Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Czwarte miejsce trampkarzy na turnieju w Ukrainie

Przejdź do - Czwarte miejsce trampkarzy na turnieju w Ukrainie

W dniach 16 - 19 marca br. drużyna Trampkarza Młodszego Klubu Sportowego Hetman Włoszczowa zagrała w turnieju piłkarskim w Mościskach na Ukrainie. Wzięło w nim udział 9 zespołów z Polski i Ukrainy:  Karpaty Lwów, SMS Mościska czy Szkółka piłkarska z Zaporoża. Nasi młodzi piłkarze spisali się bardzo dobrze, zajęli 4 miejsce, pokonując między innymi zwycięzców turnieju SMS Mościska. - Turniej był bardzo ciężki, kosztował nas wiele wysiłku, ponieważ graliśmy ze znakomitymi drużynami, które cechowała doskonała gra zespołowa oraz dyscyplina taktyczna. Dlatego jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodników którzy również pokazali że tworzą zgrany kolektyw, co udowodnili na boisku, zdobywając przy tym bezcenne doświadczenie - powiedział trener naszych trampkarzy Karol Lichosik.

27 marca 2017
Czytaj więcej o: Czwarte miejsce trampkarzy na turnieju w Ukrainie

Festiwal polszczyzny we Włoszczowie

Przejdź do - Festiwal polszczyzny we Włoszczowie

23 marca br. w I Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Władysława Sikorskiego i w Domu Kultury we Włoszczowie odbył się XI Wojewódzki Turniej Sprawności Językowej. Z troski o język ojczysty i jego kondycję połączył przedstawicieli instytucji rządowych, oświatowych i ludzi biznesu. Wielką wartością turnieju jest właśnie wspólne działanie dla upowszechniania poprawności językowej i kształtowania poczucia wartości języka ojczystego. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół z gminy Włoszczowa. Więcej w serwisie internetowym Starostwa Powiatowego: tutaj

24 marca 2017

Żołnierze Wyklęci Ziemi Włoszczowskiej

Przejdź do - Żołnierze Wyklęci Ziemi Włoszczowskiej

To temat wykładu emerytowanego nauczyciela geografii i byłego burmistrza Włoszczowy Pawła Ameryka oraz pasjonata historii z gminy Krasocin Adama Szałowskiego, który odbędzie się 26 marca br. w Domu Kultury, o godz. 16. Zaprasza Włoszczowskie Towarzystwo Historyczne.

24 marca 2017

Rajd "Tatrzańskie krokusy"

Przejdź do - Rajd "Tatrzańskie krokusy"

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza w Tatry. Na wiosenną wędrówkę pięknymi górskimi szlakami można wybrać się 9 kwietnia br. Informacja i zapisy w siedzibie PCK-R, ul. Koniecpolska 42, tel. 41 39 43 590. Termin zgłoszenia: do 3 kwietnia.

24 marca 2017

Reżyser filmu "Wyklęty" w kinie Muza

Przejdź do - Reżyser filmu "Wyklęty" w kinie Muza

Konrad Łęcki spotkał się 24 marca br. z uczniami szkół ponadgimnazjalnych, aby porozmawiać o swoim filmie "Wyklęty". Opowiadał o scenariuszu (powstał w 7 dni, ale po półrocznych przemyśleniach), ekipie, produkcji, doborze aktorów. Przyznał, że szukał planów zdjęciowych także w powiecie włoszczowskim. Odpowiadał też na pytania młodzieży. Film należy do najbardziej kasowych obrazów w Kielcach. We Włoszczowie obejrzało go już ok. 1000 widzów.

24 marca 2017

Przedświąteczna zbiórka żywności

Przejdź do - Przedświąteczna zbiórka żywności

24 marca br. Caritas w całej Polsce po raz 12 organizuje przedświąteczną zbiórkę żywności. W regionie będzie ją prowadzić ponad tysiąc wolontariuszy w 60 sklepach, głównie w dużych miastach. Do specjalnie oznakowanych koszy można włożyć produkty o przedłużonym terminie ważności. Zebrana żywność jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi trafi do najbardziej potrzebujących. Zbiórka żywności potrwa dwa dni. 30 marca w godzinach od 14.00 do 20.00, a 31 marca od 9.00 do 19.00. W ubiegłym roku podczas akcji zebrano 11 ton żywności, co pozwoliło na  przygotowanie 2 tysiące paczek.

