Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Komisja powołana

Przejdź do - Komisja powołana

Burmistrz Gminy Włoszczowa powołał komisję, która będzie opiniowała oferty w konkursie ogłoszonym 27 czerwca br. na realizację zadań publicznych w zakresie m.in. profilaktyki uzależnień, organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży, kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego oraz integracji europejskiej. Zarządzenie publikujemy w załączonym pliku.

13 lipca 2018

74. rocznicę Powstania Warszawskiego upamiętnią syreny

Przejdź do - 74. rocznicę Powstania Warszawskiego upamiętnią syreny

Już wkrótce miną 74 lata od wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji w wielu polskich miejscach odbędzie się szereg wydarzeń przypominających tę rocznicę. Jedno będzie wspólne dla całego kraju. Jak co roku, o godzinie "W" zawyją syreny alarmowe. To symbol wybuchu powstania warszawskiego. 1 sierpnia o  godz. 17.00 cała Polska stanie w miejscu, w ciszy, by upamiętnić walczącą stolicę. Będą to jednocześnie treningi i ćwiczenia systemów alarmowania. Zachęcamy do odwiedzenia w okresie wakacji Muzeum Powstania Warszawskiego. Można też odwiedzić stronę muzealną https://www.1944.pl/

13 lipca 2018
Czytaj więcej o: 74. rocznicę Powstania Warszawskiego upamiętnią syreny

Jesienią pojedziemy wyremontowanymi ulicami Koniecpolską i Głowackiego

Przejdź do - Jesienią pojedziemy wyremontowanymi ulicami Koniecpolską i Głowackiego

Na ulicy Koniecpolskiej we Włoszczowie już pracują ekipy drogowe. Wartość inwestycji to 2,7 miliona złotych. Dofinansowanie wyniesie ponad 1,3 miliona. Pozostałe koszty sfinansują po połowie powiat z gminą Włoszczowa. Dziś start prac obejrzeli m.in. starosta Jerzy Suliga oraz zastępca burmistrza Sławomir Owczarek. O przebudowę ponad 1,4 kilometra ulic zabiegały obydwa samorządy, ponieważ w tej części miasta jest szkoła, Dom Pomocy Społecznej, dojazd do głównych traktów miasta i centrum. Dzięki modernizacji drogi powiatowe będą miały nową nawierzchnię,  zjazdy na posesje z kostki betonowej, nowe chodniki i przebudowane istniejące. Na ulicy Koniecpolskiej powstanie parking na 15 miejsc postojowych. Przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 zmienią się bariery ochronne. Na ulicy Głowackiego powstanie parking na 19 miejsc i zatoka do parkowania równoległego. Wybudowana zostanie również zatoka autobusowa. Obydwie ulice połączy małe rondo. Zadanie jest realizowane w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Inwestycja ma być zakończona do 30 września.

13 lipca 2018
Czytaj więcej o: Jesienią pojedziemy wyremontowanymi ulicami Koniecpolską i Głowackiego

Dobry Strat - gmina rozpoczyna wypłaty

Przejdź do - Dobry Strat - gmina rozpoczyna wypłaty

300 złotych – tyle wynosi świadczenie w ramach nowego rządowego programu „Dobry Start”, które już w tym roku trafi do każdego uczącego się dziecka. Co ważne, świadczenie będzie przyznawane bez względu na wysokość dochodów. Wsparciem zostanie objętych ponad 2 tysiące uczniów z terenu gminy Włoszczowa. Obsługą programu zajmują się pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej, a wnioski w wersji elektronicznej można składać już od 1 lipca - do wczoraj napłynęło 203 dla 297 dzieci, na kwotę 89 100,00 zł.

