Urząd Gminy Włoszczowa

Strona główna

Oplaty bezgotówkowe
Spis telefonów
Czyste powietrze - ulotka
 
Centrum Edukacji i Kultury w Czarncy zaprasza - kontakt: 609-847-103 lub 606-218-448

Witamy na naszej stronie

Grzegorz Dziubek

Serdecznie witam na stronie internetowej Gminy Włoszczowa. Miasto i Gmina ma niezwykle ciekawą przeszłość.

I welcome to the website of the Municipality Włoszczowa. The city and municipality has an interesting past.

Burmistrz Gminy Włoszczowa

Grzegorz Dziubek

Czytaj więcej

Aktualności

Wystawa fotografii Michała Pioruna

Powiększ zdjęcie

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza na multimedialną wystawę fotograficzną pn. „Cztery pory roku w obiektywie Michała Pioruna”. 2 grudnia o godz. 18.

26 listopada 2021
Czytaj więcej o: Wystawa fotografii Michała Pioruna

Obchody 78.rocznicy tragedii kurzelowskiej

Powiększ zdjęcie

Dzisiaj, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, odbyły się uroczystości upamiętniające 78. rocznicę tragedii kurzelowskiej. Rozpoczęła  je Msza Święta w kościele parafialnym, którą odprawił wikariusz parafii, ksiądz Łukasz Prusek. Następnie delegacje złożyły kwiaty przy zbiorowej mogile, zapalono znicze oraz odczytano apel poległych. Uczniowie ZPO przygotowali w Domu Kultury akademię. W  uroczystości uczestniczyli kombatanci, strażacy, poseł Bartłomiej Dorywalski, burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej we Włoszczowie Jerzy Wiśniewski, członek Zarządu Powiatu Rafał Pacanowski oraz rodziny pomordowanych 78 lat temu mieszkańców Kurzelowa. 27 listopada 1943 roku zginęło 20 osób, a cztery zostały wywiezione do obozów koncentracyjnych. Przyczyną pacyfikacji wsi była m.in. pomoc okolicznym partyzantom.

26 listopada 2021
Czytaj więcej o: Obchody 78.rocznicy tragedii kurzelowskiej

Dni Honorowego Krwiodawstwa. Nasi donatorzy

Powiększ zdjęcie Fot.%20Izabela%20Falana

Dni Honorowego Krwiodawstwa, jak piszemy w tym tygodniu, są obchodzone w dniach 22 – 26 listopada. Jest to święto wszystkich Honorowych Dawców Krwi, ale i jednocześnie okazja do podziękowań, również dla naszych dawców. Wczoraj prezentowaliśmy w naszym serwisie Patrycję Fecek, która jest  strażakiem  OSP w Kurzelowie. Oddała szpik ratując ludzki życie. Dzisiaj pokazujemy Honorowych Dawców Krwi z włoszczowskiej Jedynki - nauczycielkę i bibliotekarkę Izabelę Falanę (krew oddaje od 2 lat) i nauczyciela wychowania fizycznego Tomasza Szwajkowskiego, który krwiodawcą jest od 6 lat.

26 listopada 2021
Czytaj więcej o: Dni Honorowego Krwiodawstwa. Nasi donatorzy

Pomoc żywnościowa

Powiększ zdjęcie

Ośrodek pomocy Społecznej we Włoszczowie informuje, że do 13 grudniua można ubiegać się o skierowania uprawniające do otrzymania  pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD) Podprogram 2021. Z tej pomocy mogą skorzystać osoby i rodziny znajdujące się w trudniej sytuacji życiowej, spełniające kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy   społecznej,  i których dochód nie przekracza 220% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej, tj:

26 listopada 2021
Czytaj więcej o: Pomoc żywnościowa

Wirus ASF w Nowym Dworze. w powiecie włoszczowskim. Wyznaczono strefy zagrożoną i zapowietrzoną - zobacz listę

Powiększ zdjęcie

W poniedziałek, 22 listopada potwierdzono zakażenie wirusem afrykańskiego pomoru świń w stadzie trzody chlewnej w Nowym Dworze w gminie Krasocin w powiecie włoszczowskim. Hodowla liczyła 130 sztuk. Wczoraj określono strefy zapowietrzoną i zagrożoną.

26 listopada 2021
Czytaj więcej o: Wirus ASF w Nowym Dworze. w powiecie włoszczowskim. Wyznaczono strefy zagrożoną i zapowietrzoną - zobacz listę

Kalendarze na 2022 rok - tapety dla naszych czytelników i mieszkańców

Powiększ zdjęcie

W tym roku przygotowaliśmy dla naszych czytelników i mieszkańców na 2022 rok kalendarze - tapety. Pobierajcie tutaj

25 listopada 2021
Czytaj więcej o: Kalendarze na 2022 rok - tapety dla naszych czytelników i mieszkańców

Od przyszłego roku nowa opłata targowa

Powiększ zdjęcie

Radni Miejscy ustalili dzisiaj nową opłatę targową, nie była zmieniana od 2015 roku. Dzienne stawki wyniosą przy sprzedaży z:

