Urząd Gminy Włoszczowa

Strona główna

Dofinansowanie OZE
szamba ulotka
 
Centrum Edukacji i Kultury w Czarncy zaprasza - kontakt: 609-847-103 lub 606-218-448

Witamy na naszej stronie

Grzegorz Dziubek

Serdecznie witam na stronie internetowej Gminy Włoszczowa. Miasto i Gmina ma niezwykle ciekawą przeszłość.

I welcome to the website of the Municipality Włoszczowa. The city and municipality has an interesting past.

Burmistrz Gminy Włoszczowa

Grzegorz Dziubek

Czytaj więcej

Aktualności

Życzenia z okazji Dnia Matki

Powiększ zdjęcie

26 maja jest w kalendarzu wyjątkowy dzień - święto obchodzone jako wyraz szacunku dla wszystkich Matek. Z tej okazji życzenia składają przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Dudkiewicz oraz burmistrz Grzegorz Dziubek.

26 maja 2017
Czytaj więcej o: Życzenia z okazji Dnia Matki

Służba przygotowawcza

Powiększ zdjęcie

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kielcach prowadzi nabór ochotników na III turnus służby przygotowawczej w terminie od 5 września do 22 grudnia, która umożliwi Ci zdobycie dającego prestiż i cieszącego się dużym zaufaniem społecznym elitarnego zawodu żołnierza.

 

26 maja 2017
Czytaj więcej o: Służba przygotowawcza

Żyj i jedź bezpiecznie

Powiększ zdjęcie

To akcja promująca bezpieczeństwo na drodze. 9 czerwca br. w Kinie "Muza". Zapraszamy.

26 maja 2017
Czytaj więcej o: Żyj i jedź bezpiecznie

Policja apeluje do seniorów o ostrożność i rozwagę

Powiększ zdjęcie

Od dłuższego czasu Policja Świętokrzyska z niepokojem obserwuje wzrost liczby przestępstw, których ofiarami padają ludzie starsi. Najczęściej są to oszustwa, wymuszenia oraz kradzieże. Oszuści podszywają się pod krewnych lub znajomych, pracowników socjalnych, przedstawicieli ZUS-u, zakładu energetycznego, osoby  zajmujące się tzw. handlem domowym, a ostatnio nawet policjantów. Często osoby starsze za swoją ufność i szczere intencje płacą utratą dorobku całego życia!

26 maja 2017
Czytaj więcej o: Policja apeluje do seniorów o ostrożność i rozwagę

Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych w Gminie Włoszczowa - wypełnij ankietę

Powiększ zdjęcie

Zwracamy się do Mieszkańców z prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety. Wyniki niniejszego badania pomogą w poznaniu problemów społecznych i zostaną wykorzystane do opracowania Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Włoszczowa na lata 2018-2022. Ankietę można wypełnić do dnia 15 czerwca br. Ankietę znajdziecie Państwo tutaj

25 maja 2017
Czytaj więcej o: Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych w Gminie Włoszczowa - wypełnij ankietę

Konkursy na stanowiska dyrektorów samorządowych placówek oświatowych

Powiększ zdjęcie

Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek ogłasza konkurs na stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy, Przedszkola Samorządowego Nr 2 we Włoszczowie oraz Przedszkola Samorządowego Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi we Włoszczowie. Szczegóły w dołączonym pliku.

25 maja 2017
Czytaj więcej o: Konkursy na stanowiska dyrektorów samorządowych placówek oświatowych

Wojewoda zaprasza na wystawę fotografii "Pielgrzym Tysiąclecia"

Powiększ zdjęcie

Poświęconą Papieżowi Polakowi Janowi Pawłowi II. Wystawa będzie jedną z największych imprez kulturalnych w regionie świętokrzyskim. Można ją zawiedzać od 3 czerwca do 2 lipca w Muzeum Narodowym w Kielcach, w godzinach otwarcia placówki. Agata Wojtyszek zwróciła się z prośbą do samorządów o rozpropagowanie tej informacji. Dodatkowo, 3 czerwca, na placu przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim odbędzie się kolejna edycja akcji "Zrób dziecku paszport na dzień dziecka". Będą konkursy z nagrodami, występy artystyczne i szereg innych niespodzianek. Wojewoda zaprasza mieszkańców od godz.11 do 16.00.

