Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Stypendia dla sportowców

Przejdź do - Stypendia dla sportowców

Fundusz Natalii Partyki w partnerstwie z siecią Biedronka uruchomił III edycję programu stypendialnego dla młodych zdolnych sportowców borykających się z różnego typu trudnościami w rozwoju kariery. Jest to jeden z niewielu programów tego typu w Polsce.

23 sierpnia 2017
Czytaj więcej o: Stypendia dla sportowców

Mecz Otwarcia Mistrzostw Europy w siatkówce z udziałem naszych kibiców

Przejdź do - Mecz Otwarcia Mistrzostw Europy w siatkówce z udziałem naszych kibiców

Ceremonia i Mecz Otwarcia odbędą się w czwartek, 24 sierpnia. Początek imponującego widowiska artystycznego o 18.30. Mecz Polska – Serbia zaplanowany jest na 20.30. Jak poinformował wiceprezes KS Hetman Włoszczowa Łukasz Michalski na Stadionie Narodowym w Warszawie Biało-Czerwonym będą kibicować zawodnicy klubu Hetmana i Victorii oraz mieszkańcy gminy. Do stolicy wyruszą już o godz.14.00 (spod hali OSiR). Nad stadionem będzie więc powiewać flaga Polski z napisem Włoszczowa. Liczy się, że mecz otwarcia mistrzostw Europy Polska – Serbia na PGE Narodowym w Warszawie będzie mogło obejrzeć 62 640 widzów. 

23 sierpnia 2017

Język angielski w przedszkolu – z Programem English Teaching to proste!

Przejdź do - Język angielski w przedszkolu – z Programem English Teaching to proste!

Mając na uwadze zmiany wprowadzone decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej o włączeniu nauki języka angielskiego do podstawy programowej w przedszkolu, zespół Programu English Teaching przygotował specjalną ofertę szkoleniowo-grantową dla nauczycieli wychowania przedszkolnego. Wyszła ona naprzeciw wyzwaniom, jakie stoją przed nauczycielami, dyrektorami oraz organami prowadzącymi przedszkola. W gminie Włoszczowa oferta działa od ponad roku i sprawdza się. English Teaching to największy w Polsce program wspierania i promocji nauczania języka angielskiego na terenach wiejskich i w małych miastach.

22 sierpnia 2017
Czytaj więcej o: Język angielski w przedszkolu – z Programem English Teaching to proste!

Zmarł Leon Staroszczyk

Przejdź do - Zmarł Leon Staroszczyk

21 sierpnia br. w wieku 97 lat zmarł najstarszy włoszczowski żołnierz Armii Krajowej kpt. Leon Staroszczyk "Smolicz". Należał do Związku Strzeleckiego. Od 1940 roku działał w placówce Związku Walki Zbrojnej, którego komendantem był jego stryj Adam Marcinkowski. Walczył pod dowództwem mjr Mieczysława Tarchalskiego "Marcina". Przed wymarszem na Warszawę w 1944r. został oddelegowany do zwiadu konnego. W ostatnich miesiącach II wojny światowej walczył w II batalionie 74 pułku piechoty AK. Po wojnie rozpoczął pracę w Urzędzie Powiatowym w Jeleniej Górze. W 1946r. wrócił do Włoszczowy. Działał w podziemnej organizacji Wolność i Niezawisłość, za co został skazany w 1948r. na karę 5 lat więzienia. Włączył się w pracę NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność". Obrońca Ojczyzny, człowiek wielkich zasług, powszechnie szanowany, wzór dla młodych pokoleń. Na jego cześć Fundacja Folwark Podzamcze organizuje Terenowy Bieg Zwiadowcy Konnego. Pożegnanie Kapitana Staroszczyka odbędzie się 24 sierpnia br. Msza Święta pogrzebowa rozpocznie się o godz.14.00 w kościele pw. WNMP (Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin) we Włoszczowie przy ul. Partyzantów 3.

22 sierpnia 2017
Czytaj więcej o: Zmarł Leon Staroszczyk

Lato odchodzi z Klektotu

Przejdź do - Lato odchodzi z Klektotu

27 sierpnia, ale w gorącej atmosferze wyścigu kajaków, konkursów dla dzieci i przy dobrym bufecie. Zapraszamy.

21 sierpnia 2017

Szlaki "Łajzy" - Beskid Śląski

Przejdź do - Szlaki "Łajzy" - Beskid Śląski

19 sierpnia br. od Ustronia do Wisły, między Polską a Czechami, najpiękniejszym szlakiem pasma Czantorii. Było super! "Czantoria i pozostałe pisma literackie" to zbiór utworów Władysława Orkana, wielkiego miłośnika kultury góralskiej. Beskidzkimi szlakami można przejść aż w Bieszczady, do Wołosatego, gdzie były kiedyś harcerskie stanice Chorągwi Kieleckiej ZHP.  Wszyscy znamy zespół harcerski "Wołosatki". I może w następnych sezonach pokonamy te szczyty i odległości. Z tej wyprawy zapamiętamy kolejkę linową na szczyt, która nie mogła się wznieść, strome podejście, wspólne wędrówki i te fotografie. Do następnego :) Nieformalny Włoszczowski Klub Turystyki Wędrownej "Łajza" powstał z inicjatywy Mieszkańców, którzy są pasjonatami takiej formy spędzania czasu wolnego, a której brakowało w ofercie turystycznej. Promują nie tylko aktywną rekreację, ale też Włoszczowę.

