Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Hanna Maciejczyk z Włoszczowy ze Złotą Jodłą na Festiwalu Harcerskim

Przejdź do - Hanna Maciejczyk z Włoszczowy ze Złotą Jodłą na Festiwalu Harcerskim

Uroczystym koncertem laureatów w amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach zakończył się wczoraj 46. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. Wśród nagrodzonych jest Hanna Maciejczyk z Włoszczowy. Hania otrzymała Złotą Jodłę w kategorii Soliści 10-13 lat. Gratulujemy! Ale to oczywiście nie pierwszy sukces Hani. W ubiegłym roku podczas finału XIX Ogólnopol­skiego Fes­ti­walu Dzieci i Młodzieży „Tęc­zowe Piosenki Jana Woj­daka” na sce­nie nowohuck­iego Cen­trum Kul­tury zaprezen­towało się około 120 najlep­szych młodych artys­tów wyło­nionych z elim­i­nacji, które odby­wały w ośrod­kach kul­tury się na tere­nie kraju. Wśród final­istów Fes­ti­walu na sce­nie zaprezen­towała się wówczas utalentowana uczennica piątej klasy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Józefa Piłsudskiego we Włoszczowie Hania Maciejczyk, która zdobyła wyróżnienie.

22 lipca 2019
Czytaj więcej o: Hanna Maciejczyk z Włoszczowy ze Złotą Jodłą na Festiwalu Harcerskim

Zostań żołnierzem. Trwa nabór do służby przygotowawczej

Przejdź do - Zostań żołnierzem. Trwa nabór do służby przygotowawczej

Jeśli masz ukończone 18 lat i nie przekroczyłeś 50 roku życia, nie pełniłeś do tej pory służby wojskowej w jakiejkolwiek formie, masz aspiracje by zostać żołnierzem zawodowym, zadzwoń lub przyjdź do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kielcach. Specjaliści WKU udzielą  szczegółowych informacji na temat zasad naboru i warunków szkolenia w ramach Służby Przygotowawczej. Punkt rekrutacyjny - Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kielcach, ul. Wesoła 29, 25 - 353 Kielce, poniedziałek - piątek w godzinach 8:00 - 15:00. najbliższy termin szkolenia w ramach III turnusu  od 2 września do 20 grudnia.

22 lipca 2019

Zmiany w PROW. Są pieniądze na małą retencję i rolniczy handel detaliczny

Przejdź do - Zmiany w PROW. Są pieniądze na małą retencję i rolniczy handel detaliczny

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi uaktualniło harmonogram tegorocznych naborów wniosków w ramach PROW na lata 2014-2020. Znalazły się w nim dwie nowości. Jeszcze w tym roku rolnicy będą mogli ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o pomoc finansową na inwestycje w tzw. małą retencję i rolniczy handel detaliczny.

22 lipca 2019
Czytaj więcej o: Zmiany w PROW. Są pieniądze na małą retencję i rolniczy handel detaliczny

Letni radiowy „Raport Dnia” z Włoszczowy

Przejdź do -  Letni radiowy „Raport Dnia” z Włoszczowy

24 lipca od godz. 11-14 w centrum miasta gościć będzie Radio Kielce. Wóz transmisyjny stacji wemituje program na żywo. Dla radiosłuchaczy i sypmatyków Rozgłośnia przygotowała wiele atrakcji. Zapraszają prowadzący red. Robert Szumielewicz i Lucyna Bukato - ten głos znamy z radiowego Koncertu Życzeń. Audycja przybliży słuchaczom m.in. historię Włoszczowy, jej atrakcje turystyczne i inwestycje.

22 lipca 2019
Czytaj więcej o: Letni radiowy „Raport Dnia” z Włoszczowy

Nie żyje Marian Michałek były sołtys Przygradowa

Przejdź do - Nie żyje Marian Michałek były sołtys Przygradowa

W minioną sobotę w wieku 67 lat zmarł Marian Michałek, były sołtys Przygradowa. Msza Święta pogrzebowa odbędzie się jutro 23 lipca w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Koniecznie o godz. 15. Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Dudkiewicz oraz burmistrz Grzegorz Dziubek  składają wyrazy najszczerszego współczucia i żalu Rodzinie oraz Wszystkim, których odejście śp. Mariana Michałka napawa smutkiem.

22 lipca 2019
Czytaj więcej o: Nie żyje Marian Michałek były sołtys Przygradowa

Włoszczowski Dom Kultury będzie jedną z najnowocześniejszych placówek w regionie

Przejdź do - Włoszczowski Dom Kultury będzie jedną z najnowocześniejszych placówek w regionie

Po ponad półwieczu działalności Dom Kultury doczeka się kompleksowej modernizacji. Zostanie rozbudowany o salę taneczną. Budynek przejdzie termomodernizację. Przy gmachu powstanie również mały amfiteatr ze sceną (m.in. na kino letnie) i zadaszeniem oraz parking. Inwestycję wykona firma Krzysztofa Prokopa AMB Budownictwo z Koziej Wsi. Wcześniej budowała w mieście przedszkole ze żłobkiem. Koszt to 3 199 399, 07 zł. Dzisiaj Dom Kultury  podpisał umowę z wykonawcą. Beneficjentem jest gmina Włoszczowa, dziś reprezentowana przez burmistrza Grzegorza Dziubka, bo inwestycja stała się możliwa dzięki pozyskanym przez samorząd środkom unijnym, na rewitalizację centrum Włoszczowy. Prace zakończą się jesienią przyszłego roku.

