Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

W plenerowych siłowniach ufundowanych przez Nestlé znajdzie się 9 urządzeń

Przejdź do - W plenerowych siłowniach ufundowanych przez Nestlé znajdzie się 9 urządzeń

Zostały już tylko 2 tygodnie na zgłoszenie do II edycji akcji „Nestlé porusza Polskę”,  najpóźniej do 10 marca br. Pojawia się szansa na wygranie siłowni zewnętrznej, więc warto zgłosić się do konkursu!

28 lutego 2017
Czytaj więcej o: W plenerowych siłowniach ufundowanych przez Nestlé znajdzie się 9 urządzeń

Targi IFRE-EXPO 2017

Przejdź do - Targi IFRE-EXPO 2017

Od 8 do 10 czerwca br.  w Targach Kielce to  trzy dni nadzwyczajnych atrakcji: zawody jednostek OSP, widowiskowe pokazy ratownicze, koncert orkiestr, piękne druhny z kalendarza, pokaz dziecięcej drużyny pożarniczej, konkursy z nagrodami. Tak wyjątkowo zapowiadają się targi pożarnicze KIELCE IRFE EXPO, na które wstęp będzie bezpłatny. Organizatorzy przewidują udział ponad 200 wystawców i podobnie jak przed rokiem ponad 8000 odwiedzających.  

27 lutego 2017
Czytaj więcej o: Targi IFRE-EXPO 2017

Młodzież zapobiega pożarom

Przejdź do - Młodzież zapobiega pożarom

21 marca br. o godz. 10.00 w Zespole Placówek Oświatowych Nr 1 we Włoszczowie odbędą się gminne eliminacje 40 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W turnieju uczestniczą 3-osobowe reprezentacje szkoły, wyłonione podczas eliminacji szkolnych. Tak jak dotychczas, konkurs odbywa się w trzech grupach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Eliminacje składają się z dwóch części. Pierwszej – pisemnej (test) dla wszystkich uczestników i drugiej – ustnej, dla uczniów zakwalifikowanych do finału. Oprócz dyplomów, burmistrz Grzegorz Dziubek ufundował atrakcyjne nagrody rzeczowe dla trzech najlepszych zawodników, w każdej grupie wiekowej.

27 lutego 2017

XVIII Memoriał im. Mariana Górskiego w piłce nożnej halowej

Przejdź do - XVIII Memoriał im. Mariana Górskiego w piłce nożnej halowej

4 marca br.  w Hali Sportowej odbędzie się XVIII Memoriał im. Mariana Górskiego w piłce nożnej halowej. W turnieju rywalizować będą: AKS Busko Zdrój, GKS Bełchatów, Clepardia Kraków, Football Factory Kielce, Reprezentacja Polski Księży, Stolbud - ZPUE Włoszczowa. Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników piłki nożnej halowej. Początek imprezy planowany jest na godzinę 10.00.

27 lutego 2017

Konsultacje interesariuszy rewitalizacji

Przejdź do - Konsultacje interesariuszy rewitalizacji

Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych dokumentu "Program Rewitalizacji Gminy Włoszczowa na lata 2016–2024". Zakres konsultacji obejmuje założenia procesu na wyznaczonym obszarze rewitalizacji Gminy Włoszczowa. Mają one na celu zebranie opinii i uwag od interesariuszy. Przeprowadzone będą w terminie od  27 lutego do 10 marca br.

27 lutego 2017
Czytaj więcej o: Konsultacje interesariuszy rewitalizacji

Wystawa „Oddziały Łupaszki”

Przejdź do - Wystawa „Oddziały Łupaszki”

28 lutego br. o godz. 13.30 w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Kielcach przy ul. Warszawskiej 5, odbędzie się otwarcie wystawy „Oddziały Łupaszki”, przygotowanej przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie we współpracy z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W otwarciu uczestniczyć będzie jej autor dr Tomasz Łabuszewski.

