Urząd Gminy Włoszczowa

Strona główna

Oplaty bezgotówkowe
Kompleksowa rewitalizacja centrum Włoszczowy
Gminny Dzień Strażaka w Łachowie
 
Centrum Edukacji i Kultury w Czarncy zaprasza - kontakt: 609-847-103 lub 606-218-448

Witamy na naszej stronie

Grzegorz Dziubek

Serdecznie witam na stronie internetowej Gminy Włoszczowa. Miasto i Gmina ma niezwykle ciekawą przeszłość.

I welcome to the website of the Municipality Włoszczowa. The city and municipality has an interesting past.

Burmistrz Gminy Włoszczowa

Grzegorz Dziubek

Czytaj więcej

Aktualności

Uzyskaj dotację i wymień stary piec

Powiększ zdjęcie

12 czerwca  o  godz. 16  w sali nr 45 Urzędu Gminy przedstawiciele Fundacji Czyste Powietrze będą doradzać mieszkańcom jak uzyskać dofinansowanie na wymianę starego pieca i termomodernizację domu. Program Czyste Powietrze ma pomóc ograniczyć szkodliwą emisję zanieczyszczeń do powietrza ze starych kopciuchów, w domach jednorodzinnych. Na ten cel przeznaczono 103 mld złotych. Dofinansowanie do 90 % można uzyskać zarówno na dom nowobudowany, jak i istniejący. Fundacja Czyste Powietrze za darmo pomaga wypełnić wniosek o dotację oraz doradza, jak zacząć ogrzewać dom w sposób ekologiczny. Na spotkaniu doradcy z Fundacji odpowiedzą m.in. na pytania kto może ubiegać się o dofinansowanie, jak wyliczyć kwotę dotacji, na które działania można uzyskać zwrot z programu. Na miejscu będzie można otrzymać bezpośrednią pomoc przy wypełnieniu wniosku. Szczegółowe informacje o wydarzeniu na facebooku   #Fundacjaczystepowietrze.

21 maja 2019
Czytaj więcej o: Uzyskaj dotację i wymień stary piec

Kino Kobieta - drugi bezpłatny seans

Powiększ zdjęcie

"Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" 2 czerwca, godz. 17. Wstęp wolny, po uprzedniej rezerwacji miejsc. Zapraszamy!

21 maja 2019
Czytaj więcej o: Kino Kobieta - drugi bezpłatny seans

Największemu Polakowi – IV Koncert Papieski

Powiększ zdjęcie

Siła Naszego Papieża Jana Pawła II tkwiła w tym, że będąc tak zwyczajnym, potrafił jednym słowem i gestem zmieniać bieg historii. Jednym spojrzeniem, dotknięciem ręki dawał innym nadzieję i skłaniał do odmiany, pokonywania przeciwności, cierpienia, choroby. Tak było 40 lat temu, kiedy po raz pierwszy jako zwierzchnik Kościoła katolickiego odwiedził Ojczyznę. Czuliśmy się wtedy bardziej pewnie i bardziej u siebie. – Musicie być mocni, mocą wiary. Musicie być wierni! – nawoływał wtedy Jan Paweł II. Przy każdej następnej wizycie utwierdzał nas w wierze i szacunku dla drugiego człowieka. Właśnie o tym wszystkim musimy pamiętać.

20 maja 2019
Czytaj więcej o: Największemu Polakowi – IV Koncert Papieski

I Zjazd Bliźniaków w Kurzelowie

Powiększ zdjęcie

Odbędzie się 2 czerwca, podczas rodzinnego pikniku z okazji Dnia Dziecka. Zajrzyjcie tam!

20 maja 2019
Czytaj więcej o: I Zjazd Bliźniaków w Kurzelowie

W Nieznanowicach poznają naukę przyszłości

Powiększ zdjęcie

Stowarzyszenie Nieznanowice.pl zrealizowało kolejny edukacyjny projekt. Tym razem była to organizacja innowacyjnych zajęć edukacyjnych (nauka programowania, robotyki, nauki o wodzie, prądzie i nie tylko) dla dzieci. Nauka poprzez zabawę to klucz do wychowania przyszłych inżynierów i konstruktorów. Grupa dzieci, nie tylko z Nieznanowic, mogła w praktyczny sposób „dotknąć nauki przyszłości”. Cieszymy się, że po raz kolejny innowacyjne formy edukacji dzieci i młodzieży trafiły do naszej małej miejscowości. Ogromne podziękowania kierujemy dla głównego darczyńcy zadania – Fundacji Lotto. Wsparcia udzieliła również gmina Włoszczowa oraz Sklep Internetowy Ekocentrum 24.pl Dziękując podsumowują kolejny projekt Michał Szafrański i prezes Stowarzyszenia Nieznanowice.pl - Sławomir Pawlik. Więcej o projekcie na stronie http://www.nieznanowice.pl/mini-akademia-mlodego-naukowca

 
20 maja 2019
Czytaj więcej o: W Nieznanowicach poznają naukę przyszłości

200 motocykli przyjechało do Włoszczowy. Podczas akcji Motoserce zebrano 26 litrów krwi

Powiększ zdjęcie

18 maja na placu przy Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie, gdzie odbyła się akcja Motoserce. Więcej w relacji "Echa Dnia" tutaj

20 maja 2019
Czytaj więcej o: 200 motocykli przyjechało do Włoszczowy. Podczas akcji Motoserce zebrano 26 litrów krwi

Burze z gradem

Powiększ zdjęcie

IMIG wydał ostrzeżenia przed groźnymi burzami, ulewnym deszczem i gradem.

