Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Rozpoczęła się modernizacja Domu Kultury

Przejdź do - Rozpoczęła się modernizacja Domu Kultury

Jak już informowaliśmy po ponad półwieczu działalności Dom Kultury we Włoszczowie doczeka się kompleksowej modernizacji. Zostanie rozbudowany o salę taneczną. Budynek przejdzie termomodernizację. Przy gmachu powstanie również mały amfiteatr ze sceną (między innymi na kino letnie) i zadaszeniem oraz parking. Od kilku dni trwają prace na dachu budynku. Polegają na dociepleniu stropów. Wykonawcą jest firma Krzysztofa Prokopa AMB Budownictwo z Koziej Wsi. Wcześniej wybudowała w mieście piękne przedszkole ze żłobkiem. Koszt modernizacji Domu Kultury wyniesie 3.199.399,07 złotych. To jedno z zadań rewitalizacji Włoszczowy.

20 września 2019
Czytaj więcej o: Rozpoczęła się modernizacja Domu Kultury

Wymiana Młodzieżowa "One Love – One Nation" w Programie Erasmus+

Przejdź do - Wymiana Młodzieżowa "One Love – One Nation" w Programie Erasmus+

Fundacja Żółta Owca zakończyła kolejne spotkanie młodzieży w Poroninie. Od 8 - 15 września sześćdziesięcioro tancerzy z Polski, Rumunii, Estonii i Ukrainy miało okazję się spotkać i wymienić doświadczeniem, dzięki pozyskanym funduszom z Programu Erasmus+.

20 września 2019
Czytaj więcej o: Wymiana Młodzieżowa "One Love – One Nation" w Programie Erasmus+

Samorządowe karty seniora – jak skorzystać z przywilejów?

Przejdź do - Samorządowe karty seniora – jak skorzystać z przywilejów?

- Karty Seniora nie są tylko domeną dużych miast. Często pierwsze tego typu rozwiązania powstawały w gminach średniej wielkości, gdzie zauważono problem wykluczenia osób starszych np. z życia kulturalnego. Ponad cztery lata temu Karta Seniora powstała we Włoszczowie w województwie świętokrzyskim. W jej ramach pojawiły się nie tylko tańsze bilety do kina czy na basen ale także bezpłatne zajęcia aerobiku dla seniorów - pisze o naszej ofercie dla seniorów portal prawokonsumenckie.pl Więcej czytaj tutaj

20 września 2019

Kotlina Kłodzka - wyprawa w ramach cyklu "Spotkań z kulturą"

Przejdź do - Kotlina Kłodzka - wyprawa w ramach cyklu "Spotkań z kulturą"

Zaprasza Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie. Termin: 5-6 padziernika. Wyjazd o 6 rano.

19 września 2019

Kolejny Quiz Historyczny „Gramy dla Niepodległej" odbył się dzisiaj w Domu Kultury we Włoszczowie

Przejdź do - Kolejny Quiz Historyczny „Gramy dla Niepodległej" odbył się dzisiaj w Domu Kultury we Włoszczowie

O wydarzeniu poinformował serwis internetowy Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego. Tak jak 17 września w Jędrzejowie i wczoraj w Pińczowie, dzisiaj zespoły uczniów włoszczowskich szkół ponadpodstawowych, biorące udział w rozgrywkach, odpowiadały na pytania dotyczące historii Polski i jej drogi do niepodległości. Druga część quizu dotyczyła członkostwa Polski w Unii Europejskiej. W tym roku obchodzimy 15. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa prezentująca zmiany, jakie zaszły w wyniku przynależności Polski do UE. Zmagania uczestników quizu obserwował wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski. Quizy odbywać się będą w kolejnych powiatach Świętokrzyskiego. Laureaci powiatowych quizów spotkają się w wielkim finale, który odbędzie się 9 października w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach. Szczegółowe informacje na temat quizu można znaleźć na stronie www.kielce.uw.gov.pl oraz www.quiz.videoevent.pl

19 września 2019
Czytaj więcej o: Kolejny Quiz Historyczny „Gramy dla Niepodległej" odbył się dzisiaj w Domu Kultury we Włoszczowie

Spotkanie z autorem kryminałów Krzysztofem Koziołkiem

Przejdź do - Spotkanie z autorem kryminałów Krzysztofem Koziołkiem

Biblioteka Publiczna we Włoszczowie zaprasza 24 września, na godz. 17. Krzysztof Koziołek jest absolwentem politologii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Przez pięć lat pracował jako dziennikarz w "Gazecie Lubuskiej", następnie w "Tygodniku Krąg". Debiutował w 2007 roku powieścią sensacyjną "Droga bez powrotu". Mieszka w Nowej Soli.

