkolenia Latającej Akademii Cyfrowej ZHP dla seniorów. Trener chwalił zespół, a przyszli specjaliści od szusowania w internecie docenili, że zajmuje się tymi, którzy dopiero stawiają pierwsze zdecydowane kroki w sieci. Seniorzy najczęściej szukają w internecie informacji na temat wydarzeń kulturalnych, rozkładu jazdy komunikacji, miejsc wypoczynku, ciekawostek z życia celebrytów, ale mają swoje profile na portalach społecznościowych. Korzystają też z poczty elektronicznej i kont bankowych. Zachęcamy do systematycznego uczęszczania na kurs, który będzie odbywał się w kolejne soboty, aż do wyczerpania limitu 32 godzin.   

19 lutego 2018
Czytaj więcej o: Start w sieci

II Regionalne Targi Pracy 2018

Powiększ zdjęcie

23 marca do Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego we Włoszczowie, w godz.10.00 - 13.00 zapraszają urzędy pracy.

19 lutego 2018
Czytaj więcej o: II Regionalne Targi Pracy 2018

Kiermasz Wielkanocny 2018

Powiększ zdjęcie

Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Włoszczowskiej proponuje osobom prywatnym, grupom nieformalnym, stowarzyszeniom i fundacjom udział w Kiermaszu Wielkanocnym. Publikujemy regulamin wydarzenia oraz niezbędne do zgłoszenia dokumenty. Jeśli okaże się, że pomysł cieszy się zainteresowaniem wystawców, jak i publiczności, podobne kiermasze będą organizowane cyklicznie, przy różnych okazjach.

19 lutego 2018
Czytaj więcej o: Kiermasz Wielkanocny 2018

Koncert "Moja Niepodległa"

Powiększ zdjęcie

1 marca r. w Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się koncert zatytułowany „Moja Niepodległa”, którego organizatorem jest Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach we współpracy ze Stowarzyszeniem PASSIONART.
    

19 lutego 2018
Czytaj więcej o: Koncert "Moja Niepodległa"

VIII edycja programu stypendialnego „Marzenie o Nauce"

Powiększ zdjęcie

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC rozpoczęła rekrutację do ósmej edycji programu stypendialnego „Marzenie o Nauce”. Wnioskiem zgłoszeniowym  I fazy rekrutacji jest wyłącznie formularz on-line wysłany przez kandydata w terminie od 15 lutego do 31 marca br. za pośrednictwem strony www.efc.edu.pl.

19 lutego 2018
Czytaj więcej o: VIII edycja programu stypendialnego „Marzenie o Nauce"

Zmarł Marian Oracz

Powiększ zdjęcie

W wieku 70 lat zmarł Marian Oracz, były wiceprezydent Skarżyska - Kamiennej i przewodniczący Rady Nadzorczej Skarżyskiej Strefy Gospodarczej. W swoim rodzinnym mieście był też animatorem sportu. Od 1 września 2003r. do 5 kwietnia 2012r. pełnił funkcję dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie. Pożegnanie zmarłego odbędzie się 19 lutego br. (poniedziałek). Msza Święta żałobna rozpocznie się o godzinie 16.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku - Kamiennej. Rodzinie Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

 

19 lutego 2018
Czytaj więcej o: Zmarł Marian Oracz

Już po raz czwarty "Decydujesz, pomagamy"

Powiększ zdjęcie

W dwóch dotychczasowych edycjach szczęście sprzyjało naszym stowarzyszeniom z Nieznanowic i Rząbca. 19 lutego ruszyła kolejna edycja programu Tesco, którą patronatem honorowym objął burmistrz Grzegorz Dziubek. Organizacje społeczne i aktywni mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły na inicjatywy za pomocą formularza na stronie www.tesco.pl/pomagamy do 30 marca br. Tym razem sieć przyzna trzy granty w regionie.

 

19 lutego 2018
Czytaj więcej o: Już po raz czwarty "Decydujesz, pomagamy"

Życie codzienne tradycyjnej wsi - wystawa w kieleckim Dworku Laszczyków

Powiększ zdjęcie

Obrazy przedstawiające dawną wieś oraz małe kieleckie miasteczka oraz urządzenia i narzędzia, charakterystyczne dla ginących rzemiosł będzie można zobaczyć na wystawie "Życie codzienne dawnej wsi - wystawa malarstwa Mieczysława Pasińskiego". Wernisaż odbędzie się w Dworku Laszczyków 23 lutego  br. o godz. 16.00. W spotkaniu wezmą udział także bliscy artysty.

 

19 lutego 2018
Czytaj więcej o: Życie codzienne tradycyjnej wsi - wystawa w kieleckim Dworku Laszczyków