Urząd Gminy Włoszczowa

Aktualności

Artykuły

Koniec z deklaracjami. Od dziś ruszył „Twój e-PIT”, gdzie zeznania składają za nas urzędnicy skarbówki

Przejdź do - Koniec z deklaracjami. Od dziś ruszył „Twój e-PIT”, gdzie zeznania składają za nas urzędnicy skarbówki
To oznacza, że nic nie musimy robić. Jeśli do 30 kwietnia nie naniesiemy żadnych zmian, zeznania zostaną automatycznie zaakceptowane i złożone. Usługa „Twój e-PIT” jest dostępna dla osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej, które składają zeznania podatkowe na formularzu PIT-37 oraz uzyskują przychody z kapitałów pieniężnych (np. ze zbycia akcji) i wykazują je na druku PIT-38. Dotyczy to podatników rozliczających się indywidualnie, wspólnie z małżonkiem i samotnie wychowujących dzieci. Krajowa Administracja Skarbowa, na podstawie danych kontaktowych podatnika (adres e-mail, nr telefonu) prześle mu wiadomość, że jego PIT jest przygotowany. Wtedy może on zalogować się na indywidualne konto (podając PESEL i kwotę przychodu z ubiegłorocznego zeznania), gdzie przejrzy swój PIT.
 
15 lutego 2019
Czytaj więcej o: Koniec z deklaracjami. Od dziś ruszył „Twój e-PIT”, gdzie zeznania składają za nas urzędnicy skarbówki

Rozstrzygnięcie konkursu i przyznanie dotacji na realizację zadań publicznych

Przejdź do - Rozstrzygnięcie konkursu i przyznanie dotacji na realizację zadań publicznych

Publikujemy Zarządzenie Burmistrza Gminy Włoszczowa z dnia 15 lutego br. w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert i przyznania dotacji na realizację w 2019 r. zadań publicznych, które zostaną zlecone do realizacji organizacjom pozarządowym oraz podmiotom wymienionym w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

15 lutego 2019

Szkolenie dla rolników

Przejdź do - Szkolenie dla rolników

W związku ze zbliżającym się okresem naboru wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW 2014 - 2020 Biuro Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Włoszczowie organizuje 21 lutego br. szkolenie dla rolników, które odbędzie się w Starostwie Powiatowym, o godz.13. Szczegóły w zaproszeniu.

15 lutego 2019

Pożyczka dla przedsiębiorców

Przejdź do - Pożyczka dla przedsiębiorców

Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego sp. z o.o. w Kielcach kontynuuje w bieżącym roku realizację projektu finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 - 2020 dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą. Więcej http://fpws.eu/

15 lutego 2019

Promocja II tomu Serii Świętokrzyskiej „Dzienniki, Wspomnienia, Pamiętniki, Listy”

Przejdź do - Promocja II tomu Serii Świętokrzyskiej „Dzienniki, Wspomnienia, Pamiętniki, Listy”

Jutro o godz. 17.00 w Sali konferencyjnej Kurii Diecezjalnej w Kielcach, odbędzie się promocja II tomu Serii Świętokrzyskiej - "Wielka Wojna nad Nidą. Kronika parafii Imielno (1912 – 1917)". Książka powstała w ramach projektu realizowanego przez Archiwum Diecezjalne w Kielcach, Archiwum Państwowe w Kielcach, Delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach, Muzeum Historii Kielc, Muzeum Narodowe w Kielcach, Bibliotekę Uniwersytecką Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Witolda Gombrowicza w Kielcach.

14 lutego 2019
Czytaj więcej o: Promocja II tomu Serii Świętokrzyskiej „Dzienniki, Wspomnienia, Pamiętniki, Listy”

Włoszczowska policja przypomina: poznaj swojego dzielnicowego

Przejdź do - Włoszczowska policja przypomina: poznaj swojego dzielnicowego

Dzielnicowy to policjant, którego często spotykamy w swoim rejonie. Funkcjonariusz w trakcie wypełniania swoich obowiązków nastawiony jest na kontakt z obywatelami, po to aby reagować na ich potrzeby i pomagać w rozwiązywaniu problemów. Wszelkie niezbędne informacje dotyczące dzielnicowego można znaleźć na stronie internetowej jednostki Policji w zakładce "Twój dzielnicowy", a także w aplikacji mobilnej "Moja Komenda". - Przybliżamy społeczeństwu osoby dzielnicowego, aby w przypadku zaistnienia potrzeby działań policji, wiedzieli do którego z funkcjonariuszy mogą zwrócić się po pomoc - podkreśla st. sierż. Monika Jałocha, rzeczniczka KPP we Włoszczowie. Dzielnicowego poznaj klikając tutaj

14 lutego 2019
Czytaj więcej o: Włoszczowska policja przypomina: poznaj swojego dzielnicowego

Wywalcz Jej wolność lub zgiń! – Cichociemni w służbie walczącej Polsce

Przejdź do - Wywalcz Jej wolność lub zgiń! – Cichociemni w służbie walczącej Polsce

