Urząd Gminy Włoszczowa

Strona główna

Gmina Włoszczowa - budżet
Kompleksowa rewitalizacja centrum Włoszczowy
Oplaty bezgotówkowe
 
Centrum Edukacji i Kultury w Czarncy zaprasza - kontakt: 609-847-103 lub 606-218-448

Witamy na naszej stronie

Grzegorz Dziubek

Serdecznie witam na stronie internetowej Gminy Włoszczowa. Miasto i Gmina ma niezwykle ciekawą przeszłość.

I welcome to the website of the Municipality Włoszczowa. The city and municipality has an interesting past.

Burmistrz Gminy Włoszczowa

Grzegorz Dziubek

Czytaj więcej

Aktualności

Zmarł Ryszard Maciejczyk

Powiększ zdjęcie
Były starosta i wicestarosta zmarł dzisiaj we włoszczowskim szpitalu. Miał 53 lata. Osierocił dwoje dzieci. Był wicestarostą włoszczowskim w latach 2002 - 2006, przez kolejne cztery lata pełnił funkcję starosty, żeby pod koniec 2010 roku znów powrócić na stanowisko wicestarosty. Po odejściu ze Starostwa Powiatowego we Włoszczowie podjął pracę na stanowisku zastępcy dyrektora do spraw technicznych Świętokrzyskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Kielcach, a następnie zastępcy kierownika rejonowego oddziału melioracji w Jędrzejowie. Przez trzy ostatnie lata był prezesem Włoszczowskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Burmistrz Grzegorz Dziubek wraz z pracownikami Urzędu Gminy składa wyrazy głębokiego współczucia Żonie Annie Maciejczyk, Dzieciom, Rodzinie oraz wszystkim, których to odejście napawa smutkiem.
 
Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona 20 listopada (we wtorek), o godz.13.00, w kościele pw. Wniebowzięcia NMP we Włoszczowie (centrum miasta).

 
16 listopada 2018
Czytaj więcej o: Zmarł Ryszard Maciejczyk

Ulica Zielona we Włoszczowie na liście wniosków o dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Powiększ zdjęcie

Wojewoda Agata Wojtyszek 13 listopada zatwierdziła wstępną listę rankingową wniosków. Zadania ujęte na listach planowane są do realizacji i dofinansowania w 2019 roku. Wnioskodawcy mogą zgłaszać zastrzeżenia w zakresie oceny merytorycznej do 20 listopada br. Przypomnijmy: 16 kwietnia gmina Włoszczowa złożyła wniosek do Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Wartość zadania to kwota 1 659 283, 49 zł, a dofinansowania 80 procent (wnioskowane wsparcie 1 327 426,79 zł). Dzięki pozyskaniu krajowych środków zewnętrznych będzie można wykonać 359 metrów bieżących nakładki asfaltowej, tyle samo chodnika po jednej stronie i 8 metrów po drugiej stronie drogi, oświetlenie i kanalizację deszczową. Bardzo zniszczona ulica, mimo udziału gminy w naborze we wrześniu 2017r., nie otrzymała dofinansowania z budżetu państwa, znalazła się na liście rezerwowej. Burmistrz Grzegorz Dziubek nie ustawał w staraniach o dofinansowanie.

16 listopada 2018
Czytaj więcej o: Ulica Zielona we Włoszczowie na liście wniosków o dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Andrzejkowy Maraton Fitness

Powiększ zdjęcie

25 listopada Hala Sportowa OSiR

Godzina: 16.30

Zaprasza Ośrodek Sportu i Rekreacji. Maraton rozpocznie występ grupy dzieci „Roztańczony maluch”, po prezentacji przewidziane są inne atrakcje, a rodziców zapraszamy do uczestnictwa w maratonie. Szczegóły na plakacie.

16 listopada 2018
Czytaj więcej o: Andrzejkowy Maraton Fitness

Dzierżawa gruntów pod fotowoltaikę

Powiększ zdjęcie

Firma Electricom Engineering poszukuje działek do wydzierżawienia pod budowę instalacji fotowoltaicznych. Zajmuje się kompleksowym prowadzeniem całej inwestycji. Oferuje atrakcyjne warunki dzierżawy. Szczegóły w informacji na plakacie.

 

16 listopada 2018
Czytaj więcej o: Dzierżawa gruntów pod fotowoltaikę

Wielki Świętokrzyski Quiz Historyczny „Gramy dla Niepodległej”

Powiększ zdjęcie

Świętujemy stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Ta niezwykła rocznica stanowi okazję do przypomnienia pojęcia wspólnoty i jej ogromnej wartości dla Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji już 21 listopada w sali kongresowej Centrum Biznesu Hotelu Kongresowego (al. Solidarności 34, Kielce) o godz. 10:30 (rejestracja już zapisanych zespołów odbywać się będzie w dniu quizu od godz. 10:00) Wojewoda Świętokrzyski organizuje dla uczniów szkół z terenu Wielki Świętokrzyski Quiz Historyczny pn. „Gramy dla Niepodległej”. Weźmie w nim udział osiemdziesiąt czteroosobowych zespołów. W quizie wziąć udział mogą uczniowie ze szkół podstawowych (klasy VI, VII i VIII) oraz ponadpodstawowych (wyłącznie III klasa gimnazjum).

