Kielce dla seniorów. Przez trzy dni będą mieć klucze do miasta. Prezydent zaprasza także włoszczowskich seniorów

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
10 października 2019

60+ to nie wiek, to styl życia" - pod takich hasłem odbędzie się pierwsza edycja Kieleckich Dni Seniora. Wydarzenie tworzone z myślą o osobach starszych. Prezydent Kielc Bogdan Wenta liczy na udział mieszkańców naszej gminy i ich rodzin. - Należy im się uwaga i uznanie za ich bezcenną bezinteresowną miłość oraz życiową mądrość, jaką obdarowują mlodsze pokolenia - napisał w przesłanym zaproszeniu. Najważniejszym wydarzeniem są  sobotnie Międzynarodowe Targi Seniora. Dzisiaj  na kieleckim rynku o godz. 13 prezydent Bogdan Wenta wręczy seniorom klucze do miasta. Rozda laurki i kwiaty. Niemal przez cały dzień na scenie odbywać się będą koncerty. Wystąpią m.in. dzieci i seniorzy z Sieci Świetlic Środowiskowych i Ośrodków Wsparcia dla Rodzin „4-Kąty”, Małgorzata Siemieniec, zespół „Kontury”, duet Teresa Mróz i Jolanta Wdowczyk – działający przy jednostce wojskowej na Bukówce.

Jutro również na rynku wystąpią m.in. grupy „Tu i teraz”, „Cantare” i kabaret „Trzeci Bieg” związany z Uniwersytetem III Wieku. W KCK od godz. 14.30 posłuchać będzie można Polskich Pieśni Ludowych i Patriotycznych, a pół godziny później rozpocznie się druga odsłona „Tanga dla seniora”.

W Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się Międzynarodowa Konferencja ds. Bezpieczeństwa Seniora. Prelegenci będą dyskutować i wymieniać się informacjami o strukturze przestępczości w Europie oraz o metodach działań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa osobom starszym.

W sobotę w Targach Kielce będą się odbywały Międzynarodowe Targi Seniora. Zwiedzający zapoznają się z ofertą produktów i usług przygotowaną przez polskich i zagranicznych wystawców. To m.in. uzdrowiska i sanatoria, hotele, biura podróży, domy seniora, domy opiekuńczo-lecznicze, producenci i dystrybutorzy sprzętu rehabilitacyjnego i nowoczesnych systemów opiekuńczo-ratunkowych, a także firmy z branż: medycznej, farmaceutycznej, kosmetycznej, sportowej, odzieżowej.

Na targach będzie można skorzystać m.in. z bezpłatnych badań, porad żywieniowych, zajęć fitness i zumby, nauki tańca towarzyskiego, obejrzeć pokaz mody, a także uczestniczyć w warsztatach makijażu i florystyki.

Zaplanowano spotkania z aktorką Teresą Lipowską i z bohaterkami telewizyjnego programu "Sanatorium miłości", dyskotekę z DJ Wiką oraz występy artystyczne m.in. grup działających w ramach Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Na targi będzie można dojechać specjalną linią autobusową.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Na stronie internetowej www.kielceseniorom.pl można znaleźć szczegóły dotyczące przedsięwzięcia.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie