Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

E-akta „Program Płatnik” – przedsiębiorco nie czekaj, pobierz nową wersję

Przejdź do - E-akta „Program Płatnik” – przedsiębiorco nie czekaj, pobierz nową wersję

Do dyspozycji przedsiębiorców jest już nowa wersja programu Płatnik (wersja 10.02.002). Wszyscy użytkownicy powinni zacząć korzystać z niej od 26 stycznia br. Poznaj zmiany Programu Płatnik. Program został uaktualniony w związku z projektem e-akta i małą działalnością gospodarczą (MDG).

23 stycznia 2019
Czytaj więcej o: E-akta „Program Płatnik” – przedsiębiorco nie czekaj, pobierz nową wersję

Fundacja CEdR ma 5 lat

Przejdź do - Fundacja CEdR ma 5 lat

Mija 5 rocznica rejestracji Fundacji CEdR. Składamy najserdeczniejsze życzenia Jubilatce. Dzięki niej czytamy, podróżujemy, działamy. Niech Wasza pomoc organizacjom pozarządowym i Wasze inicjatywy na rzecz lokalnych społeczności przynoszą Wam wiele satysfakcji, aby rekompensowała trudy codziennej, mrówczej pracy. Dużo zdrowia i sukcesów.

23 stycznia 2019
Czytaj więcej o: Fundacja CEdR ma 5 lat

Tańce, teatr, rzeźba. Nudy nie było

Przejdź do - Tańce, teatr, rzeźba. Nudy nie było

W pierwszym tygodniu ferii zimowych od 14 do 18 stycznia we włoszczowskim Domu Kultury odbywały się zajęcia artystyczne. Jedną z najciekawszych propozycji dla wszystkich dzieci były nieodpłatne seanse filmowe w Kinie Muza oraz spektakl teatralny "Czarnoksiężnik z Krainy Oz".

22 stycznia 2019
Czytaj więcej o: Tańce, teatr, rzeźba. Nudy nie było

W gminnych instytucjach remonty na finiszu

Przejdź do - W gminnych instytucjach remonty na finiszu

Klienci korzystający z usług Ośrodka Pomocy Społecznej oraz pracownicy Samorządowego Centrum Oświaty doczekali się remontu siedzib. Zmieniły się korytarze, klatki schodowe, będą nowe aranżacje i miejsca oczekiwania. Jest jaśniej, czysto, estetycznie. Kolorystyka została ujednolicona z wyglądem budynku UG, który został wyremontowany w minionej kadencji.

22 stycznia 2019

“Świętokrzyska Victoria”

Przejdź do - “Świętokrzyska Victoria”

Do 6 lutego można nadsyłać zgłoszenia do każdej z trzech kategorii “Świętokrzyskiej Victorii” – Osobowość, Przedsiębiorczość oraz Samorządność. Formularze zgłoszeniowe i regulamin można pobrać pod tekstem. Laureatami nagrody w poprzednich edycjach zostały trzy włoszczowskie firmy Effector, ZPUE oraz Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska.

22 stycznia 2019
Czytaj więcej o: “Świętokrzyska Victoria”

Informacja dla lokalnych mediów: Ogólnopolski Konkurs Dziennikarski im. Krystyny Bochenek

Przejdź do - Informacja dla lokalnych mediów: Ogólnopolski Konkurs Dziennikarski im. Krystyny Bochenek

Najlepsze materiały dziennikarskie 2018 roku zawalczą o 50 tys. zł i nagrodę im. Krystyny Bochenek w ósmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego. Termin przyjmowania prac konkursowych został wydłużony do 31 stycznia 2019 r.

22 stycznia 2019
Czytaj więcej o: Informacja dla lokalnych mediów: Ogólnopolski Konkurs Dziennikarski im. Krystyny Bochenek

Program Czyste Powietrze 2019: po przerwie od wczoraj nowy nabór wniosków. Dowiedz się jak dostać pieniądze na termomodernizację i wymianę pieca w domach?

Przejdź do - Program Czyste Powietrze 2019: po przerwie od wczoraj nowy nabór wniosków. Dowiedz się jak dostać pieniądze na termomodernizację i wymianę pieca w domach?
Wnioski w programie "Czyste powietrze" są ponownie przyjmowane od poniedziałku 21 stycznia 2019 r. Przerwa w naborze spowodowana była aktualizacją programu priorytetowego Czyste Powietrze oraz dostosowaniu systemów informatycznych. Jakie są zasady programu "Czyste Powietrze"? Program w swoich założeniach ma być realizowany w latach 2018-2029. Finansowanie w formie dotacji to 63,3 mld złotych, a w formie pożyczek 39,7 mld złotych. Program Czyste Powietrze to możliwość skorzystania z dofinansowania na termomodernizację oraz wymianę źródeł ciepła. Kto może skorzystać z dodatkowych środków i na co dostać można pożyczkę? Zobacz tutaj Wnioski przyjmują wojewódzkie fundusze ochrony środowiska również drogą elektroniczną.

22 stycznia 2019
Czytaj więcej o: Program Czyste Powietrze 2019: po przerwie od wczoraj nowy nabór wniosków. Dowiedz się jak dostać pieniądze na termomodernizację i wymianę pieca w domach?

Co z polską szkołą?

Przejdź do - Co z polską szkołą?