13 lipca 2018
Czytaj więcej o: Dobry Strat - gmina rozpoczyna wypłaty

Mistrzostwa Świata Kobiet w Piłce Ręcznej

Przejdź do - Mistrzostwa Świata Kobiet w Piłce Ręcznej

Kielce będą jedynym miastem - gospodarzem, a zarazem współorganizatorem Młodzieżowych Mistrzostw Świata kobiet do lat 18 w Piłce Ręcznej, które odbędą się od 7 – 19 sierpnia. Organizacja młodzieżowych MŚ to szansa na pokazanie niezwykle bogatego dorobku miasta w piłce ręcznej i wielkich osiągnięć kieleckich sportowców. Miasto tą dyscypliną stoi. W stolicy województwa świętokrzyskiego rywalizować będą 24 najlepsze drużyny z całego świata Azji, Ameryki Południowej, Afryki oraz Europy. Wstęp na wszystkie mecze bezpłatny. Harmonogram rozgrywek, które odbędą się będą w Hali Legionów oraz w hali sportowej Politechniki Świętokrzyskiej, dostępny jest na oficjalnej stronie internetowej Mistrzostw Świata: www.handballpoland2018.pl

13 lipca 2018

Bankowcy dla Edukacji: ruszy projekt "Aktywny Student"

Przejdź do - Bankowcy dla Edukacji: ruszy projekt "Aktywny Student"

We wrześniu br. startuje projekt „Aktywny Student” – inicjatywa realizowana przez Warszawski Instytut Bankowości w ramach Ogólnopolskiego Forum Mediów Akademickich (OFMA) w partnerstwie z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

12 lipca 2018
Czytaj więcej o: Bankowcy dla Edukacji: ruszy projekt "Aktywny Student"

Lista urzędników wyborczych z 49 delegatur

Przejdź do - Lista urzędników wyborczych z 49 delegatur

Krajowe Biuro Wyborcze opublikowało wykaz dotychczas powołanych urzędników wyborczych. Z informacji Państwowej Komisji Wyborczej z 6 lipca br. wynika, że tej pory powołanych zostało 2359 z 2595 przewidzianych  w uchwale; nadal brakuje ich w 226 gminach. W powiecie włoszczowskim urzędnikami wyborczymi zostali:  Włoszczowa - Justyna Bugała-Piotrowska, Kluczewsko - Kinga Popczyk, Krasocin - Cezary Kowalski, Moskorzew - Paulina Wójcik, Secemin - Ewelina Małecka, Radków - Marcin Szafrański. Wysokość wynagrodzenia za miesiąc pracy urzędnika wyborczego wynosi 4473,55 zł, przy założeniu, że  wykonuje on swoje zadania w pełnym miesięcznym wymiarze czasu. Jak podało KBW, od tego wynagrodzenia odprowadzana jest zaliczka na podatek dochodowy od osób fizycznych na takich samych zasadach jak w przypadku umów cywilnoprawnych.

Wykaz powołanych urzędników wyborczych - Delegatura KBW w Kielcach

12 lipca 2018
Czytaj więcej o: Lista urzędników wyborczych z 49 delegatur

Rozpoczynają się żniwa, a to znaczy, że to też czas przygotowań do dożynek

Przejdź do - Rozpoczynają się żniwa, a to znaczy, że to też czas przygotowań do dożynek

Jeden z najbardziej pracowitych okresów w rolniczym kaledarzu już widać na polach i drogach, gdzie jeżdżą kombajny, ciągniki przewożące słomę i inne maszyny rolnicze. O rozwagę i bezpieczeństwo apeluje policja. Z pól znika coraz więcej zbóż. Trwają intensywne żniwa jęczmienia, ale także pszenżyta i pszenicy. Sucha pogoda sprzyja zbiorom. Pojawiają się co prawda opady deszczu, nie wstrzymuje to jednak prac na dłuższy czas. Gospodynie mają nie tylko front robót polowych, ale przygotowują zboża i kwiaty do dożynkowych wieńcow, tak jest w Woli Wiśniowej, gdzie projekt wieńca mają "Wisienki". Jak co roku na gminnym święcie plonów będzie konkurs wieńcowy i turniej sołtysów (regulaminy w załączeniu). Pojawi się też z pewnością wielu wystawców, których zapraszamy i jak zawsze nie zawiodą mieszkańcy. Gminne dożynki odbędą się 19 sierpnia w  Bebelnie.

12 lipca 2018
Czytaj więcej o: Rozpoczynają się żniwa, a to znaczy, że to też czas przygotowań do dożynek

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Lider ludowców oddał hołd walczącej ludności wiejskiej Ziemi Włoszczowskiej

Przejdź do - Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Lider ludowców oddał hołd walczącej ludności wiejskiej Ziemi Włoszczowskiej

Po raz pierwszy w Polsce dziś obchodzony jest Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Uroczystości ogólnopolskie rozpoczęła Msza Święta na Jasnej Górze. Wziął w niej udział burmistrz Grzegorz Dziubek. Po południu obchody przeniosły się do Michniowa. 12 i 13 lipca 1943 r. niemieccy okupanci spacyfikowali świętokrzyską wieś Michniów. Mieszkańcy tej miejscowości za pomoc niesioną partyzantom zostali w okrutny sposób wymordowani, a wioska została spalona. Datę tych wydarzeń uznano za symboliczny dzień pamięci mieszkańców polskich wsi. Na wniosek  PSL został ustanowiony przez Sejm RP we wrześniu 2017 r. jako święto państwowe. Jak głosi preambuła ustawy:  "W hołdzie mieszkańcom polskich wsi za ich patriotyczną postawę w czasie II wojny światowej – za pomoc udzielaną uciekinierom, osobom ukrywającym się przed prześladowaniami i wysiedlanym, walkę w oddziałach partyzanckich, za żywienie mieszkańców miast i żołnierzy podziemnego państwa polskiego oraz z szacunkiem dla ogromu ofiar poniesionych przez mieszkańców wsi – rozstrzeliwanych, wyrzucanych z domostw, pozbawianych dobytku, wywożonych do sowieckich łagrów i niemieckich obozów koncentracyjnych oraz na przymusowe roboty". O godz. 18.00 w kościołach parafialnych w ich intencji będą modlić się mieszkańcy Konieczna i Kurzelowa. W drodze z Częstochowy do Michniowa we Włoszczowie zatrzymał się lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz. Złożył kwiaty przed pomnikiem Braterstwa Broni AK i BCh. Jedynym takim monumentem w Polsce, który upamiętnia wspólny czyn zbrojny dwóch największych formacji wojskowych Państwa Podziemnego.

12 lipca 2018
Czytaj więcej o: Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Lider ludowców oddał hołd walczącej ludności wiejskiej Ziemi Włoszczowskiej

Food trucki będą karmić na Rynku

Przejdź do - Food trucki będą karmić na Rynku

Food trucki na pierwszym zlocie we Włoszczowie przez dwa dni 21 i 22 lipca w centrum miasta będą serwowały specjalności mobilnej kuchni. W Rynku zaparkują i karmić będą najlepsze gastrowozy z całej Polski. W menu food truck'ów znajdzie się kilkadziesiąt wyselekcjonowanych potraw przygotowywanych na bieżąco, tylko ze świeżych składników - od klasycznych, chrupiących zapiekanek, przez greckie souvlaki, belgijskie frytki po wymyślne dania z grilla. Amatorzy  kuchni amerykańskiej będą mogli liczyć na duży wybór dużych burgerów. Zaplanowano także desery. Będzie gorąco, aromatycznie, zdrowo, pikantnie, na słono i słodko - po prostu dla każdego to, co lubi! Od południa do nocy. Podobne zloty w innych miastach cieszą się ogromnym zainteresowaniem konsumentów.

 

11 lipca 2018
Czytaj więcej o: Food trucki będą karmić na Rynku

Zmieniają się osiedlowe uliczki

Przejdź do - Zmieniają się osiedlowe uliczki

Każdego roku samorząd remontuje  osiedlowe trakty. Polega to na przebudowie ulicy, wybudowaniu chodników i położeniu asfaltu. Tu roboty prowadzone na wjeździe od ulicy 1 Maja. Łatwiej będzie zaparkować, dojechać do garażu, czy dojść do bloków. - Chcemy sprawić, aby osiedla stały się bardziej przyjazne mieszkańcom. Osiedlowe uliczki są również wizytówką miasta, o komforcie już nie wspominając. Miasto się zmienia. Remonty prowadzone na najmniejszych uliczkach są ważne, bo wspólnie z większymi drogami gminy, powiatu czy województwa tworzą obraz infrastruktury drogowej, której przybywa - mówi burmistrz Grzegorz Dziubek.

11 lipca 2018
Czytaj więcej o: Zmieniają się osiedlowe uliczki

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

Przejdź do - Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

W roku Jubileuszy 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz 800-lecia przybycia do Jędrzejowa Wincentego Kadłubka.

11 lipca 2018
Czytaj więcej o: Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej