Urząd Gminy Włoszczowa

Aktualności

Artykuły

Konkurs fotograficzny

Przejdź do - Konkurs fotograficzny

„Polskie kadry” to ogólnopolski konkurs fotograficzny organizowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Termin nadsyłania prac upływa 31 sierpnia 2018 r. Celem konkursu jest ukazanie bogactwa regionów Polski w dwóch kategoriach tematycznych: żywnościowej i krajoznawczej.

14 sierpnia 2018
Czytaj więcej o: Konkurs fotograficzny

Mają plac zabaw

Przejdź do - Mają plac zabaw

Dzięki pieniądzom z konkursu grantowego Fundacji Jesteśmy Blisko "Weź kasę i zrób" mieszkańcy Rząbca wyremontowali huśtawkę dla dzieci oraz wykonali piękną piaskownicę. Piasek w niej będzie czysty dzięki sprytnej pokrywie, która po rozłożeniu tworzy ławeczki. Mini plac zabaw został ustawiony w sąsiedztwie przystanku ekologicznego przy świetlicy wiejskiej w Rząbcu. Miejsce zabaw powstało dzięki wolontariuszom, a byli to: Robert Świeboda, Lech Śliwiński, Marek Kowalski, Dariusz Świeboda, Jacek Leszczyński, Grzegorz Leszczyński, Tomasz Malinowski oraz Agata Świeboda.

14 sierpnia 2018

Ponad tysiąc dzieci skorzystało z rządowego programu "Dobry start"

Przejdź do - Ponad tysiąc dzieci skorzystało z rządowego programu "Dobry start"

Do Ośrodka Pomocy Społecznej we Włoszczowie wpłynęło 1063 wnioski na 1551 dzieci. Do 13 sierpnia OPS wypłacił świadczenie 1271 dzieciom na kwotę 381 300, 00 zł. Skorzystaj z programu Dobry Start. Dzięki temu raz w roku możesz dostać dodatkowe 300 zł dla swojego dziecka, które rozpoczyna nowy rok szkolny.

14 sierpnia 2018

Premier Morawiecki ogłosił datę wyborów samorządowych

Przejdź do - Premier Morawiecki ogłosił datę wyborów samorządowych

Zgodnie z zarządzeniem premiera Mateusza Morawieckiego wybory samorządowe odbędą się 21 października. Oznacza to, że druga tura w wyborach na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odbędzie się 4 listopada.

 

14 sierpnia 2018
Czytaj więcej o: Premier Morawiecki ogłosił datę wyborów samorządowych

Coraz więcej pielgrzymów w Częstochowie. 15 sierpnia święto na Jasnej Górze

Przejdź do - Coraz więcej pielgrzymów w Częstochowie. 15 sierpnia święto na Jasnej Górze

Już od lat paulini rozkładają jasnogórski odpust święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na kilka dni. Pielgrzymkowych grup przychodzi na Jasną Górę tak wiele, że nie mogą na raz pomieścić się przed szczytem. Odpusty odbywają się także w parafi WNMP we Włoszczowie i w Kurzelowie. 15 sierpnia jest także świętem państwowym. To święto Wojska Polskiego, które obchodzimy od 1992 roku. Zostało ono ustanowione, by upamiętnić zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej w 1920 roku.

 
14 sierpnia 2018
Czytaj więcej o: Coraz więcej pielgrzymów w Częstochowie. 15 sierpnia święto na Jasnej Górze

Znów zagrzmi i spadnie grad

Przejdź do - Znów zagrzmi i spadnie grad

Wtorek, 14 sierpnia według synoptyków ma być ostatnim tak upalnym dniem w województwie świętokrzyskim. W kolejnych dniach temperatura spadnie o kilka stopni Celsjusza. Dziś jednak czekają nas burze, a w niektórych rejonach województwa grad. Może spaść 50 mm deszczu, a wiatr osiągnąć w porywach 90 km/godz.

14 sierpnia 2018

Będą bonifikaty przy przekształceniu użytkowania wieczystego we własność

Przejdź do - Będą bonifikaty przy przekształceniu użytkowania wieczystego we własność

Prezydent podpisał ustawę o przekształceniu użytkowania wieczystego. Znikną problemy z nagłymi i wysokimi podwyżkami opłat z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości zabudowanych na cele mieszkaniowe. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju zachęca samorządy do przygotowania bonifikat przy przekształceniu użytkowania gruntów mieszkaniowych.

