Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Co łączy Bułgarię, Estonię, Polskę i Rumunię?

Przejdź do - Co łączy Bułgarię, Estonię, Polskę i Rumunię?

Projekt wymiany międzynarodowej, w której biorą udział uczniowie z włoszczowskich szkół "Fun for skills", realizowany dzięki wsparciu z funduszy Programu Erasmus+. Celem tego spotkania jest nauka  swobodnej komunikacji w języku angielskim, podstaw programowania z użyciem Lego Mindstorms EV3 w wersji edukacyjnej oraz poznanie nowych kultur. Wymiana zaczęła się 9 grudnia br. i potrwa tydzień. Bierze w niej udział 33 osoby, z czterech wspomnianych krajów. Przygotowanie uczestników do projektu to cykl kilku spotkań możliwych wówczas, gdy zachodzi współpraca pomiędzy młodzieżą a organizacjami, w tym przypadku fundacji Żółta Owca z Domem Kultury we Włoszczowie.

11 grudnia 2017

IX edycja Konkursu Strona Internetowa bez Barier

Przejdź do - IX edycja Konkursu Strona Internetowa bez Barier

Trwa rekrutacja, do konkursu, którego celem jest przeciwdziałanie zjawisku wykluczenia cyfrowego poprzez tworzenie stron www dostosowanych dla wszystkich odbiorców. Konkurs ma charakter otwarty i mogą w nim wziąć udział zarówno podmioty publiczne, jak i organizacje pozarządowe, firmy i osoby prywatne. Zapraszamy do współzawodnictwa!

11 grudnia 2017
Czytaj więcej o: IX edycja Konkursu Strona Internetowa bez Barier

XIV Memoriał im. Bogusława Chowańca - Włoszczowa 2017

Przejdź do - XIV Memoriał im. Bogusława Chowańca - Włoszczowa 2017

Odbył się 8 grudnia br. na hali OSiR. Turniej piłki ręcznej, z inicjatywy Uczniowskiego Klubu Sportowego „UNION” działającego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie oraz pomysłodawcy Pawła Bielawskiego, nauczyciela wychowania fizycznego w tej szkole, ma już długoletnią tradycję. Tegoroczną edycję wygrał "Staszic". Rozgrywkom przyglądał się i gratulował zawodnikom zastępca burmistrza Gminy Włoszczowa Sławomir Owczarek.

11 grudnia 2017
Czytaj więcej o: XIV Memoriał im. Bogusława Chowańca - Włoszczowa 2017

Czad i ogień - obudź czujność

Przejdź do - Czad i ogień - obudź czujność

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło II edycję kampanii społecznej pn. "Czad i ogień - obudź czujność". Jej celem jest upowszechnianie wiedzy na temat zagrożeń związanych z sezonem grzewczym. Każdy z nas w obliczu zagrożenia czadem i ogniem powinien wiedzieć, jak prawidłowo zachować się, aby się przed nim uchronić. Co trzeci pożar powstaje w naszym mieszkaniu – tam, gdzie czujemy się najbezpieczniej i zbyt często zapominamy o potencjalnych zagrożeniach. Więcej na stronie internetowej KG PSP tutaj

11 grudnia 2017

Koncert Świąteczny

Przejdź do - Koncert Świąteczny

Starosta Jerzy Suliga, burmistrz Grzegorz Dziubek oraz dyrektor Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego we Włoszczowie Jolanta Tyjas zapraszają na Koncert Świąteczny pt. „W taki piękny wieczór…”. 14 grudnia br., godz. 17.00. Szczegóły na dołączonym plakacie. Podczas koncertu zostanie przeprowadzona zbiórka na Hospicjum Stacjonarne we Włoszczowie.

8 grudnia 2017

Ludzi zdobywa się otwartym sercem, a nie zaciśniętą pięścią

Przejdź do - Ludzi zdobywa się otwartym sercem, a nie zaciśniętą pięścią

Te do dziś aktualne słowa bł. ks. Jerzego Popiełuszki stały się mottem tegoroczych obchodów 36. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego przygotowanych przez Delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej, młodzież Zespołu Szkół Elektrycznych w Kielcach oraz Stowarzyszenie Represjonowanych w Stanie Wojennym Regionu Świętokrzyskiego. Zaproszenie kierowane jest  w sposób szczególny do osób internowanych w czasie stanu wojennego oraz działaczy opozycji antykomunistycznej w okresie PRL z terenu byłego województwa kieleckiego. Spotkanie, połączone z montażem słowno-muzycznym przygotowanym przez uczniów "Elektryka", mieszkańcom Kielc i Kielecczyzny ma przypomnieć tych, którzy w czasie jednego z najbardziej dramatycznych wydarzeń w powojennej historii Polski wybrali drogę oporu,  a także uczcić pamięć ofiar stanu wojennego. Centrum Edukacyjne IPN „Przystanek Historia” w Kielcach, 12 grudnia br., godz. 17.00.