Nauczyciele postulują o podwyżki od wielu miesięcy – w oświacie stawki minimalnego wynagrodzenia zasadniczego wynoszą bowiem od 1751 zł netto (stażysta) do 2377 zł (nauczyciel dyplomowany). – Żądamy godnych zarobków! Nauczyciele mówią: albo wyższe płace, albo szukam pracy poza szkołą. I już to robią – mówił w listopadzie prezes ZNP Sławomir Broniarz. Związek chce 1000 zł podwyżki dla każdego nauczyciela, tymczasem minister edukacji narodowej Anna Zalewska, żeby płace wzrosły o 5 proc. – czyli od 121 zł do 166 zł brutto.  Dzisiaj szefowa MEN zaproponowała podczas spotkania z przedstawicielami związków zawodowych, że nauczyciele mogliby szybciej dostać podwyżki: od września 2019 - 16,1 proc. w stosunku do marca 2018 r. 21 stycznia w programie TVP 3 Kielce "Bez demagogii" goście dyskutowali o zapowiadanych strajkach nauczycieli, rozmowach związkowców z minister edukacji Anną Zalewską i zarobkach w oświacie. W telewizyjnej debacie uczestniczył burmistrz Grzegorz Dziubek. Obejrzyj tutaj

22 stycznia 2019
Czytaj więcej o: Co z polską szkołą?

Otwarcie nowego przedszkola ze żłobkiem 2 lutego

Przejdź do - Otwarcie nowego przedszkola ze żłobkiem 2 lutego

Oficjalne otwarcie z odsłonięciem tablicy dedykacyjnej rozpocznie się o godz.10. Potem będzie część artystyczna, a po niej przedszkole i żłobek zwiedzą zaproszeni goście. Mieszkańcy będą mogli zwiedzić nowy obiekt w godzinach od 14 - 16. Przedszkole jest pomnikiem na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Zostało wybudowane w ciągu 9 miesięcy za kwotę 9 mln zł. Gmina otrzymała 2,5 miliona złotych dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Samorząd pozyskał również 400 tysięcy dotacji z rządowego programu „Maluch plus”. 

 
21 stycznia 2019
Czytaj więcej o: Otwarcie nowego przedszkola ze żłobkiem 2 lutego

Właściwie nie było kiedy odpocząć. Pracowite ferie w Bebelnie

Przejdź do - Właściwie nie było kiedy odpocząć. Pracowite ferie w Bebelnie

Pierwszy tydzień ferii uczniowie spędzili na szkolnym zimowisku. Zajęcia rozpoczynały się o godzinie 9.00…Sami zobaczcie. ile atrakcji...

21 stycznia 2019
Czytaj więcej o: Właściwie nie było kiedy odpocząć. Pracowite ferie w Bebelnie

Rozpoczyna się walka o tytuł „Sołtysa Roku Województwa Świętokrzyskiego 2018”

Przejdź do - Rozpoczyna się walka o tytuł „Sołtysa Roku Województwa Świętokrzyskiego 2018”

Zarząd Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Kieleckiej ogłasza konkurs na "Sołtysa Roku 2018" województwa świętokrzyskiego pod patronatem marszałka Andrzeja Bętkowskiego. Zgłoszenia można przesyłać do 30 marca br. Rozstrzygnięcie odbędzie się do 30 kwietnia, a nagrody i wyróżnienia wręczone 29 czerwca na dorocznym Zjeździe Sołtysów w Wąchocku. Nagroda główna to 20 tys. zł. Wyróżnienia w tym konkursie otrzymało w ubiegłych edycjach dwóch naszych sołtysów: Nieznanowic - Michał Szafrański oraz Konieczna - Zbigniew Pasoń. Wnioski należy wysyłać na adres:  Feliks Januchta, ul. Zagórska 12, 26 - 085 Miedziana Góra.

21 stycznia 2019

145. rocznica urodzin Wincentego Witosa

Przejdź do - 145. rocznica urodzin Wincentego Witosa

Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska - W. Witos

„Kiedy nie było Polski – dążyć do niej, gdy przyszła – pracować dla niej, a gdy będzie trzeba – bronić jej” - taką zasadą kierował się jeden z największych polskich przywódców ruchu ludowego Wincenty Witos. Jeden z twórców polskiej niepodległości. Politykę rozumiał jako sztukę godzenia sprzecznych interesów. Dla polskiej racji stanu gotów był poświęcić interes partyjny oraz życie prywatne. Wincenty Witos przeszedł wszystkie szczeble kariery politycznej, zaczynając od stanowiska wójta gminy Wierzchosławice, a na prezesurze Rady Ministrów kończąc. - Wincenty Witos jest ojcem naszej niepodległości i naszym wielkim przewodnikiem – mówił szef rządu Mateusz Morawiecki wczoraj w Wierzchosławiskach podczas ogólnopolskich obchodów urodzin wybitnego działacza chłopskiego i premiera II RP. Szef rządu przyjechał tam na zaproszenie rolniczej Solidarności. Świętokrzyscy ludowcy wczoraj oddali hołd Wincentemu Witosowi przy odsłoniętym w listopadzie pomniku trzykrotnego premiera i pierwszego prezesa PSL.

21 stycznia 2019
Czytaj więcej o: 145. rocznica urodzin Wincentego Witosa