21 sierpnia 2017

Letni Turniej Piłki Nożnej Hetman Cup 2017

Przejdź do - Letni Turniej Piłki Nożnej Hetman Cup 2017

26 sierpnia br. odbędzie się  III Międzynarodowy Letni  Turniej Piłki Nożnej Hetman Cup 2017 we Włoszczowie, którego organizatorem jest Klub Sportowy Hetman Włoszczowa przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach, Gminy Włoszczowa i Powiatu Włoszczowskiego. Szczegóły na plakacie oraz nadesłanym zaproszeniu, które publikujemy w załączonym pliku.

21 sierpnia 2017

Plon niesiemy, plon

Przejdź do - Plon niesiemy, plon

Wieniec z Konieczna, organizatora pierwszych dożynek, okazał się najpiękniejszy na tegorocznym III Gminnym Święcie Plonów, które odbyło się 20 sierpnia w Kurzelowie. Na podium znalazły się dzieła z Czarncy i Nieznanowic. Ale każdy z 16 wieńców był piękny, misternie wykonany. Komisja nie miała więc łatwego zadania. W turnieju sołectw najlepszy był Rząbiec. Mimo deszczowej aury na święto mieszkańców wsi i rolników przyszły tłumy. Dopisali także goście, a wśród nich eurposeł Bogdan Wenta wraz z dyrektorem swojego biura Danutą Papaj, starosta włoszczowski Jerzy Suliga z małżonką, wójt Secemina Tadeusz Piekarski i przewodniczący Rady Gminy Secemin Henryk Lis, radni miejscy i powiatowi, przedstawiciele policji, straży pożarnej, instytucji oraz agencji państwowych. Mszę Świętą koncelebrowali dziekan dekanatu włoszczowskiego ks. prałat Zygmunt Pawlik oraz proboszcz parafii Kurzelów ks. Jacek Bonio. - Nie wstydzę się, że jestem ze wsi. Poczytuje sobie to za zaszczyt. Określenie wieśniak nie może obrażać ludzi, którzy pracują na roli, na chleb - dziękował za plony burmistrz Grzegorz Dziubek. Nie zabrakło też podziękowań od przewodniczącego Rady Miejskiej Grzegorza Dudkiewicza. I choć nad głowami było pochmurno to zabawa, spotkania i potrawy były znakomite.

21 sierpnia 2017
Czytaj więcej o: Plon niesiemy, plon

Do Warszawy dojedziemy w 2 godziny! Wreszcie ogłoszono przetarg na budowę łącznicy

Przejdź do - Do Warszawy dojedziemy w 2 godziny! Wreszcie ogłoszono przetarg na budowę łącznicy

Jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji kolejowych w regionie, budowa łącznicy w Czarncy, wreszcie doczeka się realizacji. 17 sierpnia PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na realizację wartej ok. 42 mln zł budowy - informuje Gazeta Wyborcza w Kielcach. Z ogłoszenia PKP PLK wynika, że inwestycja współfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego ma być zrealizowana w systemie „zaprojektuj i zbuduj” w ciągu maksymalnie 23 miesięcy od daty podpisania umowy. Dodatkowo punktowane będzie skrócenie tego terminu. Firmy oferty mogą składać do 26 września.

18 sierpnia 2017
Czytaj więcej o: Do Warszawy dojedziemy w 2 godziny! Wreszcie ogłoszono przetarg na budowę łącznicy

Remont szkoły w Czarncy

Przejdź do - Remont szkoły w Czarncy

W Szkole Podstawowej w Czarncy dobiegają prace remontowe stropu na dolnej kondygnacji. Nowe sale lekcyjne, jasne korytarze, zniknęły stare drewniane podłogi. Remont wykonuje Zakład Remontowo-Budowlany Wojciech Znój z Morawicy. Będzie kosztował 598 647,28 zł. Szkoła została włączona w program termomodernizacji. Będzie miała nową elewację, system ogrzewania oraz oszczędne źródło energii w postaci instalacji fotowoltaicznej. Szkoła w Czarncy została wybudowana w 1935r. W budynku znajduje się Centrum Edukacji i Kultury im. Hetmana Stefana Czarnieckiego.

18 sierpnia 2017

Obwieszczenie starosty włoszczowskiego

Przejdź do - Obwieszczenie starosty włoszczowskiego

Dotyczy rozbudowy i przebudowy ul. Zielonej we Włoszczowie. Tekst w załączonym pliku.

18 sierpnia 2017

Powiat chojnicki prosi o pomoc

Przejdź do - Powiat chojnicki prosi o pomoc

Nawałnica, która przetoczyła się przez powiat chojnicki w nocy z 11 na 12 sierpnia, zmiotła z powierzchni blisko 16 tys. hektarów lasów oraz pozbawiła dorobku całego życia kilkaset rodzin. Zniszczenia w tysiącach gospodarstw domowych, pozrywane linie energetyczne, trudności z dojazdem do wielu miejscowości, wreszcie ranni i ofiary śmiertelne. Przedstawiciele powiatu chojnickiego proszą ludzi dobrego serca o pomoc. Publikujemy tą prośbę, także w załączonym pliku.

18 sierpnia 2017
Czytaj więcej o: Powiat chojnicki prosi o pomoc