Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Za dwa tygodnie koniec prac. Zajrzeliśmy na budowę nowego przedszkola

Przejdź do - Za dwa tygodnie koniec prac. Zajrzeliśmy na budowę nowego przedszkola

W budynku tego nowoczesnego przedszkola dzieci będą się bawiły i uczyły od przyszłego roku. Budowa ma się zakończyć w pierwszych dniach października, by można było przygotować placówkę do przyjęcia maluchów. Prace są prowadzone wewnątrz przedszkola, ale też wokół budynku, gdzie trwa zadaszanie tarasu, montaż zabawek i przygotowanie nawierzchni placu zabaw.  Jest już parking, wybrukowany wjazd, powstają rabatki. Pięknie, można powiedzieć bajkowo. Zobaczcie.

21 września 2018
Czytaj więcej o: Za dwa tygodnie koniec prac. Zajrzeliśmy na budowę nowego przedszkola

Świętokrzyscy samorządowcy spotkali się we Włoszczowie

Przejdź do - Świętokrzyscy samorządowcy spotkali się we Włoszczowie

Na ostatnim w tej kadencji posiedzeniu Związku Gmin Świętokrzyskich. Gospodarz spotkania, wiceprzewodniczący ZGŚ burmistrz Grzegorz Dziubek przybliżył pracę włoszczowskiego samorządu, historię miasta i okolic oraz prowadzone inwestycje. W programie znalazły się też  m.in. prezentacja firmy Nova Light na temat efektywnych energetycznie i ekonomicznie drogowych systemów oświetleniowych, panel poświęcony dofinansowaniu gmin w ramach programów rządowych, informacje na temat przygotowania przez gminy nadchodzących wyborów. Samorządowcy zwiedzili włoszczowskie zakłady ZPUE oraz Okręgową Spółdzielnię Mleczarską.

21 września 2018

Znajdź stypendium

Przejdź do - Znajdź stypendium

Jesteś uczniem, studentem lub doktorantem? Pasjonujesz się sportem? A może masz artystyczną duszę? Sprawdź możliwości finansowania swojego dalszego rozwoju! Polska i zagraniczna oferta stypendiów jest ogromna, a programy realizowane przez różnego typu instytucje, skierowane są do bardzo zróżnicowanych grup odbiorców. 

21 września 2018
Czytaj więcej o: Znajdź stypendium

Historia dla każdego - obrońcy Kielecczyzny

Przejdź do - Historia dla każdego - obrońcy Kielecczyzny

25 września  br. w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” odbędzie się wykład pt. „Bronili Kielecczyzny – Grupa Kielce i jej dowódcy we wrześniu 1939 r.” poświęcony działaniom zbrojnym na Kielecczyźnie po wybuchu II wojny światowej, z uwzględnieniem Bitwy pod Kajetanowem i Barczą w dniach 5-7 września 1939 roku.

21 września 2018
Czytaj więcej o: Historia dla każdego - obrońcy Kielecczyzny

Strefa aktywności przy basenie Nemo - projekt gotowy

Przejdź do - Strefa aktywności przy basenie Nemo - projekt gotowy

Bydgoska firma Nowar przygotowała projekt zagospodarowania 5750 metrów kwadratowych terenu przyległego do pływalni Nemo, tak aby umożliwić rodzinny wypoczynek. Jak pisaliśmy zaplanowane zostały strefy sportu, relaksu, dla dzieci starszych i młodszych oraz młodzieży. W projekcie znalazły się aranżacje roślinne. Projektantka Małgorzata Nowak uwzględniła potrzeby osób niepełnosprawnych. Strefa powstanie w ramach programu rewitalizacji Włoszczowy. Będzie taka, jak na zaakceptowanej już wizualizacji.

21 września 2018

Na łącznicy w Czarncy budują rozjazdy

Przejdź do - Na łącznicy w Czarncy budują rozjazdy

Grupa Kolejowych Zakladów Nawierzchniowych Bieżanów aktywnie zaangażowana w budowę nowej, ponad trzykilometrowej łącznicy spinającej linię nr 61 Kielce - Fosowskie w Czarncy, ze stacją Włoszczowa Północ na Centralnej Magistrali, lider holdingu, wyprodukuje wszystkie rozjazdy zaprojektowane dla tej inwestycji. Ostatni z nich trafi na budowę w tym miesiącu.

20 września 2018
Czytaj więcej o: Na łącznicy w Czarncy budują rozjazdy

Rolniku - uprawiaj konopie przemysłowe na terenie swojej gminy

Przejdź do - Rolniku - uprawiaj konopie przemysłowe na terenie swojej gminy

Szczegóły w załączonym pliku.