27 lutego 2017
Czytaj więcej o: Wystawa „Oddziały Łupaszki”

Tulipanada

Przejdź do - Tulipanada

Dom Kultury "Kolorowa" we współpracy z Ośrodkiem Kultury "Arsus" w warszawskiej Dzielnicy Ursus organizuje XV Konkurs Piosenki "Tulipanada" adresowany do amatorskich zespołów wokalnych, wokalno - instrumentalnych, chórów, solistów ze szkół, ośrodków społeczno-wychowawczych, placówek kulturalnych, ognisk  muzycznych, a  także  twórców działających  samodzielnie. Szczegóły w dołączonym regulaminie.

27 lutego 2017

Wielkopostne modlitwy o trzeźwość na Świętym Krzyżu

Przejdź do - Wielkopostne modlitwy o trzeźwość na Świętym Krzyżu

 

Duszpasterstwo Trzeźwości Diecezji Kieleckiej organizuje Nabożeństwo Drogi Krzyżowej 3 marca br.  r., o godzinie 18.00 z kościoła parafialnego pw. św. Wawrzyńca w Nowej Słupi na Święty Krzyż. W Bazylice Mniejszej na Świętym Krzyżu o godzinie 20.30 zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem ks. bp ordynariusza Jana Piotrowskiego. Do uczestnictwa w tym wydarzeniu zapraszamy wszystkich, którzy pragną modlić się w intencji trzeźwości. Więcej na stronie internetowej: http://www.trzezwosc.diecezja.kielce.pl


27 lutego 2017

Konkurs na stanowisko animatora projektu

Przejdź do - Konkurs na stanowisko animatora projektu

Lokalna Grupa Działania "Region Włoszczowski" ogłasza konkurs na animatora lokalnego projektu "LGD-owskie wsparcie w biznesowym starcie". Więcej w dołączonym pliku.

24 lutego 2017

Prędkość wiatru jeszcze większa

Przejdź do - Prędkość wiatru jeszcze większa
Powalone drzewa, konary blokujące drogi oraz uszkodzone pokrycia dachów - to skutki wichur, które przechodzą w nad regionem świętokrzyskim. Przy usuwaniu uszkód pracują strażacy, którzy do godzin popołudniowych 24 lutego wyjechali do ponad 30 zdarzeń w województwie. Doszło do kilku grożnych wypadków, w tym w sąsiedniej gminie Kluczewsko. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega, że wiatr może osiągać prędkość od 35 km/h, a w porywach do 100 km/h. Prosimy o ostrożność zwłaszcza na drogach.
24 lutego 2017

Konkurs plastyczny "Czad i Ogień" z nagrodami dla uczniów gminnych szkół

Przejdź do - Konkurs plastyczny "Czad i Ogień" z nagrodami dla uczniów gminnych szkół

Młodzi artyści z Włoszczowy, Kurzelowa, Konieczna i Bebelna są wśród laurtów konkursu plastycznego „Czad i Ogień – Obudź Czujność”. Na konkurs wpłynęło  ponad 200 prac z 15 szkół podstawowych powiatu włoszczowskiego. Nagrody, upominki i dyplomy najlepsi plastycy otrzymali w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej 23 lutego br. Gratulujemy! Relacja w serwisie internetowym Starostwa Powiatowego we Włoszczowie tutaj

24 lutego 2017

Projekt "Aktywni, Kreatywni": bezpłatne szkolenie i staże zawodowe dla osób bez pracy

Przejdź do - Projekt "Aktywni, Kreatywni":  bezpłatne szkolenie i staże zawodowe dla osób bez pracy

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie gastronomiczne, handlowe i hotelarskie oraz staże zawodowe dla osób niepracujących po 29 roku życia, które odbędą się we Włoszczowie  już w marcu br., w ramach projektu "Aktywni, Kreatywni". Termin naboru jest bardzo krótki, upływa 28 lutego. Ale warto szybko się zdecydować. Organizatorzy zwracają koszty podróży na szkolenia, można zdobyć zawody poszukiwane na rynku pracy. Ankieta rekrutacyjna i regulamin naboru dostępne są w załączonych plikach oraz w biurze Powiatowego Centrum Kulturalno - Rekreacyjnego  we Włoszczowie,  ul. Koniecpolska 42. Informacja pod nr telefonu 505 577 585.

24 lutego 2017