Urząd Gminy Włoszczowa

Młode Hetmanki na obozie Kadry Świętokrzyskiej

13 sierpnia 2019

Trzy zawodniczki drużyny juniorek UKS Hetmanki Włoszczowa - Amelia Biała, Karolina Wojdała i Ramona Kaczmarek uczestniczyły w zgrupowaniu kadry wojewódzkiej w Jabłonowcu w województwie mazowieckim, w dniach 2-9 sierpnia. Zawodniczki trenowały dwa razy dziennie i rozgrywały mecze kontrolne w barwach Świętokrzyskiej Kadry Wojewódzkiej Dziewcząt U 14.  Jest też druga dobra wiadomość - UKS Hetmanki czeka na inauguracje rozgrywek w II  Lidze Kobiet. Zanim się zaczną trzy nasze zawodniczki zdobyły brązowy medal Mistrzostwach Polski Beach Soccer Kołobrzeg 2019.

 

Drużyna 18 lipca rozpoczęła przygotowania do występów w II Lidze Kobiet. Pierwszym sprawdzianem był udział  w silnie obsadzonym Ogólnopolskim Turnieju Respekt Cup 2019 w Myślenicach. Zawodniczki UKS Hetmanek Włoszczowa zagrały tam cztery spotkania:   z Rekordem Bielsko -Biała (0:2) , Tarnovią Tarnów (0:1), Górnikiem Wieliczka (0:0) i Dąb Zabierzów- Bocheński (2:2) .Był to turniej na wysokim poziomie piłkarskim Hetmanki zagrały z zespołami pierwszoligowymi, od których technicznie i taktycznie nie odstawały.  

Naszym zawodniczką zostały jeszcze dwa sprawdziany przed rozpoczęciem rozgrywek. 18 sierpnia zagrają na wyjeździe z Bucovią Bukowa,  a 21 sierpnia w Częstochowie ze Skrą, zaś 22 sierpnia na kieleckim rynku będzie można zobaczyć Hetmanki w pokazowym turnieju Beach Soccer Kielce, gdzie zagrają między innymi z aktualnym wicemistrzem Polski. Drużyna jako jedyna w naszym powiecie reprezentuje Świętokrzyskie w rozgrywkach międzywojewódzkich. Hetmanki będą rywalizowały z zespołami z województw lubelskiego świętokrzyskiego podkarpackiego i małopolskiego.  

Iwona Starczyk , Agnieszka Kowalska i Aleksandra Wachowska - zawodniczki Hetmanek wzięły udział w Mistrzostwach Polski w Beach Soccer w barwach drużyny GO Częstochowa. Turniej został rozegrany w Kołobrzeg,  w dniach 9-11 sierpnia

Oprócz drużyny seniorskiej UKS ma drużynę juniorek, która ma okazję występować w lidze świętokrzyskiej i grupę żaków. Trenują w niej najmłodsze dziewczęta. Zarząd klubu szuka sponsora strategicznego, który pomoże stworzyć  profesjonalne warunki dla rozwoju zdolnych piłkarek. Na inaugurację sezonu 31 sierpnia Hetmanki pojadą  do Nowego Sącza. Pierwszy mecz na własnym stadionie rozegrają 8 września z Łysicą Bodzentyn.

 

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Ramona Kaczmarek

  Ramona Kaczmarek

 • Powiększ zdjęcie Amelia Biała

  Amelia Biała

 • Powiększ zdjęcie Karolina Wojdała

  Karolina Wojdała

 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie Kowalska, Starczyk

  Kowalska, Starczyk

 • Powiększ zdjęcie Kowalska Starczyk, Wachowska

  Kowalska Starczyk, Wachowska