Urząd Gminy Włoszczowa

Aktualności

Artykuły

Na Jędrzejowskiej będzie rondo z prawdziwego zdarzenia

Przejdź do - Na Jędrzejowskiej będzie rondo z prawdziwego zdarzenia
Trwa budowa tego ronda. W części jest już także przejezdny wyremontowany jeden pas jezdni. Jak już pisaliśmy przebudowany zostanie odcinek 2,5 kilometra ulicy Jędrzejowskiej (od ronda pinezkowego na skrzyżowaniu z ulicą Wschodnią do końca obszaru zabudowanego na Podlipiu za torami). Wzdłużprzebudowanej ulicy powstanie ciąg pieszo-rowerowy oraz chodnik na całej długości Podlipia. Wybudowany będzie także dodatkowy pas skrętu przy dużych zakładach pracy, leżących przy tej ulicy. Pojawi się nowe oświetlenie. Kompleksowa przebudowa ulicy Jędrzejowskiej we Włoszczowie (droga wojewódzka 742) to pierwszy etap budowy obwodnicy, drogę przetnie przyszły objazd miasta. Koszt prac budowlanych ma wynieść ponad 7 milionów złotych, a łącznie z wykupem gruntów to około 11 milionów.


15 października 2018
Czytaj więcej o: Na Jędrzejowskiej będzie rondo z prawdziwego zdarzenia

Bebelanki przyrządziły gęś wyróżniająco

Przejdź do - Bebelanki przyrządziły gęś wyróżniająco

Wojewódzki konkurs na potrawę z gęsi kieleckiej – Smaki Gęsiny, odbył się 14 października br. w Gimnazjum w Rakowie. W rywalizacji zmierzyły się Koła Gospodyń Wiejskich z naszego regionu. Każda potrawa przygotowana przez uczestniczące w konkursie Koło Gospodyń Wiejskich musiała zawierać przynajmniej jeden z 92 produktów regionalnych Województwa Świętokrzyskiego,  które zostały wpisane na listę Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem konkursu było promowanie walorów smakowych gęsiny, upowszechnianie jej jako produktu regionalnego, a także promocja bogactwa regionalnego dziedzictwa kulinarnego. Bebelanki reprezentowały powiat włoszczowski. Gratulujemy!

15 października 2018

Nagrody dla nauczycieli

Przejdź do - Nagrody dla nauczycieli

Dziewięćdziesięciu siedmiu nauczycieli szkół i przedszkoli z okazji Dnia Edukacji Narodowej otrzymało nagrodę Burmistrza Gminy Włoszczowa oraz dyrektorów placówek, w których pracują. Pedagogów doceniono za codzienny trud wkładany w edukację młodych mieszkańców, a także wysokie osiągnięcia dydaktyczne. Miła uroczystość wręczenia nagród obyła się 12 października we włoszczowskim Domu Kultury. - Wychowanie i wykształcenie młodych pokoleń jest najważniejszą sprawą dla przyszłości naszej gminy - podkreślił burmistrz Grzegorz Dziubek, gratulując nagrodzonym nauczycielom.

 
 
12 października 2018
Czytaj więcej o: Nagrody dla nauczycieli

Doroczny Hubertus z dobrą pogodą i wieloma atrakcjami

Przejdź do - Doroczny Hubertus z dobrą pogodą i wieloma atrakcjami

Pogoń za lisem, pokazy psów myśliwskich, degustacje potraw z dziczyzny, występy zespołów ludowych – to tylko niektóre z atrakcji, jakie odbyły się 14 października podczas IV Hubertusa Ziemiańskiego na włoszczowskim Podzamczu. Wydarzenie rozpoczęła hubertowska Msza Święta. Na gości czekały na  liczne atrakcje. Wśród nich ogromnym zainteresowaniem cieszyła się tradycyjna pogoń za lisem, czyli zawody jeździeckie, w których jeden z uczestników - wyróżniający się charakterystyczną kitą (w tym roku Helenka Jedliczka) - ucieka przed pozostałymi. Ponadto dla uczestników przygotowano również popisy psów szkolonych do pomocy myśliwym czy wystawę fotografii prezentującą historie polowań w dobrach Niemojewskich.

 
15 października 2018
Czytaj więcej o: Doroczny Hubertus z dobrą pogodą i wieloma atrakcjami

Sto kilometrów na stulecie odzyskania niepodległości

Przejdź do - Sto kilometrów na stulecie odzyskania niepodległości

Jednym z działań jaki podjęli uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę były rajdy rowerowe śladem miejsc pamięci narodowej ziemi włoszczowskiej pod hasłem: „Sto kilometrów na stulecie odzyskania niepodległości”. We wrześniu b.r. grupa cyklistów Szkolnego Koła Turystyki Rowerowej „Bicykl” odbyła rajdy rowerowe po ziemi włoszczowskiej. Rajdy odbywały się śladami pamięci ofiar I i II wojny światowej. Uczestnicy rajdów przemierzając leśne drogi na rowerach poznawali tragiczną historię najbliższych okolic. Przy miejscach pamięci narodowej  uczniowie zapalili znicze. W akcję „Sto kilometrów na stulecie odzyskania niepodległości” włączyli się również rodzice uczniów oraz absolwenci „Jedynki”, który uczestniczyli w rajdzie „Jedynka Łączy pokolenia”.