 

 

16 listopada 2018
Czytaj więcej o: Wielki Świętokrzyski Quiz Historyczny „Gramy dla Niepodległej”

Będzie chodnik na ul. Kardynała S. Wyszyńskiego

Powiększ zdjęcie
Poprawa mniejszej infrastruktury miasta objęła tereny wewnątrz włoszczowskich osiedli. Staramy się na bieżąco informować o pracach, jakie są prowadzone w mieście. W przeszłości na wąskiej uliczce, której patronuje Prymas Tysiąclecia został  wylany asfalt, nie było jednak bezpiecznego pobocza. Ruch na tym osiedlu domków jednorodzinnych i pobliskiego blokowiska Armii Krajowej jest bardzo duży. Tędy prowadzi droga do kaplicy parafii bł. Józefa Pawłowskiego. Trak jest z ulicy Jędrzejowskiej skrótem do ul. Kusocińskiego, gdzie znajdują się Sąd Rejonowy, siedziba KRUS czy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3.  Zadowoleni będą więc nie tylko mieszkańcy, ale także parafianie, uczniowie i klienci ważnych powiatowych instytucji. Będzie 204 metry chodnika za ok. 50 tys zł.
 
15 listopada 2018
Czytaj więcej o: Będzie chodnik na ul. Kardynała S. Wyszyńskiego

Dąb Niepodległości "Józef Piłsudski"

Powiększ zdjęcie

16 listopada, godz. 13..00

Dąb Niepodległości „Józef Piłsudski” pobłogosławiony przez Ojca Świętego Franciszka z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, zostanie zasadzony przed budynkiem VII Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach (Aleja Legionów 4). „100 tysięcy drzew na 100-lecie niepodległości Polski 1918–2018” to kolejna z inicjatyw Instytutu Pamięci Narodowej dla uczczenia stulecia odrodzenia Rzeczpospolitej. Przedsięwzięcie nawiązuje do sadzenia drzew w latach 1918-1928, kiedy społeczeństwo wraz z leśnikami sadziło drzewa, głównie dęby - jako świadectwo odzyskania przez Polskę Niepodległości. Powstające w ten sposób pomniki przyrody będą trwale przypominały przyszłym pokoleniom o wydarzeniach sprzed 100 lat i będą wzbudzały w świadomości młodych pokoleń patriotyzm.

 

 

15 listopada 2018
Czytaj więcej o: Dąb Niepodległości "Józef Piłsudski"

Ulice Koniecpolska i Głowackiego gotowe! Jedzie się jak maśle

Powiększ zdjęcie

- Cieszę się, że Włoszczowie przybywa tak dobrych dróg - mówiła dziś podczas otwarcie dwóch ważnych arterii wojewoda Agata Wojtyszek. Za wsparcie ponad 1,3 miliona złotych z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 oraz dobrą współpracę dziękowali wojewodzie starosta Jerzy Suliga oraz burmistrz Grzegorz Dziubek. Pozostałe koszty po połowie poniosły gmina i powiat. W sumie za 2,7 mln zł udało się wyremontować 1,4 km ważne, ruchliwe  miejskie ulice. Są tu m.in. szkoła i dom pomocy społecznej. Na ulicy Koniecpolskiej na całym odcinku są nowa nawierzchnia, chodniki, wybrukowane wjazdy do posesji. Na sąsiadującej ulicy Głowackiego drogowcy położyli nową nakładkę, wybudowali chodnik i utwardzili pobocza. Obydwie ulice połączyło rondo (trzecie w mieście, czwarte będzie na remontowanej obecnie ul. Jędrzejowskiej), co sprawi, że dojazd do głównych traktów miasta i centrum będzie płynny i bezpieczniejszy. Na ulicy Koniecpolskiej powstał parking na 15 miejsc postojowych, a ulica Głowackiego ma parking na 19 miejsc, jest zatoka do parkowania równoległego i zatoka autobusowa.

 
15 listopada 2018
Czytaj więcej o: Ulice Koniecpolska i Głowackiego gotowe! Jedzie się jak maśle

Lekcje z ZUS – poznaj ubezpieczenia społeczne

Powiększ zdjęcie

Lekcje z ZUS to projekt edukacyjny dla uczniów szkół średnich. Dzięki niemu uczniowie mogą poznać zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi, które są niezbędne do podjęcia wielu ważnych decyzji dotyczących m.in.  życia zawodowego. Młodzież oprócz atrakcyjnych nagród rzeczowych – takich jak laptopy czy tablety- może wygrać również indeksy na studia. Szkoła, która przygotuje przyszłych laureatów, również otrzymuje sprzęt multimedialny. Pierwszy etap konkursu we wszystkich szkołach w kraju odbędzie się 27 listopada. Finał w kwietniu w Warszawie.

