Urząd Gminy Włoszczowa

Aktualności

1 paździenika to w kalendarzu Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Seniorzy zrzeszeni we włoszczowskim Klubie Senior Plus świętowali dzisiaj na specjalnej uroczystości. Gościem Klubu był burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek.

Artykuły

Kremówki z Wadowic na pomoc we Włoszczowie

Przejdź do - Kremówki z Wadowic na pomoc we Włoszczowie

Kremówki z Wadowic kojarzą wszyscy. W Wadowicach maturzyści po egzaminie dojrzałości nadal chodzą na kremówki i dla miasta jest to ciągle element promocji. Po cukierniczy produkt z rodzinnych stron Karola Wojtyły od kilku lat sięgają włoszczowscy Rycerze Kolumba. Wczoraj w parafii bł. Józefa Pawłowskiego sprzedawali kremówki, aby pomóc naszemu Hospicjum, w budowie kościoła i utalentowanej młodzieży.

18 października 2021
Czytaj więcej o: Kremówki z Wadowic na pomoc we Włoszczowie

Rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Jego męczeństwo dało początek włoszczowskiemu strajkowi o krzyże. Było to najważniejsze wydarzenie w dziejach miasta w ostatnim stuleciu

Przejdź do - Rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Jego męczeństwo dało początek włoszczowskiemu strajkowi  o krzyże. Było to najważniejsze wydarzenie w dziejach miasta w ostatnim stuleciu

37 lat temu w pobliżu wioski Górsk koło Torunia funkcjonariusze IV Departamentu MSW, zajmującego się zwalczaniem Kościoła katolickiego, uprowadzili, a następnie zamordowali księdza Jerzego Popiełuszkę, duszpasterza ludzi pracy, kapelana Solidarności, organizatora Mszy Świętych. za Ojczyznę odprawianych w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu w Warszawie. W tym czasie władze PRL podejmują ogólnopolską akcję usuwania ze szkolnych ścian "symboli religijnych", które jeszcze tam wisiały od czasów pierwszej "Solidarności". W ZSZ we Włoszczowie, jesienią 1984 roku "symboli" już nie było. Od 1981 roku znikały powoli i bez rozgłosu...  Włoszczowski wikariusz parafii WNMP Ks. Marek Łabuda na katechezach opowiadał o zamordowanym ks. Jerzym Popiełuszce. Z Warszawy przywiózł nagrania z jego kazaniami, mówił o prawach człowieka, o tym, że Polska może być niepodległa i wolna.

19 października 2021
Czytaj więcej o: Rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Jego męczeństwo dało początek włoszczowskiemu strajkowi o krzyże. Było to najważniejsze wydarzenie w dziejach miasta w ostatnim stuleciu

Nowe fakty o losach Gustawa Saskiego - powstańca styczniowego i kuzyna Stefana Żeromskiego

Przejdź do - Nowe fakty o losach Gustawa Saskiego - powstańca styczniowego i kuzyna Stefana Żeromskiego

24 września 1863 roku pod Czarncą powstańcy przeprowadzili mistrzowski manewr przy wykorzystaniu kawalerii. Zmęczona piechota została wycofana do lasu, a ułani wyprowadzeni na czyste pole. Zaskoczeni tym Moskale mimo dużej przewagi nie uderzyli od razu i to wystarczyło by piechota bezpiecznie odeszła, a wtedy dowódca odwrócił swoją konnicę do ucieczki w stronę Secemina. Podczas tego odwrotu zginął Gustaw Saski – brat cioteczny Stefana Żeromskiego, którego później pisarz osadził jako jednego z bohaterów powieści „Wierna Rzeka”.

18 października 2021
Czytaj więcej o: Nowe fakty o losach Gustawa Saskiego - powstańca styczniowego i kuzyna Stefana Żeromskiego

18 października – Święto Patrona Pracowników Ochrony Zdrowia

Przejdź do - 18 października – Święto Patrona Pracowników Ochrony Zdrowia

Dzisiaj  przypada liturgiczne święto św. Łukasza Ewangelisty - patrona lekarzy. Jednak dotyczy ono również pielęgniarek i pielęgniarzy, położnych, ratowników medycznych, diagnostów laboratoryjnych i obrazowych, rehabilitantów i fizjoterapeutów czy farmaceutów, bez których nie może funkcjonować nowoczesna opieka zdrowotna. Z tej okazji życzenia Pracownikom Ochrony Zdrowia składają burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek oraz przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Dudkiewicz.