20 maja 2019
Czytaj więcej o: Burze z gradem

IV Koncert Papieski

Powiększ zdjęcie

18 maja w kaplicy bł. Józefa Pawłowskiego we Włoszczowie

Godz. 19.30

Już po raz czwarty Młodzieżowa Orkiestra Dęta, soliści i goście koncertu oddadzą hołd największemu z Polaków - św. Janowi Pawłowi II. Ten rok jest wyjątkowy, w kwietniu minęła 5 rocznica kanonizacji Papieża Polaka, który 40 lat temu przybył do swojej, naszej Ojczyzny jako pielgrzym. W przyszłym roku minie 100.lecie urodzin Karola Wojtyły. Wystawę poświęconą Papieżowi przygotowała Biblioteka Publiczna we Włoszczowie. Zapraszamy na koncert. Bądźmy razem!

17 maja 2019
Czytaj więcej o: IV Koncert Papieski

Media alarmują: Dramatyczny apel lekarzy! Wstrzymywane zabiegi ratujące życie - brakuje krwi

Powiększ zdjęcie

Puste lodówki w regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach i kolejka oczekujących na operacje. W regionie brakuje krwi. Najdotkliwiej odczuwają to pacjenci Świętokrzyskiego Centrum Kardiochirurgii - bezcennego leku nie mogą przejść zabiegów ratujących ich zdrowie i życie. Lekarze apelują o oddawanie krwi. - Taką informację podała wczoraj TVP 3 Kielce. Możemy pomóc. Jutro w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym będzie odbywała się akcja "Motoserce". Będzie zbiórka krwi, parada motocyklowa, pokazy, koncerty. Punkt poboru krwi będzie czynny od 11 do 15. Organizatorem jest VC 19-78 MC Poland Prospect Chapter Włoszczowa, a współorganizatorami wydarzenia są gmina Włoszczowa oraz Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie.

17 maja 2019
Czytaj więcej o: Media alarmują: Dramatyczny apel lekarzy! Wstrzymywane zabiegi ratujące życie - brakuje krwi

Przy śmieciach liczy się twarda kalkulacja

Powiększ zdjęcie

Stawki opłat nie mogą być oderwane od realnych kosztów. Samorządy mają czas do stycznia 2020 r. na wdrożenie selektywnego zbierania odpadów zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Środowiska. Samorządowcy zrzeszeni w Związku Gmin Ziemi Włoszczowskiej chcą wypracować wspólne stanowisko, w kwestii gospodarowania odpadami. Wkrótce segregacja będzie obowiązkowa, a służyć ma do niej sześć pojemników: na papier, metal, tworzywa sztuczne, szkło, opakowania wielomateriałowe i na bioodpady. Ale, jak twierdzą przedstawiciele gmin potrzebne jest urealnienie stawek w związku z wyższymi kosztami składowania, energii i transportu. Jak już wielokrotnie pisaliśmy na wysokość kosztów wpływ ma też zwiększenie stawek za tzw. „opłatę marszałkowską". W spotkaniu uczestniczył prezes komunalnej spółki PGKiM Wiktor Fatyga.

17 maja 2019
Czytaj więcej o: Przy śmieciach liczy się twarda kalkulacja

VI Edycja Ligi Pływackiej Sezonu 2018/2019

Powiększ zdjęcie

14 maja na Pływalni Nemo odbyło się czwarte (ostatnie) spotkanie VI Edycji Ligi Pływackiej Sezonu 2018/2019. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach obejmujących trzy style pływackie:  klasyk (50 m), dowolny (50 m) oraz zmienny (100 m).Manager sportu - Paweł Małecki, już dziś serdecznie zaprasza na VII Edycję Ligi Pływackiej Sezonu 2019/2020. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów sportowych. Dziękujemy opiekunom, trenerom oraz wszystkim uczestnikom Ligi Pływackiej za promowanie sportowego stylu życia, świetną zabawę i dostarczenie wielu pozytywnych emocji.

17 maja 2019
Czytaj więcej o: VI Edycja Ligi Pływackiej Sezonu 2018/2019

Włoszczowski produkt jedną z najlepszych innowacji w świętokrzyskiem

Powiększ zdjęcie

Opracowana i wyprodukowana przez ZPUE S.A. Inteligentna Stacja Transformatorowa została nagrodzona w konkursie Novator 2018 organizowanym przez Staropolską Izbę Przemysłowo-Handlową w kategorii „Innowacyjna inwestycja”. Wręczenie nagrody odbyło się wczoraj podczas uroczystej gali w Kieleckim Centrum Kultury. Była to już 13 edycja konkursu.

17 maja 2019
Czytaj więcej o: Włoszczowski produkt jedną z najlepszych innowacji w świętokrzyskiem