Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Kino Kobieta - drugi bezpłatny seans

Przejdź do - Kino Kobieta - drugi bezpłatny seans

"Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" 2 czerwca, godz. 17. Wstęp wolny, po uprzedniej rezerwacji miejsc. Zapraszamy!

21 maja 2019

Uzyskaj dotację i wymień stary piec

Przejdź do - Uzyskaj dotację i wymień stary piec

12 czerwca  o  godz. 16  w sali nr 45 Urzędu Gminy przedstawiciele Fundacji Czyste Powietrze będą doradzać mieszkańcom jak uzyskać dofinansowanie na wymianę starego pieca i termomodernizację domu. Program Czyste Powietrze ma pomóc ograniczyć szkodliwą emisję zanieczyszczeń do powietrza ze starych kopciuchów, w domach jednorodzinnych. Na ten cel przeznaczono 103 mld złotych. Dofinansowanie do 90 % można uzyskać zarówno na dom nowobudowany, jak i istniejący. Fundacja Czyste Powietrze za darmo pomaga wypełnić wniosek o dotację oraz doradza, jak zacząć ogrzewać dom w sposób ekologiczny. Na spotkaniu doradcy z Fundacji odpowiedzą m.in. na pytania kto może ubiegać się o dofinansowanie, jak wyliczyć kwotę dotacji, na które działania można uzyskać zwrot z programu. Na miejscu będzie można otrzymać bezpośrednią pomoc przy wypełnieniu wniosku. Szczegółowe informacje o wydarzeniu na facebooku   #Fundacjaczystepowietrze.

21 maja 2019

Burze z gradem

Przejdź do - Burze z gradem

IMIG wydał ostrzeżenia przed groźnymi burzami, ulewnym deszczem i gradem.

20 maja 2019

200 motocykli przyjechało do Włoszczowy. Podczas akcji Motoserce zebrano 26 litrów krwi

Przejdź do - 200 motocykli przyjechało do Włoszczowy. Podczas akcji Motoserce zebrano 26 litrów krwi

18 maja na placu przy Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie, gdzie odbyła się akcja Motoserce. Więcej w relacji "Echa Dnia" tutaj

20 maja 2019

W Nieznanowicach poznają naukę przyszłości

Przejdź do - W Nieznanowicach poznają naukę przyszłości

Stowarzyszenie Nieznanowice.pl zrealizowało kolejny edukacyjny projekt. Tym razem była to organizacja innowacyjnych zajęć edukacyjnych (nauka programowania, robotyki, nauki o wodzie, prądzie i nie tylko) dla dzieci. Nauka poprzez zabawę to klucz do wychowania przyszłych inżynierów i konstruktorów. Grupa dzieci, nie tylko z Nieznanowic, mogła w praktyczny sposób „dotknąć nauki przyszłości”. Cieszymy się, że po raz kolejny innowacyjne formy edukacji dzieci i młodzieży trafiły do naszej małej miejscowości. Ogromne podziękowania kierujemy dla głównego darczyńcy zadania – Fundacji Lotto. Wsparcia udzieliła również gmina Włoszczowa oraz Sklep Internetowy Ekocentrum 24.pl Dziękując podsumowują kolejny projekt Michał Szafrański i prezes Stowarzyszenia Nieznanowice.pl - Sławomir Pawlik. Więcej o projekcie na stronie http://www.nieznanowice.pl/mini-akademia-mlodego-naukowca

 
20 maja 2019

I Zjazd Bliźniaków w Kurzelowie

Przejdź do - I Zjazd Bliźniaków w Kurzelowie

Odbędzie się 2 czerwca, podczas rodzinnego pikniku z okazji Dnia Dziecka. Zajrzyjcie tam!

20 maja 2019

Największemu Polakowi – IV Koncert Papieski

Przejdź do - Największemu Polakowi – IV Koncert Papieski

Siła Naszego Papieża Jana Pawła II tkwiła w tym, że będąc tak zwyczajnym, potrafił jednym słowem i gestem zmieniać bieg historii. Jednym spojrzeniem, dotknięciem ręki dawał innym nadzieję i skłaniał do odmiany, pokonywania przeciwności, cierpienia, choroby. Tak było 40 lat temu, kiedy po raz pierwszy jako zwierzchnik Kościoła katolickiego odwiedził Ojczyznę. Czuliśmy się wtedy bardziej pewnie i bardziej u siebie. – Musicie być mocni, mocą wiary. Musicie być wierni! – nawoływał wtedy Jan Paweł II. Przy każdej następnej wizycie utwierdzał nas w wierze i szacunku dla drugiego człowieka. Właśnie o tym wszystkim musimy pamiętać.