 

12 października 2018
Czytaj więcej o: Sto kilometrów na stulecie odzyskania niepodległości

Bezpieczna Gmina - konferencja

Przejdź do -  Bezpieczna Gmina - konferencja

Placówka Terenowa KRUS we Włoszczowie informuje, że w dniu 19 października godz. 10.00 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbędzie się konferencja pn. ”Bezpieczna Gmina”. W czasie spotkania przedstawiciele KRUS, ARiMR, PIP, Policji, WFOŚiGW oraz Straży Pożarnej  będą udzielali informacji na temat różnych aspektów bezpieczeństwa. Konferencja skierowana jest do mieszkańców powiatu włoszczowskiego.

 

12 października 2018

Najpiękniejsze utwory filmowo - musicalowe

Przejdź do - Najpiękniejsze utwory filmowo - musicalowe

19 października na scenie Domu Kultury wykona Joanna Aleksandrowicz. Aktorka i wokalistka debiutowała jako 12.latka. Współpracowała z Teatrem Muzycznym w Gdyni, Nową Sceną w Bydgoszczy oraz Teatrem V6 w Łodzi. Pierwszy koncert musicalowo-filmowy artystka zagrała we współpracy z zespołem Varius Manx w 2015 roku od tego czasu regularnie koncertuje. Zapraszamy. Początek o godz. 18.00.

12 października 2018

Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka

Przejdź do - Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka

Eliminacje do XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży odbędą się 20 października we włoszczowskim Domu Kultury.

 

12 października 2018
Czytaj więcej o: Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Przejdź do - Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dzień Nauczyciela, czyli Dzień Edukacji Narodowej, obchodzony jest 14 października w każdej polskiej szkole. To chwila, w której w wyjątkowy sposób doceniamy nauczycieli i pracowników oświaty, którzy chcą przekazać nam swoją wiedzę, doświadczenie, są naszymi przewodnikami. H.B. Adams ujął misję edukacyjną tak celnie i pięknie: - "Nauczyciel ma wpływ na wieczność. Nie jest bowiem w stanie określić, gdzie kończy się jego oddziaływanie". Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzenia Pracownikom Oświaty składają przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Dudkiewicz oraz burmistrz Grzegorz Dziubek.

12 października 2018

Zmarł Henryk Dłużewski, 102-latek z Kielc był gwiazdą ogólnopolskiej kampanii na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Przejdź do - Zmarł Henryk Dłużewski, 102-latek z Kielc był gwiazdą ogólnopolskiej kampanii na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Henryk Dłużewski, 102-letni już mieszkaniec Kielc, został twarzą ogólnopolskiej kampanii telewizji History. Twarz znanego architekta znalazła się w spotach, na billboardach i plakatach w całej Polsce w ramach akcji prowadzonej z okazji 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Mimo zaawansowanego wieku nie zrezygnował z prowadzenia swojego Wartburga 353 z 1984 roku, którego kupił przed 70-tką. – Dopóki będę żył, będę jeździł – zapewniał Dłużewski w wieku 97 lat. – Wiek nie ma tu żadnego znaczenia. Najważniejsze są kluczyki, prawo jazdy i głowa na karku - mówił dziennikarzom. Był wówczas najstarszym czynnym kierowcą w Polsce.

11 października 2018
Czytaj więcej o: Zmarł Henryk Dłużewski, 102-latek z Kielc był gwiazdą ogólnopolskiej kampanii na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Włoszczowski Chór „Niezastąpieni” nagrodzony na I Świętokrzyskim Festiwalu Seniorów

Przejdź do - Włoszczowski Chór „Niezastąpieni” nagrodzony na I Świętokrzyskim Festiwalu Seniorów

Nasi chórzyści pod kierunkiem Mieczysława Króla zdobyli I miejsce w kategorii muzyka. Nagrodę zwycięzcom wręczył marszałek Adam Jarubas. Festiwal odbył się wczoraj w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Zwieńczeniem festiwalowej estrady był koncert Wojciecha Gąssowskiego. Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów 20-lecia województwa świętokrzyskiego. Organizatorem Festiwalu było Biuro Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

11 października 2018
Czytaj więcej o: Włoszczowski Chór „Niezastąpieni” nagrodzony na I Świętokrzyskim Festiwalu Seniorów

Szlakiem wrześniowej chwały Oręża Polskiego 1939 - 2018

Przejdź do - Szlakiem wrześniowej chwały Oręża Polskiego 1939 - 2018

14 października w godz. 13.00 -16.00

Park Etnograficzny w Tokarni

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza na widowisko historyczne z cyklu „Szlakiem wrześniowej chwały Oręża Polskiego 1939 -2018”, które w tym roku poświęcone będzie tematowi "7 Dywizja Piechoty w obronie granicy". Wezmą w nim udział rekonstruktorzy z całej Polski. Towarzyszyć mu będą prezentacje: wyszkolenia kawaleryjskiego, sprzętu militarnego, uzbrojenia i umundurowania żołnierzy polskich w 1939 roku. Organizacja widowiska została dofinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Ministerstwo Obrony Narodowej. Organizatorami wydarzenia są Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich oraz Muzeum Wsi Kieleckiej. Turystów z Kielc do skansenu zawiozą autobusy specjalnej linii „T”, będzie to ostatni dzień jej funkcjonowania w tym roku.

 

11 października 2018