Urząd Gminy Włoszczowa

Strona główna

 
Oplaty bezgotówkowe
Centrum Edukacji i Kultury w Czarncy zaprasza - kontakt: 609-847-103 lub 606-218-448

Witamy na naszej stronie

Grzegorz Dziubek

Serdecznie witam na stronie internetowej Gminy Włoszczowa. Miasto i Gmina ma niezwykle ciekawą przeszłość.

I welcome to the website of the Municipality Włoszczowa. The city and municipality has an interesting past.

Burmistrz Gminy Włoszczowa

Grzegorz Dziubek

Czytaj więcej

Aktualności

„Uśmiech Seniora" dla dojrzałych i aktywnych

Powiększ zdjęcie

Witalność naszych seniorów może onieśmielić niejednego nastolatka. Udowodniła to 8 edycja imprezy dla dojrzałych mieszkańców Świętokrzyskiego 23 listopada br. we Włoszczowie, gdzie spotkali się seniorzy z powiatów włoszczowskiego i jędrzejowskiego. Po raz pierwszy „Seniorada”, organizowana przez Urząd Marszałkowski, opuściła Kielce i ruszyła w region. Z dużym powodzeniem, bo na spotkanie we włoszczowskim Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym przybyło blisko pół tysiąca seniorów.

24 listopada 2017
Czytaj więcej o: „Uśmiech Seniora" dla dojrzałych i aktywnych

„Zabawki w opałach” – teatralna edukacja ekologiczna

Powiększ zdjęcie

Stare zabawki – robot Robi i lalka Basia zostały wyrzu­cone do piwnicy, są już niepotrzebne i mają być spalone w piecu. Od strasznego losu może ich ura­tować Janeczka – stara pajęczyca zamieszku­jąca piwnicę… Jakie kon­sek­wencje dla środowiska niesie spalanie śmieci w piecach, co to jest smog, niska emisja, jak seg­re­gować odpady (wg nowych zasad obow­iązu­ją­cych od 1 lipca br. w ramach Wspól­nego Sys­temu Seg­re­gacji Odpadów), co robić z elek­trośmieci­ami  –  to najważniejsze tem­aty, przed­staw­ione w najnowszym spek­taklu eko­log­icznym krakowskich aktorów 22 listopada br., w sali widowiskowej Domu Kultury we Włoszczowie. Spektakle dla dzieci przedszkolnych w wieku 5-6 lat oraz uczniów klas I – III szkół podstawowych "Zabawki w opałach" zostały zorganizowane przez Urząd Gminy Włoszczowa w ramach edukacji ekologicznej. Dzieci nie były tylko widzami. Spotkanie miało charakter interaktywny. Widownia była częścią spektaklu, brała udział w przed­staw­ie­niach, uczniowie odpowiadali na przy­go­towane dla nich pyta­nia i łamigłówki.

23 listopada 2017
Czytaj więcej o: „Zabawki w opałach” – teatralna edukacja ekologiczna

Jeden przelew na własny rachunek w ZUS

Powiększ zdjęcie

Jeśli prowadzisz firmę od 1 stycznia 2018 r. będziesz przykazywał wszystkie wpłaty na jeden, indywidualny numer rachunku składkowego. Informację o numerze tego rachunku dostaniesz z ZUS listem poleconym - do końca listopada. W nowym przelewie zrezygnowano z podawania danych identyfikacyjnych czy okresu i typu wpłaty. Jeśli płatnik nie będzie znał swojego numeru rachunku składkowego, nie opłaci w 2018 r. składek. Dotychczasowe rachunki będą zamknięte. Więcej w dołączonym pliku.