20 maja 2019
Czytaj więcej o: Największemu Polakowi – IV Koncert Papieski

Wraca sprawa dofinansowania remontu ulicy Zielonej we Włoszczowie

Przejdź do - Wraca sprawa dofinansowania remontu ulicy Zielonej we Włoszczowie

Wojewoda Agata Wojtyszek pyta czy nadal gmina jest zainteresowana remontem ulicy Zielonej we Włoszczowie, burmistrz Grzegorz Dziubek odpowiada, że jest decyzja - na tak! Wymiana korespondencji i zwiastuny na listach rezerwowych mają miejsce od dwóch lat. Po raz pierwszy gmina złożyła wniosek we wrześniu 2017r., a drugi wiosną ubiegłego roku. Wojewoda 13 listopada ubr. zatwierdziła wstępną listę rankingową wniosków. Była na niej ulica Zielona, która czeka na liście rezerwowej Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Wówczas wartość zadania została wyliczona na 1 659 283, 49 zł, a dofinansowania 80 procent (wnioskowane wsparcie 1 327 426,79 zł). Dzięki pozyskanym pieniądzom udałoby się wykonać 359 metrów bieżących nakładki asfaltowej, tyle samo chodnika po jednej stronie i 8 metrów po drugiej stronie drogi, oświetlenie i kanalizację deszczową. Korespondencja z ostatnich dni w załączonych plikach.

17 maja 2019
Czytaj więcej o: Wraca sprawa dofinansowania remontu ulicy Zielonej we Włoszczowie

Włoszczowski produkt jedną z najlepszych innowacji w świętokrzyskiem

Przejdź do - Włoszczowski produkt jedną z najlepszych innowacji w świętokrzyskiem

Opracowana i wyprodukowana przez ZPUE S.A. Inteligentna Stacja Transformatorowa została nagrodzona w konkursie Novator 2018 organizowanym przez Staropolską Izbę Przemysłowo-Handlową w kategorii „Innowacyjna inwestycja”. Wręczenie nagrody odbyło się wczoraj podczas uroczystej gali w Kieleckim Centrum Kultury. Była to już 13 edycja konkursu.

17 maja 2019
Czytaj więcej o: Włoszczowski produkt jedną z najlepszych innowacji w świętokrzyskiem

VI Edycja Ligi Pływackiej Sezonu 2018/2019

Przejdź do - VI Edycja Ligi Pływackiej Sezonu 2018/2019

14 maja na Pływalni Nemo odbyło się czwarte (ostatnie) spotkanie VI Edycji Ligi Pływackiej Sezonu 2018/2019. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach obejmujących trzy style pływackie:  klasyk (50 m), dowolny (50 m) oraz zmienny (100 m).Manager sportu - Paweł Małecki, już dziś serdecznie zaprasza na VII Edycję Ligi Pływackiej Sezonu 2019/2020. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów sportowych. Dziękujemy opiekunom, trenerom oraz wszystkim uczestnikom Ligi Pływackiej za promowanie sportowego stylu życia, świetną zabawę i dostarczenie wielu pozytywnych emocji.

17 maja 2019

Przy śmieciach liczy się twarda kalkulacja

Przejdź do - Przy śmieciach liczy się twarda kalkulacja

Stawki opłat nie mogą być oderwane od realnych kosztów. Samorządy mają czas do stycznia 2020 r. na wdrożenie selektywnego zbierania odpadów zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Środowiska. Samorządowcy zrzeszeni w Związku Gmin Ziemi Włoszczowskiej chcą wypracować wspólne stanowisko, w kwestii gospodarowania odpadami. Wkrótce segregacja będzie obowiązkowa, a służyć ma do niej sześć pojemników: na papier, metal, tworzywa sztuczne, szkło, opakowania wielomateriałowe i na bioodpady. Ale, jak twierdzą przedstawiciele gmin potrzebne jest urealnienie stawek w związku z wyższymi kosztami składowania, energii i transportu. Jak już wielokrotnie pisaliśmy na wysokość kosztów wpływ ma też zwiększenie stawek za tzw. „opłatę marszałkowską". W spotkaniu uczestniczył prezes komunalnej spółki PGKiM Wiktor Fatyga.

17 maja 2019
Czytaj więcej o: Przy śmieciach liczy się twarda kalkulacja

Życzenia z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego

Przejdź do - Życzenia z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego

27 maja Dzień Samorządu Terytorialnego jest świętem nie tylko tych, którzy zasiadają w gminnych radach. Warto podkreślić, że tego dnia obchodzimy święto całej lokalnej społeczności. - Wszystkich mieszkańców, którzy poprzez udział w wyborach samorządowych, aktywne działanie w sołectwach, szkołach czy zakładach przyczyniają się do budowania samorządności. Samorząd to jesteśmy my wszyscy – mówi burmistrz Grzegorz Dziubek.

17 maja 2019