Urząd Gminy Włoszczowa

Aktualności

Artykuły

Śnieg z deszczem i ślisko

Przejdź do - Śnieg z deszczem i ślisko

Najpierw deszcz i deszcz ze śniegiem, a potem niska temperatura sprawi, że na drogach  i chodnikach, zrobi się „szklanka". Synoptcy ostrzegają, żeby aura i warunki nie były zaskoczeniem dla kierowców i pieszych. Uważajmy, aby nie dochodziło do kolizji, wypadków czy przypadków potłuczeń, złamań i zwichnięć, a służby ratunkowe miały pełne ręce roboty. Ostrzeżenie meteo w galerii.

10 grudnia 2018

Fotografia Krystiana Szczecińskiego na gminnym kalendarzu

Przejdź do - Fotografia Krystiana Szczecińskiego na gminnym kalendarzu

Przez cały 2019 rok mieszkańcy i obdarowani będą mogli podziwiać na gminnym kalendarzu fotografię mieszkańca Włoszczowy Krystiana Szczecińskiego. Dzieła autora zdobią już Urząd Gminy, znajdują się w galerii pejzaży, na korytarzach magistratu. Tym razem gminę będzie promowała fotografia zalewu Klekot, wykonana na przełomie lata i jesieni. To urokliwe miejsce jest inspiracją dla wielu artystów fotografików. Nie dziwi więc, że znalazło się w obiektywie tego mistrza. 36 - letni Krystian Szczeciński, z zawodu stolarz, fotografią zajmuje się od trzech lat. Dlaczego? - Lubię wędrówki, wyprawy rowerowe. Pewnego dnia postanowiłem, że zabiorę ze sobą aparat fotograficzny i tak zaczęła się moja pasja - opowiada pan Krystian. - Najczęściej fotografuję przyrodę, bardzo rzadko portrety - dodaje. Znany we Włoszczowie pasjonat ma czwórkę dzieci. Żona jest pracownikiem Biblioteki Pedagogicznej we Włoszczowie. I choć przygoda z fotografią Krystiana Szczecińskiego nie ma długiej historii, to jednak nie brak w niej sukcesów  i publikacji, choćby na portalach podróżniczych Świętokrzyskiego.

10 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Fotografia Krystiana Szczecińskiego na gminnym kalendarzu

Seniorzy o czystych placach i podwórkach. Zachęcają właścicieli do sprzątania po psach

Przejdź do - Seniorzy o czystych placach i podwórkach. Zachęcają właścicieli do sprzątania po psach

Temat ważny i dlatego dzisiaj m.in. zajęła się nim Gminna Rada Seniorów, która na posiedzenie zaprosiła szefa Referatu Utrzymania Zieleni i Terenów Gminnych UG Jarosława Jędrycha. Sami seniorzy podkreślili, że zachęcają właścicieli psów do sprzątania tego, co ich pupile zostawiają na trawnikach, skwerach, a nawet placach zabaw podczas spacerów. Niestety, nie wszyscy miłośnicy zwierząt wywiązują się z tego obowiązku. Najstarsi obywatele naszej gminy zwrócili uwagę, jak skutecznie zachęcić do utrzymania porządku i czystości. Pamiętajmy: posprzątajmy po swoim psie, to nie jest kupa roboty. Zadbajmy o zielone trawniki i chodniki. Jednocześnie przypominamy, że na właścicielach psów ciążą jeszcze inne obowiązki: m. in. prowadzenie psa na smyczy i w kagańcu, a także zakaz wprowadzania psów do obiektów użyteczności publicznej oraz na tereny placów zabaw, piaskownic oraz trawników i kwietników.

10 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Seniorzy o czystych placach i podwórkach. Zachęcają właścicieli do sprzątania po psach

Rekrutacja do pierwszego w historii miasta samorządowego żłobka

Przejdź do - Rekrutacja do pierwszego w historii miasta samorządowego żłobka

Tej jesieni zakończyła się budowa przedszkola samorządowego we Włoszczowie wraz z pierwszym w historii miasta żłobkiem dla maluchów. Imponujące budowla, która powstawała w ekspresowym tempie, jest pomnikiem na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe, że tak szybko można przygotować projekt, zdobyć dotację, zaprojektować i wybudować. To jest historyczna chwila, że ta nowoczesna placówka ruszy w nowym roku. - Od wielu lat trwała dyskusja, czy taka placówka jest potrzebna. My podjęliśmy takie wyzwanie - mówi burmistrz Grzegorz Dziubek. - Mamy nadzieję, że będzie duże zainteresowanie tą formą opieki - dodaje. Jutro gmina podpisze umowę na wyposażenie placówki. Jakie będą zasady przyjmowania dzieci do żłobka? Szczegóły znajdują się w załączonych plikach.

 
10 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Rekrutacja do pierwszego w historii miasta samorządowego żłobka

Betlejemskie Światło Pokoju

Przejdź do - Betlejemskie Światło Pokoju

We Włoszczowie zapłonie 16 grudnia. Trzy dni wcześniej grupa naszych harcerek i harcerzy Hufca ZHP Szczekocińsko - Włoszczowskiego wyjedzie, odebrać ten symbol bożonarodzeniowy, który rozjaśnia świat od 1986 roku. Po raz pierwszy światełko zapłonęło wtedy w Linz, w Austrii. Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Danii.

