Urząd Gminy Włoszczowa

Strona główna

Oplaty bezgotówkowe
Kompleksowa rewitalizacja centrum Włoszczowy
 
Centrum Edukacji i Kultury w Czarncy zaprasza - kontakt: 609-847-103 lub 606-218-448

Witamy na naszej stronie

Grzegorz Dziubek

Serdecznie witam na stronie internetowej Gminy Włoszczowa. Miasto i Gmina ma niezwykle ciekawą przeszłość.

I welcome to the website of the Municipality Włoszczowa. The city and municipality has an interesting past.

Burmistrz Gminy Włoszczowa

Grzegorz Dziubek

Czytaj więcej

Aktualności

Samorządowe karty seniora – jak skorzystać z przywilejów?

Powiększ zdjęcie

- Karty Seniora nie są tylko domeną dużych miast. Często pierwsze tego typu rozwiązania powstawały w gminach średniej wielkości, gdzie zauważono problem wykluczenia osób starszych np. z życia kulturalnego. Ponad cztery lata temu Karta Seniora powstała we Włoszczowie w województwie świętokrzyskim. W jej ramach pojawiły się nie tylko tańsze bilety do kina czy na basen ale także bezpłatne zajęcia aerobiku dla seniorów - pisze o naszej ofercie dla seniorów portal prawokonsumenckie.pl Więcej czytaj tutaj

20 września 2019
Czytaj więcej o: Samorządowe karty seniora – jak skorzystać z przywilejów?

Wymiana Młodzieżowa "One Love – One Nation" w Programie Erasmus+

Powiększ zdjęcie

Fundacja Żółta Owca zakończyła kolejne spotkanie młodzieży w Poroninie. Od 8 - 15 września sześćdziesięcioro tancerzy z Polski, Rumunii, Estonii i Ukrainy miało okazję się spotkać i wymienić doświadczeniem, dzięki pozyskanym funduszom z Programu Erasmus+.

20 września 2019
Czytaj więcej o: Wymiana Młodzieżowa "One Love – One Nation" w Programie Erasmus+

Rozpoczęła się modernizacja Domu Kultury

Powiększ zdjęcie

Jak już informowaliśmy po ponad półwieczu działalności Dom Kultury we Włoszczowie doczeka się kompleksowej modernizacji. Zostanie rozbudowany o salę taneczną. Budynek przejdzie termomodernizację. Przy gmachu powstanie również mały amfiteatr ze sceną (między innymi na kino letnie) i zadaszeniem oraz parking. Od kilku dni trwają prace na dachu budynku. Polegają na dociepleniu stropów. Wykonawcą jest firma Krzysztofa Prokopa AMB Budownictwo z Koziej Wsi. Wcześniej wybudowała w mieście piękne przedszkole ze żłobkiem. Koszt modernizacji Domu Kultury wyniesie 3.199.399,07 złotych. To jedno z zadań rewitalizacji Włoszczowy.

20 września 2019
Czytaj więcej o: Rozpoczęła się modernizacja Domu Kultury

Z sesji Rady Miejskiej

Powiększ zdjęcie

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej radni wybrali ławnika do Sądu Rejonowego we Włoszczowie. Będzie nim policjant w stanie spoczynku Marian Jan Łukasik. Drugi z kandydatów nie spełniał wymogów formalnych ze względu na wiek - ukończył 70 lat. Rada Miasta przyjęła Program Opieki nad zabytkami Gminy Włoszczowa na lata 2019-2022. Radni znieśli status pomnika przyrody wiekowej czarnej topoli, która runęła nieopodal Domu Kultury, podczas nawałnicy na początku lipca. Przyjęli także informację o przebiegu wykonania budżetu Gminy Włoszczowa za I półrocze tego roku.

19 września 2019
Czytaj więcej o: Z sesji Rady Miejskiej

Spotkanie z autorem kryminałów Krzysztofem Koziołkiem

Powiększ zdjęcie

Biblioteka Publiczna we Włoszczowie zaprasza 24 września, na godz. 17. Krzysztof Koziołek jest absolwentem politologii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Przez pięć lat pracował jako dziennikarz w "Gazecie Lubuskiej", następnie w "Tygodniku Krąg". Debiutował w 2007 roku powieścią sensacyjną "Droga bez powrotu". Mieszka w Nowej Soli.

 

19 września 2019
Czytaj więcej o: Spotkanie z autorem kryminałów Krzysztofem Koziołkiem

Kolejny Quiz Historyczny „Gramy dla Niepodległej" odbył się dzisiaj w Domu Kultury we Włoszczowie

Powiększ zdjęcie

O wydarzeniu poinformował serwis internetowy Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego. Tak jak 17 września w Jędrzejowie i wczoraj w Pińczowie, dzisiaj zespoły uczniów włoszczowskich szkół ponadpodstawowych, biorące udział w rozgrywkach, odpowiadały na pytania dotyczące historii Polski i jej drogi do niepodległości. Druga część quizu dotyczyła członkostwa Polski w Unii Europejskiej. W tym roku obchodzimy 15. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa prezentująca zmiany, jakie zaszły w wyniku przynależności Polski do UE. Zmagania uczestników quizu obserwował wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski. Quizy odbywać się będą w kolejnych powiatach Świętokrzyskiego. Laureaci powiatowych quizów spotkają się w wielkim finale, który odbędzie się 9 października w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach. Szczegółowe informacje na temat quizu można znaleźć na stronie www.kielce.uw.gov.pl oraz www.quiz.videoevent.pl

19 września 2019
Czytaj więcej o: Kolejny Quiz Historyczny „Gramy dla Niepodległej" odbył się dzisiaj w Domu Kultury we Włoszczowie

Kotlina Kłodzka - wyprawa w ramach cyklu "Spotkań z kulturą"

Powiększ zdjęcie

Zaprasza Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie. Termin: 5-6 padziernika. Wyjazd o 6 rano.

19 września 2019
Czytaj więcej o: Kotlina Kłodzka - wyprawa w ramach cyklu "Spotkań z kulturą"

Bezpłatny odbiór wielkogabarytów, zużytego sprzętu elektronicznego i opon

Powiększ zdjęcie

Od 10 września do 26 września r. na terenie miasta i gminy Włoszczowa trwa zbiórka wielkogabarytów, zużytego sprzętu elektronicznego, opon (nie dotyczy opon pochodzących z samochodów ciężarowych i ciągników) i folii po sianokiszonkach.

18 września 2019
Czytaj więcej o: Bezpłatny odbiór wielkogabarytów, zużytego sprzętu elektronicznego i opon

Jutro zagramy dla Niepodległej

Powiększ zdjęcie

Rozpoczęła się rywalizacja w quizie historycznym „Gramy dla Niepodległej". Jako pierwsi w konkursie zorganizowanym przez wojewodę świętokrzyskiego Agatę Wojtyszek sprawdzili się wczoraj uczniowie z powiatu jędrzejowskiego. Jutro quiz odbędzie się we Włoszczowie. Drużyny, które zgłosiły się do konkursu muszą odpowiedzieć na 45 pytań. 15 z nich dotyczy członkostwa Polski w Unii Europejskiej, a 30 drogi Polaków do odzyskania niepodległości. Finał obędzie się 9 października w Kielcach. W ramach Wieloletniego Programu Niepodległa na lata 2017–2022, od wczoraj we wszystkich powiatach województwa odbywa się Wielki Świętokrzyski Quiz Historyczny „Gramy dla Niepodległej”. Udział mogą wziąć uczniowie ze szkół podstawowych (klasy VII i VIII) oraz ponadpodstawowych. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu multimedialnego. Laureaci otrzymają także wydaną z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości Patriotyczną Grę Planszową „Droga do Niepodległości - Szlakiem I Kompanii Kadrowej”.

 

 

18 września 2019
Czytaj więcej o: Jutro zagramy dla Niepodległej

Pierwsze trzy stacje SPS trafią do klientów na Mazowszu

Powiększ zdjęcie

Pierwsze trzy Inteligentne Stacje Transformatorowe SPS z magazynem energii trafią do klientów na Mazowszu -  poinformował podczas trwających w Bielsku-Białej targów Energetab ich producent, spółka ZPUE S.A. Zaprezentowane rok temu prototypowe urządzenie wzbudziło ogromne zainteresowanie rynku. Teraz pierwsze trzy stacje trafią do klientów z województwa mazowieckiego. w tym do Innogy Stoen Operator. Pełna informacja prasowa w załączonym pliku.

18 września 2019
Czytaj więcej o: Pierwsze trzy stacje SPS trafią do klientów na Mazowszu

Chcesz zostać przewodnikiem?

Powiększ zdjęcie

PTTK Oddział Świętokrzyski zaprasza na kolejną edycję kursu dla przewodników.

18 września 2019
Czytaj więcej o: Chcesz zostać przewodnikiem?

Bezpłatne warsztaty dla uzdolnionej młodzieży

Powiększ zdjęcie

Wystartowały zapisy na bezpłatne warsztaty dla szczególnie uzdolnionej młodzieży na Politechnice Warszawskiej, współorganizowane przez Fundację Grupy Adamed oraz Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej. Zainteresowani uczniowie w wieku 15-19 lat mają do wyboru 6 weekendowych kursów, w trakcie których zgłębią m.in.wiedzę na temat reakcji elektrochemicznych i mikroorganizmów, a także poznają nowoczesne metody identyfikacji śladowych ilości substancji wybuchowych. Pierwsze zajęcia odbędą się już 12 października – będą dotyczyć projektowania współczesnych leków oraz biotechnologicznych strategii ich otrzymywania. Szczegółowe informacje oraz harmonogram wszystkich kursów dostępne są tutaj

18 września 2019
Czytaj więcej o: Bezpłatne warsztaty dla uzdolnionej młodzieży