19 lipca 2019
Czytaj więcej o: Włoszczowski Dom Kultury będzie jedną z najnowocześniejszych placówek w regionie

Trwa przebudowa ulicy Wiśniowej we Włoszczowie. Ruch odbywa się płynnie

Przejdź do -  Trwa przebudowa ulicy Wiśniowej we Włoszczowie. Ruch odbywa się płynnie

Pisze portal internetowy "Moja Gazeta Lokalna". Remont rozpoczął się wczoraj. Jak informuje Rafał Banaszek ulica nie została zamknięta dla użytkowników, a przynajmniej odcinek od 1 Maja do Żeromskiego. - Na razie ruch odbywa się tutaj płynnie. Można bez problemu dojechać do instytucji publicznych oraz punktów handlowych zlokalizowanych przy tej drodze. Wielu korzysta z objazdów drogami osiedlowymi. Od środy sfrezowano nawierzchnię na odcinku od Żeromskiego do Kusocińskiego - pisze MGL. Dzisiaj odwiedzili to miejsce przedstawiciele gminy Włoszczowa, która finansuje inwestycję. Koszt przebudowy ulicy Wiśniowej to ponad 1,7 miliona złotych i współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach dużego projektu rewitalizacji centrum Włoszczowy. Ponad kilometr drogi (od 1 Maja do Sportowej za stadionem) ma być gotowy do końca października.

18 lipca 2019
Czytaj więcej o: Trwa przebudowa ulicy Wiśniowej we Włoszczowie. Ruch odbywa się płynnie

Zdobądź stypendium pomostowe

Przejdź do - Zdobądź stypendium pomostowe

Rusza XVIII edycja Programu Stypendiów Pomostowych, w którym od początku aktywnie uczestniczy Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Program skierowany jest do tegorocznych maturzystów pochodzących z rodzin byłych pracowników PGR, którzy zakwalifikowali się na pierwszy rok dziennych studiów I stopnia lub jednolitych magisterskich realizowanych w polskich uczelniach akademickich.

18 lipca 2019
Czytaj więcej o: Zdobądź stypendium pomostowe

Nadciągają burze

Przejdź do - Nadciągają burze

IMGW prognozuje wystąpienie w niedzielę 21 lipca burz z gradem. Ostrzeżenie w załączonym pliku.

18 lipca 2019

Rajd „4 Kąty Polski” po zdrowie dla dzieci

Przejdź do - Rajd „4 Kąty Polski” po zdrowie dla dzieci

Odbędzie się w najbliższą niedzielę 21 lipca m.in. w Przedborzu, Włoszczowie, Jędrzejowie. W te miejsca dojedzie na rowerze Janusz Kobyłka. Sportowiec zatrzyma się, aby opowiedzieć o swoim powtórnym udziale w akcji. W lipcu mieszkaniec Lubartowa wyruszył w charytatywny rajd rowerowy, którego trasa liczy ponad 2000 kilometrów i wiedzie przez ponad 40 miast w ciągu 26 dni! Rajd to nie tylko przejażdżka na rowerze, to także spotkania, długie rozmowy, selfie z panem Januszem oraz wspólne kręcenie kilometrów. To wszystko, żeby zebrać fundusze na rehabilitację dzieci niepełnosprawnych, którymi opiekuje się Fundacja „Stella”. Drugi etap rajdu to oprócz Przedborza, Włoszczowy i Jędrzejowa trasa: Międzyzdroje, Nowogard, Chociwel, Ińsko, Recz, Dobiegniew, Drezdenko, Wronki, Oborniki, Swarzędz, Pyzdry, Września, Warta, Zduńska Wola, Bełchatów, Kamieńsk, Busko-Zdrój, Dąbrowa Tarnowska, Dębica, Strzyżów, Brzozów, Sanok, Ustrzyki Dolne. Zapraszamy do udziału.

 

18 lipca 2019
Czytaj więcej o: Rajd „4 Kąty Polski” po zdrowie dla dzieci

Jest umowa na modernizację ulicy Zielonej we Włoszczowie

Przejdź do - Jest umowa na modernizację ulicy Zielonej we Włoszczowie

Wicewojewoda świętokrzyski Bartłomiej Dorywalski podpisał dzisiaj umowę z burmistrzem Grzegorzem Dziubkiem oraz skarbnikiem Dariuszem Górskim na dofinansowanie modernizacji tego miejskiego traktu w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. To długo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja. Ta część miasta chętnie jest wybierana pod budownictwo jednorodzinne, dlatego starania samorządu i mieszkańców o zdobycie potrzebnych funduszy na remont były duże. I jak widać z pozytywnym skutkiem. Nowa droga będzie łącznikiem z głównym szlakiem Włoszczowy - ulicą Partyzantów oraz z okolicznymi dzielnicami.

18 lipca 2019
Czytaj więcej o: Jest umowa na modernizację ulicy Zielonej we Włoszczowie

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa stale rozwija portal IRZplus

Przejdź do - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa stale rozwija portal IRZplus

Wyposażyła go w kolejne funkcje przydatne rolnikom korzystającym z tego internetowego narzędzia. Portal IRZplus, który jest przeznaczony dla posiadaczy zwierząt gospodarskich, ruszył w sierpniu 2018 r. Łączy on w sobie zalety elektronicznej księgi stada, gromadzącej wszystkie potrzebne rolnikowi informacje o hodowanych przez niego krowach, kozach, świniach czy owcach, a także platformy umożliwiającej załatwienie bez konieczności udawania się do urzędu spraw wymaganych przy posiadaniu zwierząt gospodarskich. Nowa, uruchomiona właśnie modyfikacja portalu pozwala w łatwiejszy sposób zgłaszać zwierzęta do rejestru, informować ARiMR o ich przemieszczeniach, wnioskować o numery kolczyków i paszporty oraz ich duplikaty bez konieczności wizyty w biurach powiatowych lub wysyłania dokumentów pocztą. Więcej w załączonym pliku.

17 lipca 2019