Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Bibliotece przybywa czytelników

Bibliotekę odwiedziło w ubiegłym roku 51747 osób, w tym 7989 osób wzięło udział  w organizowanych lekcjach bibliotecznych, spotkaniach autorskich, warsztatach, wykładach i innych realizowanych przedsięwzięciach.

20 lutego 2018
Czytaj więcej o: Bibliotece przybywa czytelników

Nowa prasa do belowania odpadów

Przejdź do - Nowa prasa do belowania odpadów

Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych (składowisko odpadów "Kępny Ług") została wyposażona w nową prasę kanałową o wartości 1 072 493,84 PLN. Prasa o masie 12 ton i nacisku 50 ton przeznaczona jest do belowania frakcji nadsitowej odpadów. Rozmiar beli 750 x 1100 mm o regulowanej długości. Wydajność (w zależności od gęstości materiału ) od 4,0 – 19,0 t/h. Nowa prasa w zdecydowany sposób usprawni proces zagospodarowania i magazynowania odpadów.

 

20 lutego 2018
Czytaj więcej o: Nowa prasa do belowania odpadów

Życie codzienne tradycyjnej wsi - wystawa w kieleckim Dworku Laszczyków

Przejdź do - Życie codzienne tradycyjnej wsi - wystawa w kieleckim Dworku Laszczyków

Obrazy przedstawiające dawną wieś oraz małe kieleckie miasteczka oraz urządzenia i narzędzia, charakterystyczne dla ginących rzemiosł będzie można zobaczyć na wystawie "Życie codzienne dawnej wsi - wystawa malarstwa Mieczysława Pasińskiego". Wernisaż odbędzie się w Dworku Laszczyków 23 lutego  br. o godz. 16.00. W spotkaniu wezmą udział także bliscy artysty.

 

19 lutego 2018
Czytaj więcej o: Życie codzienne tradycyjnej wsi - wystawa w kieleckim Dworku Laszczyków

Już po raz czwarty "Decydujesz, pomagamy"

Przejdź do - Już po raz czwarty "Decydujesz, pomagamy"

W dwóch dotychczasowych edycjach szczęście sprzyjało naszym stowarzyszeniom z Nieznanowic i Rząbca. 19 lutego ruszyła kolejna edycja programu Tesco, którą patronatem honorowym objął burmistrz Grzegorz Dziubek. Organizacje społeczne i aktywni mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły na inicjatywy za pomocą formularza na stronie www.tesco.pl/pomagamy do 30 marca br. Tym razem sieć przyzna trzy granty w regionie.

 

19 lutego 2018
Czytaj więcej o: Już po raz czwarty "Decydujesz, pomagamy"

Zmarł Marian Oracz

Przejdź do - Zmarł Marian Oracz

W wieku 70 lat zmarł Marian Oracz, były wiceprezydent Skarżyska - Kamiennej i przewodniczący Rady Nadzorczej Skarżyskiej Strefy Gospodarczej. W swoim rodzinnym mieście był też animatorem sportu. Od 1 września 2003r. do 5 kwietnia 2012r. pełnił funkcję dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie. Pożegnanie zmarłego odbędzie się 19 lutego br. (poniedziałek). Msza Święta żałobna rozpocznie się o godzinie 16.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku - Kamiennej. Rodzinie Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

 

19 lutego 2018

VIII edycja programu stypendialnego „Marzenie o Nauce"

Przejdź do - VIII edycja programu stypendialnego „Marzenie o Nauce"

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC rozpoczęła rekrutację do ósmej edycji programu stypendialnego „Marzenie o Nauce”. Wnioskiem zgłoszeniowym  I fazy rekrutacji jest wyłącznie formularz on-line wysłany przez kandydata w terminie od 15 lutego do 31 marca br. za pośrednictwem strony www.efc.edu.pl.

19 lutego 2018
Czytaj więcej o: VIII edycja programu stypendialnego „Marzenie o Nauce"

Koncert "Moja Niepodległa"

Przejdź do - Koncert "Moja Niepodległa"

1 marca r. w Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się koncert zatytułowany „Moja Niepodległa”, którego organizatorem jest Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach we współpracy ze Stowarzyszeniem PASSIONART.
    