23 listopada 2017
Czytaj więcej o: Jeden przelew na własny rachunek w ZUS

Od grudnia więcej pociągów i nowych połączeń

Powiększ zdjęcie

Od 10 grudnia br. zacznie obowiązywać nowy rozkład PKP Intercity. Sporo nowości czeka pasażerów korzystających ze stacji Włoszczowa Północ. Bezpośrednimi pociągami będzie można dojechać między innymi do Białegostoku, Bielska-Białej, Gdyni, Krynicy-Zdrój i Suwałk. W nowym rozkładzie jest także skład „Hańcza”, którym podróżni będą mogli dotrzeć do białoruskiego Grodna. Wyjeżdżając z Włoszczowy o 5:58 do Grodna dojedziemy o 15:12. Połączenia ze stolicą zapewni 8 pociągów zarówno TLK jak i EIP (Pendolino). Czas podróży z Włoszczowy do Warszawy Centralnej w najszybszym połączeniu wyniesie jedną godzinę i dwadzieścia trzy minuty. Rozkłady jazdy w plikach do pobrania.

23 listopada 2017
Czytaj więcej o: Od grudnia więcej pociągów i nowych połączeń

Hospicjum stacjonarne we Włoszczowie

Powiększ zdjęcie

W Szpitalu Powiatowym we Włoszczowie rozpoczęło działalność stacjonarne hospicjum. W placówce znajduje się 10 łóżek dla osób terminalnie chorych. Jeśli chcesz pomóc przekaż 1% swojego podatku na rzecz Włoszczowskiego Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej KRS 0000242547 z dopiskiem Hospicjum Włoszczowa.

23 listopada 2017
Czytaj więcej o: Hospicjum stacjonarne we Włoszczowie

Telefoniczny dyżur marszałka

Powiększ zdjęcie

We włoszczowskim OSiR telefoniczny dyżur pełnił 23 listopada br. marszałek województwa Adam Jarubas. Poznawał problemy mieszkańców gminy i powiatu. Odpowiadał na pytania. Przeszedł też z burmistrzem Grzegorzem Dziubkiem po mieście, by poznać inwestycje samorządów i aktualne potrzeby, które ułatwią m.in. ruch drogowy. Burmistrz Grzegorz Dziubek przedstawił marszałkowi mankamenty sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Partyzantów i 1 Maja, które utrudniają płynny ruch pojazdów.

23 listopada 2017
Czytaj więcej o: Telefoniczny dyżur marszałka

31 sesja Rady Miejskiej

Powiększ zdjęcie

Zapraszamy na  trzydziestą pierwszą  sesję Rady Miejskiej, która odbędzie się w dniu 30 listopada br. godz. 9.00 w sali konferencyjnej Nr 45 Urzędu Gminy Włoszczowa.

 

22 listopada 2017
Czytaj więcej o: 31 sesja Rady Miejskiej

Kampania Informacyjna Systemu Dokumenty Zastrzeżone

Powiększ zdjęcie

Celem jest poszerzenie ogólnej wiedzy o potrzebie zastrzegania w bankach utraconych dokumentów tożsamości przez każdą osobę, której takowa sytuacja się przytrafiła. Nie ma znaczenia, czy stało się to w wyniku zgubienia czy kradzieży. W Systemie uczestniczą niemal wszystkie polskie banki oraz szereg innych firm i instytucji. Pełna lista uczestników, dla bezpieczeństwa całego Systemu, jest oczywiście objęta tajemnicą. Zastrzegać utracone dokumenty powinniśmy wszyscy - niezależnie od tego, czy jesteśmy już klientami jakiegoś banku, czy też nigdy z usług bankowych nie korzystaliśmy. Projekt wspiera Policja. Patronat objęły: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Federacja Konsumentów.

22 listopada 2017
Czytaj więcej o: Kampania Informacyjna Systemu Dokumenty Zastrzeżone

Spotkanie animacyjno-inkubacyjne

Powiększ zdjęcie

Świętokrzyski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej, akredytowany przy Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu animacyjno-inkubacyjnym, które odbędzie się w dniu 24 listopada br.,w godz. 10:00 – 13:00 w Urzędzie Gminy w Seceminie, ul. Struga 2.

22 listopada 2017
Czytaj więcej o: Spotkanie animacyjno-inkubacyjne

Premiera filmu dokumentalnego "Czesław Kaczmarek. Biskup niezłomny".

Powiększ zdjęcie

Odbędzie się 30 listopada br. w kieleckim kinie Moskwa w Kielcach. Tydzień później, 7 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury zaplanowano otwarty pokaz dla mieszkańców. Później obraz trafi do sieci, aby mógł być wykorzystywany przez nauczycieli w szkołach. Równocześnie przygotowywana jest ścieżka edukacyjna poświęcona biskupowi Kaczmarkowi, ale także działaniom propagandy komunistycznej. Film wyreżyserował Sławomir Mazur, dziennikarz TVP 3 Kielce. W rolę biskupa wcielił się Zbigniew Reczyński z Teatru Lalki i Aktora „Kubuś". W pozostałych rolach wystąpili: Marcin Brykczyński, Andrzej Cempura i Dawid Żłobiński z Teatru im. S. Żeromskiego. Zawodowych aktorów wspomagają rekonstruktorzy z Grupy Rekonstrukcyjnej 4. Pułku Piechoty Legionów z Kielc. W dokumencie wykorzystano także fragmenty zrealizowanego w 2013 roku w Radiu Kielce słuchowiska w reżyserii Bohdana Gumowskiego, poświęconego kieleckiemu ordynariuszowi. Fabularyzowany obraz ma upamiętnić przypadającą w przyszłym roku 80. rocznicę ingresu hierarchy do kieleckiej katedry. Film przedstawia okres od aresztowania biskupa w styczniu 1951 roku, poprzez pokazowy proces w 1953 roku, w którym został skazany na 12 lat więzienia. Wyczerpany, fizyczne i psychiczne podczas wieloletniego śledztwa oraz więzienia, zapadł na zdrowiu. Zmarł 26 sierpnia 1963 roku. Zwiastun tutaj

22 listopada 2017
Czytaj więcej o: Premiera filmu dokumentalnego "Czesław Kaczmarek. Biskup niezłomny".

Będzie Klub Seniora

Powiększ zdjęcie

28 listopada br. pojawi się we Włoszczowie nowe miejsce, w którym seniorzy będą mogli spędzać czas. W budynku, gdzie mieści się m.in. wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego (w sąsiedztwie Środowiskowego Domu Samopomocy) powstanie Klub Seniora. Środki na sfinansowanie Klubu w osiemdziesięciu procentach pochodzą z Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020, resztę dołożyła gmina. Całkowity koszt zadania to 36 160,00 zł. Porozumienie z wojewodą świętokrzyskim Agatą Wojtyszek zostało podpisane 30 czerwca br. Do dyspozycji seniorów zostanie przeznaczona sala, która będzie miała charakter wielofunkcyjny. Została także urządzona kuchnia. Łączny metraż to 71 metrów kwadratowych. Placówka zostanie udostępniona seniorom na przełomie grudnia br. i stycznia 2018r. Będzie czynna 4 godziny dziennie od 10.00  - 14.00, od poniedziałku do piątku. Gmina Włoszczowa jako pierwsza w regionie w 2015r. wprowadziła Kartę Seniora 60+, 10 listopada br. Rada Miejska powołała Radę Seniorów. Klub, oferta Karty oraz gremium doradcze służą aktywizacji osób starszych.

22 listopada 2017
Czytaj więcej o: Będzie Klub Seniora

Są komunalne pomieszczenia pod wynajem

Powiększ zdjęcie

Gmina Włoszczowa informuje, że posiada do wynajęcia pomieszczenia w budynku w Koniecznie. Dotychczas wynajmowane były na prowadzenie działalności w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, którą to funkcję  gmina chciałaby zachować. W przypadku zainteresowania wynajmem prosimy o kontakt z Urzędem Gminy pok. 35, celem omówienia szczegółów, związanych z warunkami umowy.

22 listopada 2017
Czytaj więcej o: Są komunalne pomieszczenia pod wynajem