25 maja 2017
Czytaj więcej o: Wojewoda zaprasza na wystawę fotografii "Pielgrzym Tysiąclecia"

Droga od Kurzelowa do granic województwa w remoncie

Powiększ zdjęcie

Całkowity koszt przebudowy drogi wojewódzkiej 785 na odcinku Kurzelów - Maluszyn to kwota 6 719 923,19 zł. Od ubiegłego roku, jednym z najbardziej uczęszczanych traktów w kierunku granic Świętokrzyskiego z Łódzkim, po nowej nawierzchni kierowcy jeżdżą z Włoszczowy do Kurzelowa. Drogę remontuje firma FART. Prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do obowiązujących znaków oraz sygnalizacji.

25 maja 2017
Czytaj więcej o: Droga od Kurzelowa do granic województwa w remoncie

Drogowcy nie próżnują też w Koniecznie

Powiększ zdjęcie
Przeszło 2 miliony zł będzie kosztował remont drogi, gdzie w ubiegłym roku budowana była kanalizacja. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Do remontu drogi gmina dołoży ponad 300 tys. zł.
25 maja 2017
Czytaj więcej o: Drogowcy nie próżnują też w Koniecznie

Szkolenie „Inicjatywa lokalna jako narzędzie partycypacji społecznej”

Powiększ zdjęcie

23 maja br. Fundacja Centrum Edukacji dla Rozwoju zrealizowała w sali konferencyjnej UG Włoszczowa szkolenie "Inicjatywa lokalna jako narzędzie partycypacji społecznej". Wzięli w nim udział przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz pracownicy instytucji samorządowych z gmin: Kluczewsko, Moskorzew, Radków, Secemin i Włoszczowa. Monika Makowiecka ze Stowarzyszenia Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL w Warszawie, doświadczona animatorka współpracy międzysektorowej, przedstawiła podstawowe informacje o inicjatywie lokalnej, dodatkowym instrumencie współpracy mieszkańców z samorządem, opisanym w art. 19 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Gminy, które mają wprowadzony tryb wnioskowania i realizacji inicjatywy lokalnej, zyskują dodatkową możliwość współfinansowania ciekawych pomysłów zgłaszanych przez społeczność lokalną. W realizacji zgłaszanych inicjatyw uczestniczą też sami mieszkańcy. 

25 maja 2017
Czytaj więcej o: Szkolenie „Inicjatywa lokalna jako narzędzie partycypacji społecznej”

Ostatnie pożegnanie

Powiększ zdjęcie

W wieku 83 lat zmarł Ryszard Słupiński, kierownik Wydziału Spraw Społecznych i Administracyjnych wówczas Urzędu Miasta i Gminy we Włoszczowie. Msza Święta pogrzebowa odbędzie się 26 maja o godz.14.00 w kościele parafialnym WNMP w Kurzelowie.

25 maja 2017
Czytaj więcej o: Ostatnie pożegnanie

Posiedzenie Zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSP RP

Powiększ zdjęcie

Odbyło się 25 maja br. Informacja z IV Zjazdu Oddziału Wojewódzkiego, przygotowania do gminnych obchodów Dnia Strażaka (połączonych z przekazaniem i poświęceniem samochodu jednostki w Czarncy) oraz gminnych zawodów sportowo-pożarniczych, a także pomoc strażaków w organizacji tegorocznych Dni Włoszczowy - to tylko niektóre sprawy poruszane na posiedzeniu. Niebawem jubileusz 90. lecia będzie obchodzić OSP w Dankowie Dużym. Tamtejsi strażacy zawsze chętnie włączali się działania społeczne, biorą udział w uroczystościach gminnych, pomagając nie tylko w ich organizacji, ale podnosząc ich rangę i narodowy charakter. Dzięki ich zaangażowaniu Danków Duży ma wyremontowaną i znakomicie wyposażoną remizę, która służy mieszkańcom. Druhowie przedstawili stan przygotowań do jubileuszu.

25 maja 2017
Czytaj więcej o: Posiedzenie Zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSP RP