Metropolitan Opera. Po raz pierwszy w kinie w województwie świętokrzyskim !!! W Twoim kinie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 maja 2015

Kino "Muza" we Włoszczowie zaprasza 22 maja na retransmisję spektaklu "Łucja z Lammermooru" z muzyką Gaetana Donizettiego i librettem Salvatora Cammarano z Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

Metropolitan Opera. Po raz pierwszy w kinie w województwie świętokrzyskim !!! W Twoim kinie.
 
 
Kino "Muza" we Włoszczowie zaprasza 22 maja na retransmisję spektaklu "Łucja z Lammermooru" z muzyką Gaetana Donizettiego i librettem Salvatora Cammarano z Metropolitan Opera w Nowym Jorku.
 
The Metropolitan Opera należy do ścisłej czołówki najlepszych teatrów świata. Przedstawienie transmitowano 7 lutego 2009 roku. W rolach głównych wystąpią: Anna Netrebko, Piotr Beczała, Mariusz Kwiecień, Ildar Abdrazakov.
 
Gospodarzem wieczorów będzie Pan Adam Czopek - miłośnik opery i muzyki klasycznej, dziennikarz, publicysta, krytyk muzyczny.
"Łucja z Lammermooru" zachwyca nie tylko pięknem muzyki, ale i wstrząsa siłą dramatycznego napięcia, dzięki czemu należy do nielicznych oper gatunku bel canto nadal żywych na wszystkich najważniejszych scenach świata.
Najsłynniejszym fragmentem opery jest wielka scena obłędu tytułowej bohaterki, w której śpiewaczka wykonująca rolę Łucji musi połączyć nieskazitelność śpiewu koloraturowego z emocjonalnością przekazu i świetną grą aktorską. Akcja opery rozgrywa się w Szkocji. Libretto napisał Salvatore Cammarano na podstawie powieści historycznej Sir Waltera Scotta pod tytułem "Narzeczona z Lammermoor". Dwa stare rody, Ashtonów i Ravenswoodów, od dawna dzieli nienawiść. Łucja, siostra lorda
 
Henryka Ashtona, pokochała z wzajemnością Edgara Ravenswooda, śmiertelnego wroga jej brata. Ashton zamierza jednak wydać siostrę za lorda Artura Bucklawa. Gdy Edgar wyjeżdża, przejmuje jego miłosne listy do Łucji, wmawia siostrze zdradę ukochanego i nakłania ją do małżeństwa z Arturem. W dniu ślubu Łucji Edgar wraca i zorientowawszy się w sytuacji oskarża narzeczoną o niewierność. Łucja popada w obłęd i zabija dopiero co poślubionego małżonka...
 
Czas trwania: 2 godziny i 25 minut (w przedstawieniu przewidujemy przerwę). /Polskie napisy/

Bilety na transmisje powtórkowe w ramach cyklu: 30 zł normalny | 25 zł ulgowy | 110 zł - karnet na 5 transmisji Sprzedaż biletów w kasie kina już od 08 maja 2015 tel. 664 137 017

 Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa z kolekcji redaktora Adama Czopka pt. "Polscy artyści na scenie Metropolitan Opera w Nowym Jorku".

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie