Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Nie ma śmieci – są surowce

Przejdź do - Nie ma śmieci – są surowce

Odbyła się już 24 międzynarodowa edycja Akcji Sprzątanie Świata 2017. Sprzątali, uczyli nie śmiecić, zmieniali myślenie o odpadach pod hasłem: „Nie ma śmieci – są surowce”. Akcję w naszej gminie podsumowaliśmy pod koniec września. Wzięło w niej udział kilkanaście placówek oświatowych.

3 października 2017
Czytaj więcej o: Nie ma śmieci – są surowce

Bezpłatny odbiór zużytego sprzętu elektronicznego i folii po sianokiszonkach

Przejdź do - Bezpłatny odbiór zużytego sprzętu elektronicznego i folii po sianokiszonkach

W dniach od 16 - 31 października br. na terenie miasta i gminy Włoszczowa odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i folii po sianokiszonkach. Prosimy o wystawianie odpadów w dniu odbioru do godziny 7.00. Odpady wystawione po podanych terminach i czasie nie będą odbierane. Niepotrzebny sprzęt należy wystawić przed posesję lub przy pojemnikach na odpady komunalne – mieszkańcy bloków. Elektrośmieci niekompletne nie będą odbierane. Folia po sianokiszonkach powinna być oczyszczona z zanieczyszczeń (bez siatek i sznurków).

3 października 2017
Czytaj więcej o: Bezpłatny odbiór zużytego sprzętu elektronicznego i folii po sianokiszonkach

IV Piknik Ekologiczny

Przejdź do - IV Piknik Ekologiczny
16 czerwca 2017

Konkurs pn.: „Co mogą zrobić dzieci z segregowanych śmieci – edycja IV” rozstrzygnięty!

Przejdź do - Konkurs pn.: „Co mogą zrobić dzieci z segregowanych śmieci – edycja IV” rozstrzygnięty!
16 czerwca 2017

Dotacja na konkurs plastyczno - techniczny „Co mogą zrobić dzieci z segregowanych śmieci?

Przejdź do - Dotacja na konkurs plastyczno - techniczny „Co mogą zrobić dzieci z segregowanych śmieci?
11 maja 2017

Opłaty za odbiór śmieci bez zmian

Przejdź do - Opłaty za odbiór śmieci bez zmian

Dla przypomnienia poniżej publikujemy stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, które obowiązują również w 2017r.

13 marca 2017
Czytaj więcej o: Opłaty za odbiór śmieci bez zmian

Spółka PGKiM odbiera pojemniki

Przejdź do - Spółka PGKiM odbiera pojemniki

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. będzie zabierać swoje pojemniki z terenu sołectw w terminach: 14 lutego  – Ludwinów, Rogienice, Ogarka, Bebelno-Kolonia, Bebelno-Wieś, Boczkowice, Dąbie. 16 lutego – Konieczno.17 lutego – Wymysłów, Rząbiec, Nieznanowice, Przygradów.  Prosimy o wystawianie przed posesję opróżnionych pojemników.

10 lutego 2017

Nowa firma zajmie się odbiorem śmieci

Przejdź do - Nowa firma zajmie się odbiorem śmieci

Firma: P.H.U. PAVER Karol Sienkiewicz z Włoszczowy zajmie się odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Włoszczowa. Ona też  będzie wyposażać mieszkańców w swoje pojemniki. W przypadku, gdy pozostawiony pojemnik okaże się nieprzydatny prosimy o kontakt pod numer telefonu: 41 39 41 037. W związku z powyższym Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. będzie zabierać pojemniki należące do spółki. Prosimy o wystawianie ich w terminach odbioru odpadów.

6 lutego 2017

"Co mogą zrobić dzieci z segregowanych śmieci?" - rozstrzygnięcie III edycji konkursu

Przejdź do - "Co mogą zrobić dzieci z segregowanych śmieci?" - rozstrzygnięcie III edycji konkursu

Wpłynęło aż 113 prac, m.in: eko-domki, czołgi, lalki, bujany konik. Komisja miała nie lada zadanie, by wybrać najlepsze, ale 10 czerwca br. podjęła decyzję i znamy już wyniki konkursu ogłoszonego w ramach programu edukacji ekologicznej współfinasowanego przez Urząd Gminy Włoszczowa oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

13 czerwca 2016
Czytaj więcej o: "Co mogą zrobić dzieci z segregowanych śmieci?" - rozstrzygnięcie III edycji konkursu

Bezpłatny odbiór odpadów elektronicznych i folii po sianokiszonkach

Przejdź do - Bezpłatny odbiór odpadów elektronicznych i folii po sianokiszonkach

 

Informujemy, że od 18 do 24 maja br. na terenie miasta i gminy odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i folii po sianokiszonkach. Niepotrzebny sprzęt należy wystawić przed posesję lub mieszkańcy bloków przy pojemnikach na odpady komunalne.

 

4 maja 2016
Czytaj więcej o: Bezpłatny odbiór odpadów elektronicznych i folii po sianokiszonkach

Informacja dla podmiotów gospodarczych prowadzących działalność gospodarczą na terenie Gminy Włoszczowa

Przejdź do - Informacja dla podmiotów gospodarczych prowadzących działalność gospodarczą na terenie Gminy Włoszczowa

Urząd Gminy Włoszczowa informuje że, właściciele nieruchomości na których nie zamieszkują mieszkańcy znajdujących się na terenie tut. gminy, na których prowadzona jest działalność handlowa, usługowa, gastronomiczna lub inna działalność gospodarcza zobowiązani są do wyposażenia nieruchomości  w odpowiednią liczbę koszy, pojemników lub kontenerów do gromadzenia odpadów a także do selektywnego gromadzenia odpadów komunalnych, według zasad obowiązującego Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Włoszczowa oraz innych odpadów pochodzących z produkcji, według zawartych odrębnych umów.

1 kwietnia 2016
Czytaj więcej o: Informacja dla podmiotów gospodarczych prowadzących działalność gospodarczą na terenie Gminy Włoszczowa

Bezpłatny odbiór wielkogabarytowego sprzętu domowego, elektrośmieci i zużytych opon

Przejdź do - Bezpłatny odbiór  wielkogabarytowego  sprzętu domowego, elektrośmieci i zużytych opon

Mieszkańcy Gminy Włoszczowa chętnie korzystali z usługi domowych, a co najważniejsze darmowych odbiorów wielkogabarytowego  sprzętu domowego, elektrośmieci i zużytych opon. Staramy się przekonać mieszkańców do selektywnych zbiórek. Warto poświęcić trochę czasu na uporządkowanie miejsc, które mogą mieć bardziej użyteczne zastosowanie, niż pełnienie funkcji „domowego składowiska”. W przypadku dużych sprzętów czy urządzeń elektrycznych możemy mieć problemem związany z ich transportem ze względu na wielkość i nieporęczność. Dlatego warto skorzystać z bezpłatnej usługi odbiorów. Wystarczy spojrzeć w harmonogram.

11 września 2015