 

23 marca 2017

Spotkanie z reżyserem filmu „Wyklęty”

Przejdź do - Spotkanie z reżyserem filmu „Wyklęty”

24 marca br. w kinie „Muza” odbędą  się dwa pokazy filmu „Wyklęty” dla uczniów włoszczowskich szkół. Na spotkanie z młodą widownią przyjedzie reżyser obrazu Konrad Łęcki. Akcja toczy się w Polsce, w latach 1945-1948 i przedstawia żołnierzy zbrojnego podziemia niepodległościowego, walczących z władzą ludową o powojenny kształt Polski. Historia głównego bohatera oparta jest na kanwie losów ostatniego z Żołnierzy Wyklętych, Józefa Franczaka ps. „Lalek”, uczestnika wojny obronnej Polski 1939. Po 1945 r. związany był ze strukturami ZWZ-AK i brał udział w zamachach na tzw. „utrwalaczy władzy ludowej” – milicjantów i żołnierzy formacji bezpieczeństwa. Film miał swoją premierę 10 marca. Początek pierwszego spotkania o godz. 10.45, a drugiego o godz.11.30.

 

23 marca 2017

Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w rękach gospodarzy

Przejdź do - Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w rękach gospodarzy

18 marca br.w Hali Sportowej OSiR odbył się Turniej Piłki Siatkowej Oldbojów o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Grzegorza Dudkiewicza. W rywalizacji udział wzięły cztery drużyny: z Włoszczowy, Koniecpola, Lelowa i Secemina. Podczas rozgrywek panowała wspaniała, sportowa atmosfera, a zawodnicy wykazali się dużymi siatkarskimi umiejętnościami, stawiając jednocześnie na dobrą zabawę i aktywnie spędzony czas. Po raz pierwszy w historii Turnieju, zwycięski Puchar trafił w ręce gospodarzy – zespołu z Włoszczowy. Przyznano również wyróżnienia indywidualne: statuetkę dla najlepszego zawodnika, którą otrzymał Grzegorz Górski (Włoszczowa) oraz statuetkę dla najstarszego zawodnika -Leszek Klupsh (Lelów).

23 marca 2017
Czytaj więcej o: Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w rękach gospodarzy

Umowa podpisana

Przejdź do - Umowa podpisana
Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe "Moto Truck" z Kielc wykona samochód dla OSP w Czarncy. Koszt wozu to ponad 772 tys. zł. Na zakup samochodu Ochotnicza Straż Pożarna w Czarncy dostanie 641 tysięcy, 517 złotych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Działanie 4.1 „Przeciwdziałanie skutkom klęsk żywiołowych oraz usuwanie ich skutków”. Jednostka jest w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym od maja 2001r., powstała w 1921r. Umowa pomiędzy OSP a wykonawcą  została podpisana 22 marca. br.

22 marca 2017

Jak przebiegają przygotowania do rewitalizacji

Przejdź do - Jak przebiegają przygotowania do rewitalizacji

O tym 22 marca br. dyskutowali uczestnicy konferencji podsumowującej projekt pn. „Kompleksowy proces rewitalizacji Włoszczowy - opracowanie Programu Rewitalizacji Gminy Włoszczowa na lata 2016–2024”. Konferencję poprowadzili pracownicy Instytutu Badawczego IPC Sp.z o o. we Wrocławiu.

22 marca 2017

Konieczno włączone do Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich

Przejdź do - Konieczno włączone do Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich

W tym roku mija 74 rocznica zbrodni niemieckiej dokonanej we wsi Konieczno. Zginęło 14 osób związanych z partyzantką różnych formacji wojskowych. Pamięć o nich i  tamtych krwawych wydarzeniach przetrwała. Przyszedł czas, że ich Imiona zostały na zawsze wpisane w dzieje podobnych okupacyjnych losów zgromadzonych w Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie. Ich symbolem jest Pieta Michniowska. 22 marca br. Mieszkańcy, młodzież, rodziny wraz z proboszczem ks. Krzysztofem Pawłowskim, wikariuszem ks. Stanisławem Kostuchą, sołtysem Zbigniewem Pasoniem oraz burmistrzem Grzegorzem Dziubkiem przekazali Krzyż i Urnę  do Mauzoleum. Zostały przyjęte przez Stanisława Krogulca, kierownika miejsca upamiętniającego represje wobec polskiej wsi. Akt przekazania poprzedziła Msza Święta w intencji ofiar pacyfikacji, podczas której homilię wygłosił ks. Stanisław. - Nigdy więcej wojny! - przywołał słowa Świętego Jana Pawła II. Obecni na uroczystości poznali Mauzoleum i historię zbrodni dokonanej w Michniowie niemal na miesiąc przed pacyfikacją Konieczna. Historycy  oceniają, iż w czasie II wojny światowej Niemcy i ich kolaboranci spacyfikowali ponad 800 wsi znajdujących się w obecnych granicach Polski, jak również wiele wiosek na Kresach Wschodnich.

22 marca 2017

Turnusy rehabilitacyjne dla rolników

Przejdź do - Turnusy rehabilitacyjne dla rolników

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Oddział Regionalny w Kielcach, Placówka Terenowa we Włoszczowie uprzejmie informuje, iż w okresie wakacji 2017 roku KRUS zorganizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników  uprawnionych do świadczeń Kasy.

21 marca 2017
Czytaj więcej o: Turnusy rehabilitacyjne dla rolników