 

8 grudnia 2017

Hej, kolędy to czas

Przejdź do - Hej, kolędy to czas

To był wyjątkowy koncert. Już drugi, ale tym razem dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 opanowały włoszczowski rynek. Armia głosów zaśpiewała kolędy, m.in. Gdy się Chrystus rodzi, Wśród nocnej ciszy czy Dzisiaj w Betlejem. Do wspólnego kolędowania zaprosiła też Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Kto nie pamiętał tekstu mógł go odczytać z ekranu lub przygotowanego śpiewnika. Można było zobaczyć, jaka siła jest w jedności, bo śpiewali przechodnie, rodzice, ks. Kamil Samiczak z Sanktuarium Bł. Józefa Pawłowskiego, burmistrz Grzegorz Dziubek i starosta Jerzy Suliga (mocny to głos, śpiewa w chórze parafialnym w Bebelnie), także posłuchać życzeń na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia, które uczniowie „Dwójki” oraz włodarze gminy i powiatu zawiesili na choince. Niech kolędy i radosny nastrój towarzyszą nam w to Boże Narodzenie, jedyne takie święta w roku. Śpiewanie kolęd jest dziś niestety tradycją zanikającą. Częściej ich słuchamy, niż sami śpiewamy, jak to było w polskim zwyczaju. Dlatego tak bardzo cieszy wspólne kolędowanie. Dziękujemy SP nr2 i orkiestrze za przygotowanie koncertu.

 

8 grudnia 2017
Czytaj więcej o: Hej, kolędy to czas

Nowe projekty dla młodych do 30 roku życia

Przejdź do - Nowe projekty dla młodych do 30 roku życia

W pierwszym kwartale przyszłego roku rusza się kolejna edycja projektów skierowana do osób młodych, które nie ukończyły 30 roku życia, nie pracują, nie są zarejestrowane jako bezrobotne, nie uczą się w trybie stacjonarnym i w ciągu ostatnich 4 tygodni przed wzięciem udziału w projekcie nie brały udziału w kursach sfinansowanych ze środków publicznych.

7 grudnia 2017
Czytaj więcej o: Nowe projekty dla młodych do 30 roku życia

Tak!Pomagam!

Przejdź do - Tak!Pomagam!

Caritas Diecezji Kieleckiej organizuje przedświąteczną zbiórkę żywności, która odbędzie się w dniach 8-9 grudnia 2017 r. (w piątek w godz. 14-20, w sobotę w godz. 9-19) w ponad 70 sklepach sieci Biedronka, PSS Społem, Lewiatan, Delikatesy Centrum, Wafelek, Paleo, Euro Market, Top Market, Sklepy Euro, Tesco i Lidl. Aby wziąć udział w zbiórce wystarczy pamiętać, by podczas robienia zakupów   kupić dodatkowy produkt i przekazać wolontariuszom Caritas, dyżurującym w sklepach. Podczas akcji będzie zbierana żywność z długim terminem ważności m.in. cukier, mąka, ryż, makaron, olej, konserwy, herbata, dżemy i słodycze. Zebrana żywność w formie paczek trafi przed Świętami Bożego Narodzenia do rodzin potrzebujących pomocy, do osób samotnych, chorych i bezdomnych.

7 grudnia 2017
Czytaj więcej o: Tak!Pomagam!

Włoszczowa w latach 1980 - 1990

Przejdź do - Włoszczowa w latach 1980 - 1990

Szóste spotkanie, z cyklu poświęconego historii miasta, odbędzie się 12 grudnia br. w Izbie Regionalnej Ziemi Włoszczowskiej (budynek Biblioteki Publicznej, ul. Kościuszki 11), o godz. 16.00.

7 grudnia 2017
Czytaj więcej o: Włoszczowa w latach 1980 - 1990

Opłatek z kombatantami

Przejdź do - Opłatek z kombatantami

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się spotkanie opłatkowe członków Świętokrzyskiego Porozumienia Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz przedstawicieli Powiatowych Rad Kombatanckich z terenu województwa świętokrzyskiego. Włoszczowskich kombatantów reprezentował Michał Nasulewicz. W kombatanckim opłatku,  zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski, uczestniczyli członkowie Zarządu Województwa – Agata Binkowska i Piotr Żołądek.

6 grudnia 2017
Czytaj więcej o: Opłatek z kombatantami

Umowy na budowę wodociągu podpisane

Przejdź do - Umowy na budowę wodociągu podpisane

Włoszczowski Zakład Wodociągów i Kanalizacji 5 i 6 grudnia br. podpisał umowy z wykonawcami na budowę wodociągu w Gościencinie, Jeżowicach, Silpi Małej i Silpi Dużej. Budowa wodociągów w Gościencinie i Jeżowicach będzie realizowana w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020. Dwa wodociągi w Silpi Małej i Dużej WZWiK wybuduje za pieniądze pochodzące z pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Szczegóły inwestycji w dołączonym pliku.

 

6 grudnia 2017
Czytaj więcej o: Umowy na budowę wodociągu podpisane