Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Świętokrzyski Kwintet Blaszany promował swoją płytę

Przejdź do - Świętokrzyski Kwintet Blaszany promował swoją płytę

22 października br. we włoszczowskim Domu Kultury. "Muzyka dostępna", bo takim szyldem muzyków mogła poznać tutejsza publiczność,  to projekt włoszczowskiej fundacja Żółta Owca. I właśnie zwieńczeniem przedsięwzięcia był koncert Świętokrzyskiego Kwintetu Blaszanego, który nagrał swoją pierwszą płytę, dzięki pozyskanym funduszom od Samorządu Województwa. Świętokrzyski Kwintet Blaszany za płytę zdobył nagrodę marszałka Adama Jarubasa w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dziedzictwa narodowego. Na krążku można usłyszeć kompozycje epoki renesansu, baroku, klasycyzmu oraz muzykę XX wieku. Włoszczowska publiczność oklaskiwała dęte interpretacje m.in. G. Verdiego, J. Kandera, G. Bizeta., H.F. Haendla, G.Rossiniego. I oczywiście nie mogło zabraknąć takiego utworu, jak Happy Marching Band. Koncert poprowadził niezrównany znawca muzyki Leszek Ślusarski z Radia Kielce.

23 października 2017
Czytaj więcej o: Świętokrzyski Kwintet Blaszany promował swoją płytę

Złote Gody

Przejdź do - Złote Gody

Marsz Weselny Mendelsona, najbardziej znany fragment uwertury koncertowej do „Snu nocy letniej Szekspira” zawsze wzrusza i przypomina jeden z najważniejszych dni w życiu. (A ten najbardziej rozpoznawalny na świecie utwór skomponowany przez Feliksa Mendelssohna w tym roku kończy 175 lat, powstał w 1842r. jego pierwsze wykonanie odbyło się 1847r.). Był też toast szampanem, a także wspólna pamiątkowa fotografia. 20 października br. burmistrz Grzegorz Dziubek we włoszczowskim Domu Kultury wręczył kilkadziesięciu parom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. To jedyny przypadek w polskim prawie, kiedy order nadany przez Prezydenta RP wręcza burmistrz, wójt bądź prezydent miasta. Włodarz gminy  podkreślił, że ten jubileusz to święto oparte na dwóch najważniejszych wartościach dla każdego człowieka: miłości i rodzinie. Jubilatom życzył wielu lat życia w szczęściu i zdrowiu. - Aby takich jubileuszy przed Wami było jeszcze wiele - gratulował. Każda Para Małżeńska otrzymała kwiat od zastępcy burmistrza Sławomira Owczarka. Uroczystość Złotych Godów uświetnił Chór Seniorów "Niezastąpieni".

23 października 2017
Czytaj więcej o: Złote Gody

Złota Odznaka ZNP dla burmistrza Grzegorz Dziubka

Przejdź do - Złota Odznaka ZNP dla burmistrza Grzegorz Dziubka

Burmistrz Włoszczowy otrzymał to wyróżnienie 20 października br. od prezesa Zarządu Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomira Broniarza. Innymi osobami odznaczonymi z Włoszczowy była Beata Mikuła nauczycielka Przedszkola Samorządowego Nr 2 oraz Jacek Rutkowski z ZSP Nr 3. Jak poinformowała prezes Oddziału ZNP we Włoszczowie Bożena Jasiowska to uhonorowanie gospodarza gminy za dobrą współpracę samorządu zarówno z placówkami oświatowymi, jak i związkiem. - W wyniku wprowadzonej reformy żaden nauczyciel nie stracił pracy, są nadgodziny i etaty - podkreśliła Bożena Jasiowska.

20 października 2017
Czytaj więcej o: Złota Odznaka ZNP dla burmistrza Grzegorz Dziubka

Państwo – Kościół w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej

Przejdź do - Państwo – Kościół w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej

Spotkanie z prof. Janem Żarynem w cyklu „Kłopoty z historią” – 25 października 2017 r., godz. 17.00, Centrum Edukacyjne IPN „Przystanek Historia”, ul. Warszawska 5, Kielce.

20 października 2017
Czytaj więcej o: Państwo – Kościół w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej

The Break Day 11 – znamy jury i pulę nagród międzynarodowych zawodów breakdance

Przejdź do - The Break Day 11 – znamy jury i pulę nagród międzynarodowych zawodów breakdance

4 listopada w Domu Kultury we Włoszczowie odbędzie się 11 odsłona międzynarodowych zawodów The Break Day. Ta bboyowa impreza już od ponad dekady gromadzi dziesiątki zawodników i setki widzów z Polski oraz zagranicy. Są to jedne z najstarszych, nieprzerwanie organizowanych zawodów tanecznych w naszym kraju.

20 października 2017
Czytaj więcej o: The Break Day 11 – znamy jury i pulę nagród międzynarodowych zawodów breakdance

O problemach wsi i rolnictwa

Przejdź do - O problemach wsi i rolnictwa

Debatowała we Włoszczowie 20 października br. Rada Powiatowa Świętokrzyskiej Izby Rolniczej. W posiedzeniu samorządu rolników uczestniczyli burmistrz Grzegorz Dziubek oraz starosta włoszczowski Jerzy Suliga.

20 października 2017

Już pierwszaki

Przejdź do - Już pierwszaki

20 października w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Koniecznie również odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej, którzy w obecności dyrektor Anny Kowal, wychowawczyni Lidii Rajczykowskiej, ks. proboszcza Krzysztofa Pawłowskiego, nauczycieli oraz rodziców zostali uroczyście włączeni do społeczności uczniowskiej. Pierwszoklasiści zobowiązali  się do rzetelnej pracy nad poszerzaniem swej wiedzy i umiejętności, składając uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Aktu pasowania, poprzez dotknięcie uczniowskiego ramienia wielkim ołówkiem, dokonała dyrektor Anna Kowal. Wręczyła wszystkim pierwszakom pamiątkowe dyplomy i szkolne przybory, rodzice zaś obdarowali maskotkami ,,Sowa- mądra głowa”.