To tytuł dzisiejszej prelekcji dr. Tomasza Ossowskiego. Spotkanie edukacyjne dla młodzieży szkolnej odbyło się w Domu Kultury we Włoszczowie. Po wielogodzinnym locie z Wielkiej Brytanii nad Niemcami w nocy z 15 na 16 lutego 1941 r. pod Skoczowem na Śląsku Cieszyńskim wylądowało trzech polskich spadochroniarzy - pierwsi w okupowanej Polsce cichociemni. Pełniąc służbę w szeregach ZWZ-AK stali się elitą Polski Walczącej. W sumie w rekrutacji prowadzonej od lata 1940 do jesieni 1943 r. do służby w roli cichociemnych zgłosiło się 2413 oficerów i podoficerów Polskich Sił Zbrojnych. Ogółem przeszkolono 606 osób, a do przerzutu zakwalifikowano łącznie 579 żołnierzy i kurierów. Dzisiejsze spotkanie zbiegło się z 77 rocznicą powstania Armii Krajowej. W okupowanej Polsce cichociemni wchodzili w skład kierownictwa KG AK, byli żołnierzami Wachlarza, Związku Odwetu, Kedywu, zajmowali się szkoleniem, wywiadem, walczyli w oddziałach partyzanckich, uczestniczyli w sabotażu i działaniach dywersyjnych we wszystkich okręgach AK. Do najbardziej znanych cichociemnych przerzuconych do Polski należeli: ostatni komendant główny AK gen. Leopold Okulicki, szef Oddziału II KG AK płk Kazimierz Iranek-Osmecki, legendarny dowódca partyzancki z Gór Świętokrzyskich Jan Piwnik „Ponury”, stojący na czele Centrali Służby Śledczej Państwowego Korpusu Bezpieczeństwa mjr Bolesław Kontrym „Żmudzin”. Więcej o konferencji w serwisie Starostwa Powiatowego we Włoszczowie tutaj

14 lutego 2019
Czytaj więcej o: Wywalcz Jej wolność lub zgiń! – Cichociemni w służbie walczącej Polsce

VI sesja Rady Miejskiej

Przejdź do - VI sesja Rady Miejskiej

Zapraszamy na szóstą sesję Rady Miejskiej we Włoszczowie VIII kadencji, która odbędzie się 22 lutego  br. (piątek) o godz. 9. 00 w sali konferencyjnej Nr 45 Urzędu Gminy. Posiedzenie poprzedzą 21 lutego obrady komisji stałych (godz.9.00).

 

14 lutego 2019
Czytaj więcej o: VI sesja Rady Miejskiej

Obwieszczenie Starosty Włoszczowskiego

Przejdź do - Obwieszczenie Starosty Włoszczowskiego

Starosta Włoszczowski podjął postępowanie w sprawie wydania decyzji o zezwolenie na budowę wiaduktu drogowego na Centralnej Magistrali Kolejowej. Treść obwieszczenia publikujemy w załączonym pliku.

14 lutego 2019

Oświadczenia zamiast wniosków o dopłaty również w tym roku

Przejdź do - Oświadczenia zamiast wniosków o dopłaty również w tym roku

W tym roku po raz drugi polscy rolnicy będą składali wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW 2014-2020 obowiązkowo przez internet - za pomocą aplikacji eWniosekPlus. Właścicielom małych gospodarstw pozostawiono, tak jak było to w 2018 r., możliwość złożenia oświadczenia. Agencja będzie je przyjmowała od 15 lutego do 14 marca br.

14 lutego 2019
Czytaj więcej o: Oświadczenia zamiast wniosków o dopłaty również w tym roku

Zdecyduj i wesprzyj lokalne inicjatywy

Przejdź do - Zdecyduj i wesprzyj lokalne inicjatywy

Od 21 stycznia do 17 lutego wszyscy mieszkańcy Polski mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne w swoim regionie, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”. W V edycji programu organizowanego przez Tesco, 375 organizacji społecznych otrzyma granty na realizację lokalnych projektów. W gminie Włoszczowa zostały zgłoszone dwa projekty – z Rząbca oraz Nieznanowic. Klienci Tesco za każdy dokonane zakupy otrzymują żeton uprawniający do głosowania. W sklepach sieci znajdują się specjalne urny do głosowania na lokalne projekty. Na nasze projekty głosować można w marketach w Końskich i Włoszczowie. Klienci, wrzucając żeton do odpowiedniej przegrody, decydują o tym, kto otrzyma grant w danym regionie. A trafi on do organizacji, które uzyskają największą liczbę głosów w każdym z mikroregionów. Zwycięzców poznamy w marcu. Szczegóły dotyczące akcji na stronie: https://tesco.pl/pomagamy/

14 lutego 2019
Czytaj więcej o: Zdecyduj i wesprzyj lokalne inicjatywy

Do gwiazd. Koncert pamięci Bronisława Opałki

Przejdź do - Do gwiazd. Koncert pamięci Bronisława Opałki

Rodzina, przyjaciele i znajomi Bronisława Opałki zapraszają za koncert „Do gwiazd” poświęcony pamięci artysty. Jego utworów będzie można posłuchać 23 lutego o godzinie 18 w Wojewódzkim Domu Kultury. Bronisław Opałko zmarł 18 sierpnia 2018 roku.

 

13 lutego 2019
Czytaj więcej o: Do gwiazd. Koncert pamięci Bronisława Opałki