19 lutego 2018
Czytaj więcej o: Koncert "Moja Niepodległa"

Kiermasz Wielkanocny 2018

Przejdź do - Kiermasz Wielkanocny 2018

Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Włoszczowskiej proponuje osobom prywatnym, grupom nieformalnym, stowarzyszeniom i fundacjom udział w Kiermaszu Wielkanocnym. Publikujemy regulamin wydarzenia oraz niezbędne do zgłoszenia dokumenty. Jeśli okaże się, że pomysł cieszy się zainteresowaniem wystawców, jak i publiczności, podobne kiermasze będą organizowane cyklicznie, przy różnych okazjach.

19 lutego 2018
Czytaj więcej o: Kiermasz Wielkanocny 2018

II Regionalne Targi Pracy 2018

Przejdź do - II Regionalne Targi Pracy 2018

23 marca do Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego we Włoszczowie, w godz.10.00 - 13.00 zapraszają urzędy pracy.

19 lutego 2018
Czytaj więcej o: II Regionalne Targi Pracy 2018

Start w sieci

Przejdź do - Start w sieci

17 lutego w pracowni komputerowej ZPO nr1 we Włoszczowie rozpoczęły się szkolenia Latającej Akademii Cyfrowej ZHP dla seniorów. Trener chwalił zespół, a przyszli specjaliści od szusowania w internecie docenili, że zajmuje się tymi, którzy dopiero stawiają pierwsze zdecydowane kroki w sieci. Seniorzy najczęściej szukają w internecie informacji na temat wydarzeń kulturalnych, rozkładu jazdy komunikacji, miejsc wypoczynku, ciekawostek z życia celebrytów, ale mają swoje profile na portalach społecznościowych. Korzystają też z poczty elektronicznej i kont bankowych. Zachęcamy do systematycznego uczęszczania na kurs, który będzie odbywał się w kolejne soboty, aż do wyczerpania limitu 32 godzin.   

19 lutego 2018
Czytaj więcej o: Start w sieci

Strażackie zebrania sprawozdawcze na półmetku

Przejdź do - Strażackie zebrania sprawozdawcze na półmetku

Zgodnie z przyjętym harmonogramem muszą odbyć się do końca marca. 18 lutego obradowali druhowie OSP we Włoszczowie. Jak podkreślił gość zebrania sprawozdawczego starosta Jerzy Suliga, choć jednostka nie bierze udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych, to jest widoczna w życiu społecznym i kulturalnym gminy oraz powiatu. Prezes Związku Miejsko - Gminnego OSP RP burmistrz Grzegorz Dziubek przedstawił bilans wsparcia samorządu dla strażaków. Komendant Powiatowy PSP młd. brygadier Krzysztof Ciosek mówił o dobrej współpracy z jednostką. Za współdziałanie dziękował też przedstawiciel policji młd. asp. Piotr Sobczyk. Z kolei Wiktor Krotla, prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP skupił się na tegorocznych obchodach jubileuszowych w jednostkach oraz 100. leciu odzyskania Niepodległości przez Polskę, rocznicę będą czcić także strażacy. W powiecie działa 60 jednostek OSP. W gminie Włoszczowa wiek istnienia będą obchodzić OSP w Koniecznie oraz Orkiestra Dęta OSP w Kurzelowie. Jubileusz 60.lecia ma w tym roku OSP w Międzylesiu. Obchody gminne Święta Strażaków zaplanowane zostały na 6 maja. Jak w ciągu trzech lat wyglądało finansowanie gminnych jednostek?

19 lutego 2018
Czytaj więcej o: Strażackie zebrania sprawozdawcze na półmetku

Harmonogram spotkań informacyjnych

Przejdź do - Harmonogram spotkań informacyjnych

Dotyczący ogłoszonego naboru podaje Lokalna Grupa Działania "Region Włoszczowski". Terminy można poznać w załączonym pliku.

16 lutego 2018