25 listopada 2021
Czytaj więcej o: Od przyszłego roku nowa opłata targowa

Dni Honorowego Krwiodawstwa. Nasi bohaterowie

Powiększ zdjęcie

Dni Honorowego Krwiodawstwa, które niezmiennie obchodzone są w dniach 22 – 26 listopada. Jest to święto wszystkich Honorowych Dawców Krwi, ale i jednocześnie okazja do podziękowań, również dla naszych dawców. Patrycja Fecek - jest  strażakiem  OSP w Kurzelowie. Oddała szpik ratując ludzki życie. DKMS to fundacja, która zajmuje się ratowaniem życia osób chorujących na nowotwory krwi oraz inne choroby układu krwiotwórczego. - Będąc w bazie danych, po dwóch latach dowiedziałam się, że mój bliźniak genetyczny potrzebuje pomocy. 20 września pojechałam do Krakowa na pierwsze wstępne badania, które potwierdziły zdolność zostanie dawcą dla mojego bliźniak. Po dwóch tygodniach przez cztery dni przyjmowałam zastrzyki z Neupogenem, następnie 5 października w Krakowskim szpitalu miałam pobrany szpik, który trwał mniej więcej 4 godziny. Po zakończonym zabiegu dowiedziałam się, że moim bliźniakiem genetycznym jest młody mężczyzna z Anglii. Tuż po pobraniu szpiku, materiał został sprawdzony i wysłany do pacjenta. Otrzymałam odznakę oraz książeczkę dawcy przeszczepu. Zachęcam do rejestracji w Fundacji DKMS -  powiedziała portalowi Włoszczowa Online druhna Patrycja Fecek.

25 listopada 2021
Czytaj więcej o: Dni Honorowego Krwiodawstwa. Nasi bohaterowie

Uczeń Jedynki – brązowym medalistą w taekwondo!

Powiększ zdjęcie

Kacper Skiba uczeń klasy 8d Szkoły Podstawowej nr 1 im. Józefa Piłsudskiego we Włoszczowie  na zawodach pucharu Polski, które odbyły się 20 listopada  br. w Opolu, zdobył brązowy medal w konkurencji LIGHT CONTACT.  Kacper trenuje taekwondo od 2018 roku. Aktualnie posiada zielony pas i jest w grupie wiekowej „kadet”. Co roku uczestniczy w dwutygodniowym obozie sportowym z taekwondo, podczas którego szlifuje swoje umiejętności. Bierze udział w licznych zawodach sportowych. Gratulujemy i życzymy sukcesów!

25 listopada 2021
Czytaj więcej o: Uczeń Jedynki – brązowym medalistą w taekwondo!

Maksymilian Sobański i Hanna Brej laureatami konkursu literackiego

Powiększ zdjęcie

W poniedziałek 22 listopada br. w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś” w Kielcach odbyło się podsumowanie ogólnopolskiego konkursu literackiego „Żywot człowieka poćciwego”. Tematem tegorocznej edycji były literackie refleksje związane z okresem izolacji („Mój lockdown”). Konkurs został zorganizowany przez Fundację Studio TM z Kielc, Ośrodek Teatralno- Edukacyjny „OTE” im. Mikołaja Reja w Nagłowicach oraz Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Kielcach. Najlepsze prace wyłoniło jury w składzie: Andrzej Piskulak – poeta  i prozaik, Marta Brzezińska – dziennikarka, Katarzyna Budny – filolog. W gronie laureatów konkursu znaleźli się uczniowie klasy 7d włoszczowskiej Jedynki Maksymilian Sobański zdobył II miejsce, natomiast Hanna Brej wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

25 listopada 2021
Czytaj więcej o: Maksymilian Sobański i Hanna Brej laureatami konkursu literackiego

- To prawdzie pospolite ruszenie. Pomagają organizacje, fundacje, instytucje, obce osoby - mówi o wsparciu dla pogorzelców Marta Grabiec dyrektor OPS we Włoszczowie

Powiększ zdjęcie Fot.%20Dyrektor%20OPS%20Marta%20Grabiec%20odwiedziła%20poszkodowane%20rodziny.

Ośrodek Pomocy Społecznej pomaga pogorzelcom z Włoszczowy, którzy 17 listopada stracili dach nad głową w pożarze socjalnego budynku przy. ul. 1 Maja w mieście.  Otrzymują potrzebne rzeczy, żywność i duchowe wsparcie. Jedna z rodzin straciła nie tylko dach nad głową, ale dwójkę dzieci. Pozostałe uszły z życiem, ale niewiele uratowały z płomieni. To co nie zabrał żywioł i tak trzeba będzie wyrzucić. Mimo tragedii poszkodowani nie tracą nadziei. A wszystko dzięki pomocy, którą pogorzelcy otrzymują zewsząd.

25 listopada 2021
Czytaj więcej o: - To prawdzie pospolite ruszenie. Pomagają organizacje, fundacje, instytucje, obce osoby - mówi o wsparciu dla pogorzelców Marta Grabiec dyrektor OPS we Włoszczowie

Dni Honorowego Krwiodawstwa. Dziękujemy!