 
10 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Betlejemskie Światło Pokoju

Zaczarowany świat operetki i musicalu

Przejdź do - Zaczarowany świat operetki i musicalu

Starosta Dariusz Czechowski oraz burmistrz Grzegorz Dziubek zapraszają 18 grudnia do Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego we Włoszczowie na doroczny Koncert Świąteczny pt. „Zaczarowany świat operetki i musicalu” z udziałem Iwony Sochy, solistki Opery Krakowskiej oraz Pawła Skałuby, tenora Państwowej Opery Bałtyckiej wraz z orkiestrą kameralną Strauss Ensemble Artura Jaronia. Godzina 18.00.

10 grudnia 2018

Koncert karnawałowy z Sydney

Przejdź do - Koncert karnawałowy z Sydney

5 stycznia 2019, godz. 19.00 – 21.30 we włoszczowskim kinie "Muza". André Léon Marie Nicolas Rieu to holenderski skrzypek, kompozytor i dyrygent, założyciel Orkiestry Johanna Straussa. Podbija serca publiczności na całym świecie. Po entuzjastycznym przyjęciu wakacyjnego koncertu André Rieu Amore – mój hołd dla miłości, który na życzenie publiczności wrócił do kin jesienią, od Nowego Roku na ekranach pojawi się z koncertem karnawałowym! Popularny skrzypek André Rieu zaprezentuje specjalny koncert zarejestrowany w Sydney Town Hall w Australii. André mówi: -"Jestem absolutnie zachwycony, że mogłem po raz pierwszy zarejestrować mój koncert noworoczny dla kin. Móc występować w historycznym Ratuszu w Sydney powoduje prawdziwy dreszczyk emocji i nie mogę się doczekać, aby podzielić się tym koncertem z publicznością na całym świecie. Mogę tylko obiecać: będzie dużo niespodzianek!". Pojawią się ulubieni wokaliści – sopranistki i tenorzy współpracujący z André, a także mnóstwo gości. Zapraszamy do kina "Muza".

 

10 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Koncert karnawałowy z Sydney

Poplenerowa wystawa malarstwa

Przejdź do - Poplenerowa wystawa malarstwa

7 grudnia w Domu Kultury we Włoszczowie można było podziwiać dzieła artystów plastyków związanych z Włoszczową i Jędrzejowem. Prezentowane malarstwo to obrazy powstałe podczas X Pleneru Malarskiego. Tematem przewodnim były pejzaże. Otwarcie wystawy uświetnił występ wokalny Artura Frączka, Patrycji Piątek (przy akompaniamencie Dominika Kaliszewskiego) oraz Michaliny Buczyńskiej. W wernisażu uczestniczył dyrektor ds. inwestycji UG Sławomir Owczarek. Ci, którzy nie zdążyli zobaczyć wystawy Dom Kultury zaprasza do galerii na piętrze. Fotorelację z wernisażu można zobaczyć na społecznościowym profilu gminy fb.

10 grudnia 2018

Wspólne kolędowanie i ubieranie choinki we Włoszczowie 11 grudnia

Przejdź do - Wspólne kolędowanie i ubieranie choinki we Włoszczowie 11 grudnia

Najpiękniejsze polskie pieśni bożonarodzeniowe zaśpiewają  jutro, 11 grudnia na włoszczowskim rynku, uczniowie Szkoły Podstawowej numer 2. Tradycyjnie dzieci ustroją choinkę marzeniami i życzeniami dla miasta, gminy i świata. Godz. 15.30. Zapraszamy!

10 grudnia 2018

Promocja książki Patryka Nalepy

Przejdź do - Promocja książki Patryka Nalepy

Już 14 grudnia w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie spełnią się marzenia autora. Patryk Nalepa jest studentem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach (praca socjalna), absolwentem II LO we Włoszczowie, uczęszczał do SP nr2. Mieszka w Nieznanowicach.

7 grudnia 2018

Peron międzynarodowy

Przejdź do - Peron międzynarodowy

Z Włoszczowy Północ będzie można pojechać bezpośrednimi pociągami do Pragi i Wiednia. Jest też skład do Suwałk, do którego dołączane są wagony do Grodna. Od niedzieli 9 grudnia będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy PKP tutaj

7 grudnia 2018

Wieś dobrym miejscem do życia

Przejdź do - Wieś dobrym miejscem do życia

W kujawsko-pomorskim rolnicy już przyjęli pod swój dach osoby wymagające opieki, samotne, starsze, potrzebujące wsparcia. Na razie realizują pionierski projekt, ale chcą nadal tak pomagać i w przyszłości, podobnie jak Holendrzy, prowadzić gospodarstwo opiekuńcze. Pilotażowy projekt ruszy w przyszłym roku także w świętokrzyskim. Dzisiaj w Ośrodku Kultury w Kazimierzy Wielkiej odbyła się debata ekspercka na temat wiejskich gospodarstw opiekuńczych. Organizatorem był Świętokrzyski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej. Debata została zarejestrowana przez Polskie Radio Kielce i będzie wyemitowana w tej Stacji. W Strategii Rozwoju Kraju do roku 2020, zgodnie z jego zapisem, będzie realizowany w dziedzinie integracji społecznej priorytet: zwiększenie aktywności osób wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem społecznym, który ma pomóc w budowaniu sieci gospodarstw opiekuńczych.

7 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Wieś dobrym miejscem do życia