Dziękujemy za profesjonalizm w działaniu, czas poświęcony pacjentom, życzliwość i cierpliwość. Wszystkim Pracownikom Opieki Zdrowotnej życzymy zdrowia, wiele sił, wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym. Aby na codzień otaczała Państwa ludzka serdeczność i szacunek.

 

18 października 2021

Dzień Edukacji Narodowej we włoszczowskim Przedszkolu Samorządowym nr 2

Przejdź do - Dzień Edukacji Narodowej we włoszczowskim  Przedszkolu Samorządowym nr 2

Przedszkolaki z grupy „Gwiazdeczki” pod kierunkiem Małgorzaty Pośpiech, Jolanty Koby i Eweliny Machnik, przygotowały uroczystą akademię.

18 października 2021
Czytaj więcej o: Dzień Edukacji Narodowej we włoszczowskim Przedszkolu Samorządowym nr 2

Wspomnienie włoszczowskiego kinoperatora Ryszarda Dorywalskiego

Przejdź do - Wspomnienie włoszczowskiego kinoperatora Ryszarda Dorywalskiego

Ryszard Dorywalski zmarł 14 października w wieku 91 lat. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w sobotę 16 października. Spoczął na cmentarzu parafialnym we Włoszczowie.  Wspomnienie o znanym włoszczowskim kinooperatorze przygotował Grzegorz Krzywonos, kierownik naszego Kina "Muza".

 

18 października 2021
Czytaj więcej o: Wspomnienie włoszczowskiego kinoperatora Ryszarda Dorywalskiego

Urodziny Basenu "Nemo"

Wczoraj podwójne - 10 i 11. urodziny razem z burmistrzem Włoszczowy Grzegorzem Dziubkiem świętował aktywne włoszczowski Basen "Nemo". Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii tutaj

18 października 2021

Nasze gospodynie na Ponidziu

Przejdź do - Nasze gospodynie na Ponidziu

Pińczów posiada wielowiekową i bogatą historię. Rozwój tego niewielkiego grodu rozpoczął się w XII wieku, od wydobycia  w pobliskim kamieniołomie. Mimo dużych zniszczeń w trakcie najazdu Tatarów w XIII wieku osada przetrwała. Wiek później wybudowano w jej miejscu warowny zamek. Rozebrano go na przełomie XVIII i XIX wieku. Trwają starania o wirtualne odtworzenie warowni. Makietę można obejrzeć w Muzeum Regionalnym w Pińczowie, które w minioną sobotę odwiedziły nasze koła gospodyń wiejskich.

18 października 2021
Czytaj więcej o: Nasze gospodynie na Ponidziu

Kondolencje

15 października 2021

15 października Międzynarodowy Dzień Kobiety Wiejskiej

15 października 2021

Kurzelów. Odbyło się pasowanie na ucznia!

Przejdź do - Kurzelów.  Odbyło się pasowanie na ucznia!

W trakcie obchodów Dnia Edukacji Narodowej i Święta Patrona w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Brożka w Kurzelowie odbyła się dzisiaj piękna uroczystość pasowania na ucznia. Dokonał tego Norbert Celebański, dyrektor kurzelowskiego Zespołu Placówek Oświatowych. Z tej okazji najlepsze życzenia radości, wielu sukcesów i samych najlepszych ocen uczniom złożył burmistrz gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek. Dzisiaj pierwszoklasiści oficjalnie dołączyli do szkolnej społeczności. Ślubowali być dobrymi uczniami, dbać o dobre imię szkoły, uczyć się pilnie i być dobrym kolegą. Swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Gratulujemy! Dyrektor Celebański wręczył nagrody nauczycielom.

15 października 2021

"Kotki" podziękowały nauczycielom. Dzień Edukacji Narodowej w Przedszkolu Samorządowym nr 3

Przejdź do - "Kotki" podziękowały nauczycielom. Dzień Edukacji Narodowej w Przedszkolu Samorządowym nr 3

Dzisiaj w PS nr3 z Oddziałami Integracyjnymi  we Włoszczowie przedszkolaki przygotowały dla swoich nauczycieli i pracowników placówki Dzień Edukacji Narodowej. Wdzięczna grupa "Kotki" dziękowała za codzienną opiekę, cierpliwość oraz poświęcenie. Przygotowała specjalne laurki i nie tylko...Sami zobaczcie.

15 października 2021

Galeria

  • Powiększ zdjęcie