Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Jesień zawita w Kurzelowie 3 października, choć przyjdzie do nas dzisiaj

Przejdź do - Jesień zawita w Kurzelowie 3 października, choć przyjdzie do nas dzisiaj

Dopiero 3 października o godzinie 15 w Kurzelowie odbędzie się piknik „Powitanie jesieni”, połączony z inauguracją roku kulturalnego. Miał być 19 września, ale przeszkodziła zła pogoda. Zapraszamy m.in. na pokazy Capoeiry Regional – Graduado Pombo (Piotr Piłat) i ratownictwa przedmedycznego w wykonaniu druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kurzelowie. Wystąpi Kapela Henryka Cacka z Małogoszcza. Dla najmłodszych będzie specjalny program artystyczny, między innymi różnorodne animacje, nauka ludowej choreografii. Dla dzieci, ale również dla dorosłych atrakcją będą najbardziej znane przeboje biesiadne śpiewane wspólnie z publicznością przygotowane przez Agencję Artystyczną Kukawski. Zagra również zespół „Sufler” z Końskich.

22 września 2021
Czytaj więcej o: Jesień zawita w Kurzelowie 3 października, choć przyjdzie do nas dzisiaj

Będzie nowa elektryka w kościele w Czarncy

Przejdź do - Będzie nowa elektryka w kościele w Czarncy

O pozyskaniu dotacji na wymianę starej instalacji elektrycznej w zabytkowej świątyni, ufundowanej przez Hetmana Stefana Czarnieckiego, pisze w swoim serwisie internetowym "Moja Gazeta Lokalna" Więcej tutaj

22 września 2021

Uczniowie w Bebelnie bezpiecznie idą do szkoły. Prawidłowych zachowań na drodze uczyli ich policjanci

Przejdź do - Uczniowie w Bebelnie bezpiecznie idą do szkoły. Prawidłowych zachowań na drodze uczyli ich policjanci

W miniony poniedziałek 20 września w Szkole Podstawowej w Bebelnie odbyła się akcja świętokrzyskiej Policji pod nazwą "Bezpieczna droga do szkoły". Włoszczowscy mundurowi wraz z ratownikami medycznymi z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach oraz funkcjonariuszem Komendy Wojewódzkiej Policji, a także maskotką - Koziołkiem Spoko przeprowadzili dla uczniów i przedszkolaków ciekawe zajęcia z zasad bezpieczeństwa. 

22 września 2021
Czytaj więcej o: Uczniowie w Bebelnie bezpiecznie idą do szkoły. Prawidłowych zachowań na drodze uczyli ich policjanci

25 września noc spisowa

Przejdź do - 25 września noc spisowa

W najbliższą sobotę, 25 września, w całym kraju Urząd Statystyczny organizuje noc spisową dla tych wszystkich, którzy jeszcze się nie spisali – a przypomnijmy, że to nasz obowiązek - "Jeszcze się nie spisałeś? Dzień jest za krótki? Właśnie dla Ciebie organizujemy Noc spisową! W sobotę (25 września) możesz wypełnić obowiązek spisowy do godziny 24:00 w Urzędzie Statystycznym w Kielcach oraz na infolinii spisowej 22 279 99 99" - zachęca Centralne Biuro Spisowe. W gminie Włoszczowa zapraszamy do Domu Kultury, ul. Wiśniowa 19, w godzinach 15.00 - 20.00. Czekamy na Ciebie, bo #LiczySięKażdy!

22 września 2021

Ratownik naszego basenu Stanisław Skiba na podium Mistrzostw Polski JBL Super w Poznaniu

Przejdź do - Ratownik naszego basenu Stanisław Skiba na podium Mistrzostw Polski JBL Super w Poznaniu

19 września w ramach JBL Super League Triathlon rozegrano zawody o tytuł Mistrza Polski w triathlonie na 1/2 dystansu. Rywalizacja o miejsca na podium trwała do ostatniej sekundy. JBL Super League Triathlon Poznań to druga w tym roku impreza z cyklu CIECH Tri Tour. Podobnie jak w ubiegłych latach ściągnęła do Poznania zawodników z całej Polski i świata. Jak już pisaliśmy kilka tygodni temu o poprzednim sukcesie Stanisława Skiby,  o osobach trenujących triathlon mówi się, że to ludzie z żelaza, jednak ci, którzy startowali w Poznaniu, gdzie temperatura powietrza wynosiła 11 °C, to z pewnością twardziele. Po naszym ratowniku z pływalni Nemo można się było tego spodziewać. Część pływacka odbywała się w poznańskim jeziorze Maltańskim, a kolejne etapy zwodów, jazda na rowerze i bieg, wzdłuż brzegu jeziora i następnie w kierunku podpoznańskiego Swarzędza. Na 1/2 dystansu Ironmana składa się przepłynięcie 1,9 km, przejazd rowerem o długości 90 km i 21,1 km biegu. Łączna długość trasy to 112,99 km. Gratulujemy!

