Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Komisja Konkursowa do zaopiniowania ofert na zadania publiczne powołana

Przejdź do - Komisja Konkursowa do zaopiniowania ofert na zadania publiczne powołana

Publikujemy Zarządzenie Burmistrza Gminy Włoszczowa z dnia 21 lipca br., w sprawie powołania Komisji Konkursowej do zaopiniowania ofert złożonych w otwartym konkursie ofert, na realizację w 2017r. zadań publicznych Gminy Włoszczowa zleconych do realizacji organizacjom pozarządowym oraz podmiotom, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

 

21 lipca 2017
Czytaj więcej o: Komisja Konkursowa do zaopiniowania ofert na zadania publiczne powołana

Zapraszamy wystawców na gminne dożynki

Przejdź do - Zapraszamy wystawców na gminne dożynki

Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek zaprasza wszystkich zainteresowanych, a w szczególności - twórców ludowych, przedsiębiorców, koła gospodyń wiejskich, producentów rolnych, także firmy czy instytucje do udziału w dożynkach gminnych i zaprezentowania swojego dorobku pracy oraz twórczości. Tegoroczne Święto Plonów odbędzie się 20 sierpnia, w miejscowości Kurzelów, na placu przy remizie tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Kielecka 20. Wszyscy zainteresowani mogą zgłaszać chęć wystawienia swojego stoiska w Urzędzie Gminy pok. nr 17 lub mailowo na adres poczta@gmina-wloszczowa.pl. Ze względu na ograniczoną powierzchnię wystawienniczą oraz konieczność wcześniejszego rozplanowania terenu wystaw uprzejmie prosimy o zadeklarowanie udziału w dożynkach do dnia 11 sierpnia br. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. (41) 39 42 669 wew. 114.

21 lipca 2017

Talenty Świętokrzyskie 2017

Przejdź do - Talenty Świętokrzyskie 2017

Ruszyła kolejna edycja „Świętokrzyskiego Programu Wspierania Edukacji Wybitnie Uzdolnionych Uczniów i Studentów”. Wnioski o przyznanie nagrody „Talenty Świętokrzyskie”, moża składać do 31 sierpnia 2017r. Samorząd Województwa Świętokrzyskiego corocznie w ramach programu nagradza młodych ludzi - laureatów międzynarodowych i ogólnopolskich olimpiad, konkursów i turniejów oraz uczniów i studentów, którzy wyróżniają się wybitnymi osiągnięciami naukowymi lub artystycznymi, za rok szkolny 2016/2017. Szczegółowe informacje dotyczące programu wraz z regulaminem oraz ze wzorami wniosków i oświadczeń, znajdują się TUTAJ.

20 lipca 2017

Badaj się - bądź świadomą kobietą

Przejdź do - Badaj się - bądź świadomą kobietą

Świętokrzyskie Centrum Onkologii wystartowało we Włoszczowie z kampanią dotyczącą profilaktyki raka szyjki macicy i piersi. W Willi Aromat 19 lipca spotkali się liderzy, którzy zachęcą kobiety do wykonywania badań: personel medyczny, przedstawiciele organizacji pozarządowych, parafii, lokalnych mediów. W ramach kampanii odbywać się będą spotkania informacyjno – edukacyjne dla pań, ale i dla panów oraz darmowe badania w specjalnym cytomammobusie. Bezpłatny dowóz na badania mammograficzne i cytologiczne do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii będzie organizowany dla co najmniej pięcioosobowej grupy. Jak już informowaliśmy, aby skorzystać z transportu należy zadzwonić pod numer 609 990 033 w przypadku badań cytologicznych oraz badań mammograficznych pod numer 607 778 888. Kampania potrwa do końca przyszłego roku.

19 lipca 2017
Czytaj więcej o: Badaj się - bądź świadomą kobietą

Bądź świadoma - z życiem nie zwlekaj!

Przejdź do - Bądź świadoma - z życiem nie zwlekaj!

Świętokrzyskie Centrum Onkologii 19 lipca br. we Włoszczowie rozpocznie kampanię edukacyjno - informacyjną, która ma zachęcić kobiety do wykonywania badań profilaktycznych. Według danych kliniki cytologię wykonuje niecałe 30 procent pań, natomiast mammografię niespełna 40 procent. Wykrycie choroby we wczesnym jej stadium zdecydowanie zwiększa szansę na wyleczenie. Podobne spotkania odbyły się w powiatach skarżyskim, starachowickim, ostrowieckim, koneckim, buskim, pińczowskim i kazimierskim. ŚCO organizuje bezpłatny dowóz na badania. Kampania potrwa do końca przyszłego roku. Kobiety do badań zachęcają dwie kieleckie aktorki Teatru im. Stefana Żeromskiego: Teresa Bielińska oraz Beata Pszeniczna. Początek godz. 9.00, Willa Aromat. Zapraszamy przedstawicieli mediów, serwisów internetowych, stowarzyszeń promujących profilaktykę. Centrum uruchomiło dwa numery telefonów, pod którymi można zarejestrować się na badanie lub zamówić bezpłatny transport. W przypadku profilaktyki raka piersi można zadzwonić pod numer 607 77 88 88, a cytologii 609 99 00 33.