 

19 września 2019

Z sesji Rady Miejskiej

Przejdź do - Z sesji Rady Miejskiej

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej radni wybrali ławnika do Sądu Rejonowego we Włoszczowie. Będzie nim policjant w stanie spoczynku Marian Jan Łukasik. Drugi z kandydatów nie spełniał wymogów formalnych ze względu na wiek - ukończył 70 lat. Rada Miasta przyjęła Program Opieki nad zabytkami Gminy Włoszczowa na lata 2019-2022. Radni znieśli status pomnika przyrody wiekowej czarnej topoli, która runęła nieopodal Domu Kultury, podczas nawałnicy na początku lipca. Przyjęli także informację o przebiegu wykonania budżetu Gminy Włoszczowa za I półrocze tego roku.

19 września 2019
Czytaj więcej o: Z sesji Rady Miejskiej

Bezpłatne warsztaty dla uzdolnionej młodzieży

Przejdź do - Bezpłatne warsztaty dla uzdolnionej młodzieży

Wystartowały zapisy na bezpłatne warsztaty dla szczególnie uzdolnionej młodzieży na Politechnice Warszawskiej, współorganizowane przez Fundację Grupy Adamed oraz Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej. Zainteresowani uczniowie w wieku 15-19 lat mają do wyboru 6 weekendowych kursów, w trakcie których zgłębią m.in.wiedzę na temat reakcji elektrochemicznych i mikroorganizmów, a także poznają nowoczesne metody identyfikacji śladowych ilości substancji wybuchowych. Pierwsze zajęcia odbędą się już 12 października – będą dotyczyć projektowania współczesnych leków oraz biotechnologicznych strategii ich otrzymywania. Szczegółowe informacje oraz harmonogram wszystkich kursów dostępne są tutaj

18 września 2019
Czytaj więcej o: Bezpłatne warsztaty dla uzdolnionej młodzieży

Chcesz zostać przewodnikiem?

Przejdź do - Chcesz zostać przewodnikiem?

PTTK Oddział Świętokrzyski zaprasza na kolejną edycję kursu dla przewodników.

18 września 2019

Pierwsze trzy stacje SPS trafią do klientów na Mazowszu

Przejdź do - Pierwsze trzy stacje SPS trafią do klientów na Mazowszu

Pierwsze trzy Inteligentne Stacje Transformatorowe SPS z magazynem energii trafią do klientów na Mazowszu -  poinformował podczas trwających w Bielsku-Białej targów Energetab ich producent, spółka ZPUE S.A. Zaprezentowane rok temu prototypowe urządzenie wzbudziło ogromne zainteresowanie rynku. Teraz pierwsze trzy stacje trafią do klientów z województwa mazowieckiego. w tym do Innogy Stoen Operator. Pełna informacja prasowa w załączonym pliku.

18 września 2019

Jutro zagramy dla Niepodległej

Przejdź do - Jutro zagramy dla Niepodległej

Rozpoczęła się rywalizacja w quizie historycznym „Gramy dla Niepodległej". Jako pierwsi w konkursie zorganizowanym przez wojewodę świętokrzyskiego Agatę Wojtyszek sprawdzili się wczoraj uczniowie z powiatu jędrzejowskiego. Jutro quiz odbędzie się we Włoszczowie. Drużyny, które zgłosiły się do konkursu muszą odpowiedzieć na 45 pytań. 15 z nich dotyczy członkostwa Polski w Unii Europejskiej, a 30 drogi Polaków do odzyskania niepodległości. Finał obędzie się 9 października w Kielcach. W ramach Wieloletniego Programu Niepodległa na lata 2017–2022, od wczoraj we wszystkich powiatach województwa odbywa się Wielki Świętokrzyski Quiz Historyczny „Gramy dla Niepodległej”. Udział mogą wziąć uczniowie ze szkół podstawowych (klasy VII i VIII) oraz ponadpodstawowych. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu multimedialnego. Laureaci otrzymają także wydaną z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości Patriotyczną Grę Planszową „Droga do Niepodległości - Szlakiem I Kompanii Kadrowej”.

 

 

18 września 2019

Dobre praktyki rolnicze i hodowlane - zaproszenie na seminarium

Przejdź do - Dobre praktyki rolnicze i hodowlane - zaproszenie na seminarium

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa realizuje operację „Wdrażanie Dyrektywy NEC oraz konkluzji BAT w zakresie redukcji emisji amoniaku z rolnictwa” w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Projekt jest realizowany przy zaangażowaniu merytorycznym jej partnerów Instytutu Zootechniki PIB w Balicach, Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa PIB w Puławach, oraz Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Fundacja zaprasza do udziału w seminarium pt. „Wdrażanie Dyrektywy NEC oraz konkluzji BAT w zakresie redukcji emisji amoniaku z rolnictwa”. Szczegóły w zaproszeniu.

17 września 2019
Czytaj więcej o: Dobre praktyki rolnicze i hodowlane - zaproszenie na seminarium