14 listopada 2018
Czytaj więcej o: Lekcje z ZUS – poznaj ubezpieczenia społeczne

Inuguracyjna sesja Rady Miejskiej kadencji 2018-2023

Powiększ zdjęcie

Odbędzie się 21 listopada, o godz. 10.00 w sali nr 45 Urzędu Gminy Włoszczowa. O terminie zwołania pierwszego posiedzenia zdecydował Komisarz Wyborczy w Kielcach III Elżbieta Frejowska. Na pierwszej sesji nowo wybranej rady, radni otrzymają zaświadczenie o wyborze, złożą ślubowanie i dokonają wyboru przewodniczącego. Ślubowanie złoży też burmistrz-elekt Grzegorz Dziubek, którego kadencja dobiega końca 16 listopada. Pierwszą sesję nowo wybranej rady gminy prowadzi najstarszy wiekiem radny obecny na sesji (tzw. przewodniczący senior). Będzie to Roman Sybis. Postanowienie Komisarza Wyborczego oraz porządek obrad zamieszczamy w załączonym pliku.

14 listopada 2018
Czytaj więcej o: Inuguracyjna sesja Rady Miejskiej kadencji 2018-2023

Szkoła w Bebelnie ma 80 lat

Powiększ zdjęcie Nowe%20boisko%20w%20Bebelnie

Urodziny Jubilatka obchodzić będzie w pierwszych dniach grudnia. Już z nowym kompleksem sportowym (fot.). Choć początki nie były miodem płynące.  Bebelno własnej szkoły doczekało się w pierwszą rocznicę niepodległości Polski, w listopadze 1919 roku. Była to zaledwie placówka jednoklasowa, złożona z 3 lub 4 oddziałów. Pracował w niej jeden nauczyciel pełniący jednocześnie rolę dyrektora oraz miejscowy ksiądz, który nauczał religii.  Dopiero od roku szkolnego 1926/27 zmieniał się stan organizacyjny, przybywało nauczycieli i uczniów. Pełną, 7-klasową szkołą wieś miała dopiero we wrześniu 1935 roku. Dwa lata wcześniej kierownikiem szkoły w Bebelnie został Wincenty Przybyszewski, obecny patron placówki (od 1994 r.). Pełnił tę funkcję do 1940 roku. Zmarł w 1976 roku. Dlaczego obchodzony jest więc jubileusz 80. lecia? W sierpniu 1938 roku odbyła się uroczystość otwarcia murowanej, nowej szkoły. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in: wojewoda kielecki, starosta włoszczowski, władze gminy Radków, dziedzic Krzepina S. Siemieński, dziedzic Krasówka konsul Paweł Kozłowski, miejscowy proboszcz ks. Stanisław Wysocki, członkowie komitetu budowy oraz mieszkańcy Bebelna i okolic. Poświęcenie szkoły przez biskupa Franciszka Sonika nastąpiło 21 września 1938 roku. data była szczególna także dla samego patrona. W 1938 roku urodziła się córka Halina, jedyne dziecko państwa Przybyszewskich.

14 listopada 2018
Czytaj więcej o: Szkoła w Bebelnie ma 80 lat

Tworzymy Polskę - przodków mit

Powiększ zdjęcie

To słowa z Marszu I Brygady. Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego dwukrotnie zabrzmiała 11 listopada we Włoszczowie, podczas obchodów 100.lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Kończy się tak: "Że wy w tej pracy nie dość pilni, Zostanie wam potomnych wstyd!". W wyjątkowej rocznicy dla Polski i narodu uczestniczyli przedstawiciele szkół, organizacji społecznych i stowarzyszeń, służb, firm i niezawodni kombatanci. Po raz pierwszy w murach najstarszej włoszczowskiej świątyni - Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin, gdzie zebrani modlili się w intencji Ojczyzny - wspólnie odśpiewano Hymn Narodowy. Tradycyjnie pochód świętujących przeszedł z kościoła przez centrum miasta pod obelisk Niepodległości. Tam od lat z okazji narodowych rocznic spotykają się mieszkańcy. - W stulecie odzyskania Niepodległości i refleksji nad przeszłością musimy myśleć także o przyszłości, aby to co dali nam nasi przodkowie nie zostało nam odebrane, ograniczone, zaprzepaszczone, byśmy tych wartości nie zostali pozbawieni.  Nie zbudowaliśmy pomników, ale przedszkole, które będzie miejscem wychowania młodych pokoleń - mówił burmistrz Grzegorz Dziubek.

13 listopada 2018
Czytaj więcej o: Tworzymy Polskę - przodków mit