6 września 2018

Jutro upływa termin zgłaszania kandydatów do obwodowych komisji wyborczych

Przejdź do - Jutro upływa termin zgłaszania kandydatów do obwodowych komisji wyborczych

W związku z upływającym w dniu 21 września terminem zgłaszania kandydatów na członków Obwodowych Komisji Wyborczych w wyborach samorządowych zarządzonych na dzień 21 października br., Urząd Gminy Włoszczowa informuje, że zgłoszenia przyjmowane są w godzinach pracy Urzędu, tj.: od godz.8.00 do godz. 16.00.

20 września 2018
Czytaj więcej o: Jutro upływa termin zgłaszania kandydatów do obwodowych komisji wyborczych

Nie słabnie tempo robót na ulicach Koniecpolskiej i Głowackiego

Przejdź do - Nie słabnie tempo robót na ulicach Koniecpolskiej i Głowackiego

Jak już wielokrotnie informowaliśmy na ulicy Koniecpolskiej niemal na całym odcinku jest nowa nawierzchnia i chodnik. Prace przeniosły się na sąsiadującą ulicę Głowackiego, tam trwa budowa ronda i zatoczek postojowych na 19 miejsc oraz zatok do parkowania równoległego i autobusowej. Piętnaście miejsc do parkowania będzie też na ul. Koniecpolskiej. Dzięki modernizacji te drogi zyskają nową nawierzchnię, wykonane zostaną - z kostki betonowej - zjazdy na posesje, wybudowane nowe chodniki i przebudowane istniejące.  Wartość inwestycji to 2,7 miliona złotych. Dofinansowanie wyniesie ponad 1,3 miliona złotych. Pozostałe koszty finansują po połowie powiat z gminą Włoszczowa. Zadanie jest realizowane w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Przebudowany zostanie odcinek o łącznej długości ponad 1,4 kilometra.

 
20 września 2018
Czytaj więcej o: Nie słabnie tempo robót na ulicach Koniecpolskiej i Głowackiego

Dobiega końca termomodernizacja Jedynki

Przejdź do - Dobiega końca termomodernizacja Jedynki

Prawie stuletnia szkoła jest już w nowej odsłonie. Zostały jeszcze prace wykończeniowe, ale już dziś trwał demontaż rusztowań. Budynek wypiękniał, pojaśniał i jest prawdziwą wizytówką jednej z najdłuższych arterii komunikacyjnych w mieście, ulicy Partyzantów. Termomodernizację przeszły także SP nr 2 we Włoszczowie, SP w Czarncy, ZPO w Kurzelowie i tamtejsze przedszkole. Była prowadzona w ramach Osi priorytetowej 3 „Efektywna i zielona energia”, Działania 3.3 „Poprawa efektywności energetycznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w sektorze publicznym i mieszkaniowym” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020. Wartość dofinansowania to ponad 3 mln zł.

20 września 2018
Czytaj więcej o: Dobiega końca termomodernizacja Jedynki

Jak zmieni się centrum Włoszczowy?

Przejdź do - Jak zmieni się centrum Włoszczowy?

Jest wstępna koncepcja zmian w Rynku, który będzie gruntownie remontowany w ramach rewitalizacji. Koncepcję przygotowała firma Ekoprojekt z Podkowy Leśniej. Centrum miasta zmieni się w 2020 roku. Przypomnijmy: zagospodarowanie centralnej części rynku, rozbudowę domu kultury, uporządkowanie przestrzeni publicznej na osiedlach, przebudowę zabytkowej plebanii – zakłada projekt rewitalizacji Włoszczowy, który będzie realizowany dzięki 15,2 mln zł unijnego dofinansowania. Cały koszt to kwota 22,6 mln zł. Umowa została podpisana w lutym br. Rewitalizacja obejmuje dziesięć zadań, a część inwestycji będzie realizowana w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym we Włoszczowie, miejscowym ośrodkiem kultury, Stowarzyszeniem na Rzecz Ochrony i Promocji Sztuki Sakralnej "Ars Sacra" i jednym z prywatnych przedsiębiorców.

20 września 2018
Czytaj więcej o: Jak zmieni się centrum Włoszczowy?

Strażacy dla Kubusia

Przejdź do - Strażacy dla Kubusia

Strażacy - odważni, zawsze gotowi do pomocy i ofiarni. Tacy są nie tylko od święta. To oni z narażeniem własnego zdrowia i życia - ratują nasze. Tym razem wystąpili w naszym filmie, by pomóc małemu Kubusiowi znaleźć dawcę szpiku. Bliźniaka genetycznego, który uratuje mu życie. A Ty - dołączysz do bohaterskich strażaków i drużyny #WłoszczowaDlaKubusia? Pamiętaj - możesz! - napisała Fundacja Jesteśmy Blisko na swoim profilu społecznościowym fb. Zobaczcie film tutaj

20 września 2018