18 lipca 2017

Włoszczowskie stoisko profilaktyczne najlepsze

Przejdź do - Włoszczowskie stoisko profilaktyczne najlepsze

Nasi mundurowi przygotowali najatrakcyjniejsze i najciekawsze stoisko podczas pikniku z okazji Wojewódzkiego Święta Policji, które odbyło się 16 lipca br. w Sandomierzu. Przygotowania wsparła gmina. Więcej w serwisie KPP we Włoszczowie tutaj

17 lipca 2017

Moje wielkie, polskie wesele!

Przejdź do - Moje wielkie, polskie wesele!

Zapraszamy do Osady Średniowiecznej w Hucie Szklanej na dwa wydarzenia, które odbędą się w lipcu.

14 lipca 2017
Czytaj więcej o: Moje wielkie, polskie wesele!

Dowiedz się jak Smakuje Polska

Przejdź do - Dowiedz się jak Smakuje Polska

Darmowa aplikacja dla rolników i konsumentów. Agencja Rynku Rolnego uruchomiła stronę internetową, która ma być platformą komunikacyjną pomiędzy producentami polskiej żywności a konsumentami, którzy cenią sobie lokalne produkty i poszukują ich na rynku. Zobacz tutaj

14 lipca 2017

II Biesiada Seniorów

Przejdź do - II Biesiada Seniorów

Przyszedł czas na rewizytę w zaprzyjaźnionym Sędziszowie. Tamtejszych seniorów w grudniu 2015r.  podejmowali włoszczowscy nestorzy. 52 gości zwiedziło miasto i okolicę, odbyło się wspólne spotkanie w Domu Kultury. Tym razem jest okazja, aby seniorzy z naszej gminy odwiedzili sędziszowskich przyjaciół. Sposobność ku temu jest znakomita  -  biesiadna sentymentalna podróż do lat, no troszkę bez Vat. Gwiazdą biesiady będzie aktorka Marta Bizoń, znana z wykonania „Piosenek krakowskiego Kazimierza”. Zapraszamy w tą podróż.

14 lipca 2017

Dotacje na inwestycje w przetwórstwo produktów rolnych

Przejdź do - Dotacje na inwestycje w przetwórstwo produktów rolnych

Jakie warunku trzeba spełnić, by otrzymać dotację na przetwórstwo? Do 3 sierpnia br. w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa można składać wnioski o dofinansowanie w zakresie “Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”  finansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020,  czyli na tzw. małe przetwórstwo mleka, mięsa, owoców i warzyw, a także zbóż i ziemniaków. Nabór skierowany jest do rolników stawiających na rozwój gospodarstw poprzez dywersyfikację prowadzonej działalności.

14 lipca 2017
Czytaj więcej o: Dotacje na inwestycje w przetwórstwo produktów rolnych

Będą świętować policjanci

Przejdź do - Będą świętować policjanci

Jak już informowaliśmy, tegoroczne obchody Wojewódzkiego Święta Policji odbędą się 16 lipca w Sandomierzu. Uroczystości garnizonu świętokrzyskiego rozpocznie Msza Święta o godz. 12.00 w Bazylice Katedralnej. Po niej na Rynku Starego Miasta zostaną wręczone odznaczenia państwowe i resortowe oraz awanse policyjne. Wydarzeniu towarzyszyć będzie defilada mundurowych, a także koncert policyjnej orkiestry KWP z Katowic. Od godz 15.00 policja zaprasza mieszkańców regionu na Bulwar Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie czeka wiele atrakcji. Jedną z tych, którą przygotowali włoszczowscy stróże prawa, jest pokaz jazdy po torze przeszkód w wykonaniu Mistrzów BRD z naszej "Jedynki". Wystąpią też łucznicy Klubu Sportowego "Strzała". Na włoszczowskim stoisku będą alkogogle i autochodzik dla dzieci.

14 lipca 2017

7 nowych cudów Polski – głosuj na świętokrzyskie atrakcje

Przejdź do - 7 nowych cudów Polski – głosuj na świętokrzyskie atrakcje

Muzeum Wsi Kieleckiej oraz szlak rowerowy Green Velo z Sandomierza wzdłuż Wisły - te dwie świętokrzyskie atrakcje turystyczne zostały nominowane do prestiżowego plebiscytu National Geographic „7 nowych cudów Polski”. Głosować można do 31 sierpnia tutaj

14 lipca 2017