21 września 2021
Czytaj więcej o: Ratownik naszego basenu Stanisław Skiba na podium Mistrzostw Polski JBL Super w Poznaniu

Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie świętokrzyskim - II edycja konkursu

Przejdź do - Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie świętokrzyskim - II edycja konkursu

Jesteś entuzjastą/ką wycieczek rowerowych? Masz ulubione trasy na weekend i urlop? A może do pracy jeździsz rowerem? Jeśli tak - weź udział w konkursie i podziel się z nami swoją ulubioną trasą rowerową! To już druga edycja konkursu rowerowego organizowanego przez serwis transportowy Clicktrans. Wyniki pierwszej edycji znajdziesz tutaj. Pandemia wielu z nas zachęciła do eksplorowania najbliższej okolicy i poznawania uroków własnego regionu zamiast dalekich krajów. Podziel się ulubioną trasą rowerową odkrytą w regionie - może dzięki Tobie odkryją ją też inni

21 września 2021
Czytaj więcej o: Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie świętokrzyskim - II edycja konkursu

Koło ARiMR w sercu wsi - edycja 2021

Przejdź do - Koło ARiMR w sercu wsi - edycja 2021

Termin nadsyłania zgłoszeń rozpoczął się wczoraj 20 września, a kończy w dniu 15 listopada br.

21 września 2021
Czytaj więcej o: Koło ARiMR w sercu wsi - edycja 2021

Zrób spot lub materiał promujący szczepienia przeciw Covid - 19

Przejdź do - Zrób spot lub materiał promujący szczepienia przeciw Covid - 19

Wojewoda Świętokrzyski ogłasza konkurs na spot lub materiał filmowy zachęcający do szczepień mieszkańców województwa świętokrzyskiego i informujący o korzyściach płynących ze szczepienia przeciwko COVID-19.

20 września 2021
Czytaj więcej o: Zrób spot lub materiał promujący szczepienia przeciw Covid - 19

34. Sesja Rady Miejskiej

Przejdź do - 34. Sesja Rady Miejskiej

Sesja Rady Miejskiej odbędzie się 28 września o godz. 9 w sali konferencyjnej nr 55 UG.  Dzień wcześniej będą obradowały komisje stałe RM (od godz. 9).

20 września 2021
Czytaj więcej o: 34. Sesja Rady Miejskiej

Statuetka i korale od Pierwszej Damy dla Koła Gospodyń Wiejskich Występy w powiecie włoszczowskim

Przejdź do - Statuetka i korale od Pierwszej Damy dla Koła Gospodyń Wiejskich Występy w powiecie włoszczowskim

Koło Gospodyń Wiejskich Występy z gminy Krasocin odebrało wczoraj statuetkę z rąk Pierwszej Damy Agaty Kornhauser- Dudy w trakcie Dożynek Prezydenckich. Agata Kornhauser-Duda przyjedzie do Występ, by odwiedzić gospodynie. Panie dotarły do finału konkursu o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. Przygotowały aranżację stołu weselnego sprzed stu lat oraz inscenizację słowno-taneczno-muzyczną, której tematem były obrzędy weselne. I sukces murowany! Dla Laureatów Konkursu są nagrody pieniężne w następującej wysokości: 1. miejsce - 5.000,00 zł brutto; 2. miejsce - 3.000,00 zł brutto; 3. miejsce - 2.000,00 zł brutto. Ponadto koła otrzymały statuetkę, List gratulacyjny i okolicznościowe korale. Gratulujemy!

20 września 2021
Czytaj więcej o: Statuetka i korale od Pierwszej Damy dla Koła Gospodyń Wiejskich Występy w powiecie włoszczowskim

Rolnicy z parafii Kurzelów dziękowali wczoraj za plony

Smaki jesieni. Jarmark Agroturystyczny w Tokarni i pyszności z Bebelna

Przejdź do - Smaki jesieni. Jarmark Agroturystyczny w Tokarni i pyszności z Bebelna

Regionalne potrawy, tradycyje okresu jesienno-zimowego czy specjalna strefa dla dzieci - to wszystko czekało wczoraj na odwiedzających Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Podczas 16. Jarmarku Agroturystycznego swoje potrawy i stoisko przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Bebelna. - Zajęliśmy 2 miejsce w konkursie igłą malowane i wyróżnienie w konkursie kulinarnym warzywne wariacje. W tym roku warunkiem było przygotowanie dania opartego na warzywach, czyli na tym co w każdym ogródku kiedyś rosło, co było powszechnie dostępne. Robiłyśmy gołąbki w sosie warzywnym - poinformowała przewodnicząca koła Małgorzata Giec. Do Tokarni zjechali mieszkańcy regionu ciekawi dawnych zwyczajów i tradycji. Jedną z wielu atrakcji było kiszenie kapusty w beczce oraz warsztaty z przędzenia wełny i darcia piór. XVI Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny zakończył koncert zespołu „Daj To Głośniej”. Bebelankom gratulujemy!

20 września 2021
Czytaj więcej o: Smaki jesieni. Jarmark Agroturystyczny w Tokarni i pyszności z Bebelna

Galeria

  • Powiększ zdjęcie