14 sierpnia 2018
Czytaj więcej o: Będą bonifikaty przy przekształceniu użytkowania wieczystego we własność

Siedem sołectw powalczy o Puchar Burmistrza

Przejdź do - Siedem sołectw powalczy o Puchar Burmistrza

Podczas dożynkowego turnieju 19 sierpnia zmierzą się Boczkowice, Motyczno, Nieznanowice, Bebelno, Rząbiec, Wola Wiśniowa, Czarnca. Sołtysi będą musieli rzucić kulką w koło, trafić lotką do tarczy i wykonać slalom w  alkogoglach. Trzymamy kciuki! Czekają atrakcyjne nagrody.

14 sierpnia 2018

Ekologicznie, rekreacyjnie i integracyjnie

Przejdź do - Ekologicznie, rekreacyjnie i integracyjnie

Tak było 12 sierpnia na rajdzie rowerowym zorganizowanym przez Urząd Gminy we Włoszczowie w ramach akcji „Rower Pomaga”. Inicjatywa wyszła od samych mieszkańców. W tej edycji przejechaliśmy ponad 124 tysiące kilometrów. Oznacza to, że dziecko z naszej gminy otrzyma wymarzony rower. Plusów wspólnych wypraw rowerowych jest więcej. Wśród uczestników zawiązała się inicjatywa,  aby rajdy na stałe wpisały się w turystyczny kalendarz gminy. 

13 sierpnia 2018
Czytaj więcej o: Ekologicznie, rekreacyjnie i integracyjnie

Ruszyła budowa boiska wielofunkcyjnego w Bebelnie

Przejdź do - Ruszyła budowa boiska wielofunkcyjnego w Bebelnie

Projekt obejmuje budowę kompleksu wielofunkcyjnego o nawierzchni sztucznej - poliuretanowej, dającej możliwość  gry w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę, tenis ziemny, wyposażenie sportowe, budowę piłkochwytów,  trybun, chodników i dojść. Inwestycja, także przy wsparciu gminy, przyczyni się do  podniesienia jakości i konkurencyjności kapitału ludzkiego i społecznego na terenie wiejskim poprzez zapewnienie wysokiej jakości kształcenia oraz dostęp do nowoczesnej dobrze wyposażonej infrastruktury sportowej i dydaktycznej.

13 sierpnia 2018
Czytaj więcej o: Ruszyła budowa boiska wielofunkcyjnego w Bebelnie

O innowacyjnych metodach produkcji i przetwórstwa

Przejdź do - O innowacyjnych metodach produkcji i przetwórstwa

Zapraszamy do udziału w konferencji pt. „Rozwój lokalnych produktów z zastosowaniem innowacyjnych metod przetwórstwa i dystrybucji z udziałem partnerskiej współpracy interesariuszy”, organizowanej w ramach projektu „Budowanie grupy partnerskiej ukierunkowanej na innowacyjne metody produkcji i przetwórstwa na Ziemi Sandomierskiej”. Realizatorem projektu jest Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości prowadzący Inkubator przetwórczy w Dwikozach. Zapraszamy producentów rolno-ogrodniczych, przedsiębiorców związanych z branżą rolno – spożywczą (w tym właścicieli obiektów gastronomicznych, gospodarstw agroturystycznych itp.), oraz przedstawicieli samorządów, organizacji pozarządowych (stowarzyszeń, Kół Gospodyń, LGD), instytucji doradczych i naukowych. Konferencja odbędzie się w dniach 28 – 29 sierpnia w  Dwikozach („Dwór Dwikozy”), rozpoczęcie o godz. 9.15,  program  i dokumenty rekrutacyjne w załączeniu.

10 sierpnia 2018

Upał i burze z gradem

Przejdź do - Upał i burze z gradem

Pogoda w piątek nie będzie należała do najprzyjemniejszych. Poza ogromnymi upałami, które odpuszczą dopiero wieczorem należy spodziewać się w regionie świętokrzyskim gwałtownych burz i nawałnic. W obu przypadkach Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia. Nad Świętokrzyskie mogą nadciągnąć intensywne burze z gradobiciem. IMGW ostrzega, że miejscami spadnie ponad 50 mm wody na metr kwadratowy. Co więcej  w czasie burzy powieje silny wiatr przekraczający 100 km/h.

Ostrzeżenia drugiego stopnia oznaczają, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.


Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-fala-upalow-i-burze-z-gradem-wydano-ostrzezenia-dla-10-wojew,nId,2617118#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
10 sierpnia 2018