20 października 2017

Ślubujemy Tobie Szkoło!

Przejdź do - Ślubujemy Tobie Szkoło!

Ślubowanie klasy pierwszej to jedna z piękniejszych uroczystości odbywających się w szkole. Pierwszoklasiści z dumą prezentują swoje umiejętności recytując wiersze i śpiewając piosenki. W podniosłym nastroju składają przyrzeczenie i uśmiechają się nieśmiało, gdy dyrektor dużym ołówkiem pasuje ich na pełnoprawnych uczniów szkoły. Taka podniosła uroczystość miała miejsce 20 października br. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Józefa Piłsudskiego we Włoszczowie. Siedemdziesięciu  sześciu pierwszoklasistów zostało oficjalnie włączonych do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Józefa Piłsudskiego. Swe uroczyste ślubowanie składali w obecności rodziców, grona pedagogicznego, uczniów i zaproszonych gości na czele z Sekretarz Gminy Włoszczowa Henryką Skibą. Podczas programu artystycznego przygotowanego specjalnie na tę okazję pod kierunkiem wychowawczyń: Anny Błaszczyk, Laury Jaszewskiej, Renaty Kucharzyk i Lidii Macherskiej zaprezentowali swoje wiadomości jakie dotychczas zdobyli w szkole. W trakcie uroczystości otrzymali pamiątkowe dyplomy. Miłym akcentem dla pierwszoklasistów były upominki przygotowane przez ich rodziców.

 

20 października 2017

Korzystaj z Funduszu Pożyczkowego Województwa Świętokrzyskiego

Przejdź do - Korzystaj z Funduszu Pożyczkowego Województwa Świętokrzyskiego

Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego Sp. z o.o. został powołany w 2010 roku przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego i działa jako alternatywa instytucji finansowych. Przedmiotem działalności jest udzielanie pożyczek dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców posiadających siedzibę bądź koncentrujących swoją działalność na terenie Województwa Świętokrzyskiego. Fundusz wpisał się w przestrzeń świętokrzyskiego biznesu jako stabilny partner i doskonała alternatywa w pozyskiwaniu finansowania na cele inwestycyjne i obrotowe. Ważne jest, że aż 66% pożyczkobiorców to firmy z sektora mikro, mających największe trudności w zdobyciu finansowania komercyjnego np. z powodu braku wymaganych zabezpieczeń czy historii kredytowej. Posiada doświadczenie w doradztwie przy tworzeniu przedsiębiorstw – startupów oraz pomocy finansowej nowopowstałych przedsiębiorstw. Blisko 13% sfinansowanych i wspartych firm w ramach przyznanych pożyczek stanowią firmy prowadzące swoją działalność poniżej 12 miesięcy (start-up). Więcej w dołączonym pliku.

20 października 2017

Życzenia z okazji Europejskiego Dnia Seniora

Przejdź do - Życzenia z okazji Europejskiego Dnia Seniora

W tym szczególnym dniu, jednym z wielu w kalendarzu, doceniamy i podkreślamy doświadczenie Seniorów, ich mądrość i wiedzę, z których my, młodsze pokolenia możemy czerpać nieustannie. Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, optymizmu i wielu lat życia pełnych miłości najbliższych, szacunku i ludzkiej życzliwości. Szanowni Państwo – Drodzy Seniorzy,  Jesteście nam potrzebni, bo bez Was nasze życie nie byłoby tak bogate w dobro i dążenia. Z wyrazami wdzięczności przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Dudkiewicz oraz burmistrz Grzegorz Dziubek.

20 października 2017

Ślubujemy...

Przejdź do - Ślubujemy...

19 października br. w szkole w Łachowie - filii Szkole Podstawowej nr 1 im. Józefa Piłsudskiego we Włoszczowie odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych Po pięknej części artystycznej, w której zaprezentowali się sami pierwszacy, w obecności nauczycieli, rodziców, koleżanek i kolegów uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie. Pierwszoklasiści  ślubowali być dobrym Polakiem, uczniem, swą nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie odbyło się pasowanie na ucznia klasy I, którego w asyście w wychowawczyni Grażyny Betki dokonała dyrektor Iwona Gieroń.Wielką radość sprawiły nowym uczniom otrzymane dyplomy oraz upominki podarowane przez rodziców i młodszych kolegów.

 

19 października 2017

Gmina ogłosiła ponowny przetarg na budowę przedszkola

Przejdź do - Gmina ogłosiła ponowny przetarg na budowę przedszkola

Pierwszy został unieważniony, ponieważ do 3 października nie napłynęła żadna oferta. Inwestycja będzie współfinansowana z funduszy Unii Europejskiej, a dokładnie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 - 2020. Przedszkole z oddziałem integracyjnym ma być gotowe jesienią przyszłego roku. 9 maja br. burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek podpisał preumowę z Samorządem Województwa Świętokrzyskiego na przekazanie dotacji celowej na realizację tego projektu. Z Unii pozyskano na ten cel 2,5 miliona złotych. Nowe przedszkole zapewni miejsca opieki dla 170 dzieci. W placówce będzie się mieścić siedem sal dydaktycznych, w tym jedno dla oddziału integracyjnego z możliwością adaptacji dla 20 dzieci oraz pierwszy żłobek w mieście. Szczegóły przetargu tutaj

19 października 2017