Urząd Gminy Włoszczowa

Cytomammobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w najbliższą środę przyjedzie do Włoszczowy

13 września 2021

Cytomammobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w najbliższą środę 15 września przyjedzie do Włoszczowy. Zaparkuje na 4 dni przy basenie "Nemo". Mieszkanki miasta i gminy mogą skorzystać z bezpłatnej mammografii i cytologii w mobilnej pracowni diagnostycznej ŚCO. Personel cytomammobusa został zaszczepiony przeciwko COVID-19, przestrzega wszystkich zaleceń przeciwepidemicznych, jest wyposażony w środki ochrony indywidualnej, maseczki, płyn do dezynfekcji, po każdym badaniu sprzęt jest dezynfekowany. Pacjentki są umawiane na konkretną godzinę, aby nie czekały w kolejce.

Bezpłatna mammografia - zgodnie z Programem profilaktyki raka piersi – jest przeznaczona dla pań w wieku 50 – 69 lat. Badanie należy wykonywać co dwa lata.
 
Z bezpłatnego badania cytologicznego na zasadach Programu profilaktyki raka szyjki macicy mogą skorzystać panie w wieku 25-59 lat. Zgodnie z wytycznymi programu badanie należy powtarzać co trzy lata.
 
W cytomammobusie ŚCO wykonywane są dwa rodzaje badania cytologicznego: cytologia konwencjonalna i na podłożu płynnym, co zapewnia bardzo dokładną diagnostykę i umożliwia ocenę wszystkich pobranych komórek.

Konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna: 661 911 300. Ze względu na bezpieczeństwo epidemiologiczne panie wchodzące do cytomammobusa powinny zasłaniać usta i nos maseczką, przed wejściem obowiązuje dezynfekcja rąk i pomiar temperatury.
 
Na badania, które są wykonywane od 10.00 do 16.00 należy zabrać ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL.
 
Iwona Boratyn, rzecznik prasowy UG Włoszczowa

Galeria

  • Powiększ zdjęcie