Rozpoczęła się modernizacja Domu Kultury

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
20 września 2019

Jak już informowaliśmy po ponad półwieczu działalności Dom Kultury we Włoszczowie doczeka się kompleksowej modernizacji. Zostanie rozbudowany o salę taneczną. Budynek przejdzie termomodernizację. Przy gmachu powstanie również mały amfiteatr ze sceną (między innymi na kino letnie) i zadaszeniem oraz parking. Od kilku dni trwają prace na dachu budynku. Polegają na dociepleniu stropów. Wykonawcą jest firma Krzysztofa Prokopa AMB Budownictwo z Koziej Wsi. Wcześniej wybudowała w mieście piękne przedszkole ze żłobkiem. Koszt modernizacji Domu Kultury wyniesie 3.199.399,07 złotych. To jedno z zadań rewitalizacji Włoszczowy.

Rewitalizacja obejmuje dziesięć zadań, a część inwestycji jest realizowana w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym we Włoszczowie, miejscowymi instytucjami kultury i sportu, Stowarzyszeniem na Rzecz Ochrony i Promocji Sztuki Sakralnej „Ars Sacra” i jednym z prywatnych przedsiębiorców.

Przypomnijmy: projekt rewitalizacji zakłada zagospodarowanie centralnej części rynku, rozbudowę domu kultury, uporządkowanie przestrzeni publicznej na osiedlach, przebudowę zabytkowej plebanii, powstanie strefy aktywności przy Ośrodku Sportu i Rekreacji, remont ulicy Wiśniowej, odnowienie poprzemysłowego pawilonu. Będzie realizowany dzięki 15,2 miliona złotych unijnego dofinansowania. Cały koszt to kwota 22,6 miliona złotych. Preumowa z Samorządem Województwa została podpisana w lutym 2018 roku. 

Rewitalizacja ruszyła pełną parą już wiosną. Trwa przebudowa zabytkowego budynku XIX-wiecznej plebanii przy kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Włoszczowie. Będzie tu kuchnia i stołówka prowadzona przez Stowarzyszenie Świętego Brata Alberta, dostosowana do obowiązujących przepisów sanitarnych. Na piętrze zostaną wygospodarowane pomieszczenia dla potrzeb organizacji pozarządowych oraz izby regionalnej, w której eksponowana będzie sztuka sakralna dekanatu włoszczowskiego oraz wystawy czasowe. Ekipy budowlane uwijają się przy budowie zadaszenia.

Roboty budowlane są prowadzone przy rewitalizacji magazynu przemysłowego u zbiegu ulic Wigury i Pocztowej. Po rozbudowie zyska pomieszczenia przeznaczone do prezentacji osiągnięć lokalnych artystów i promocji wydarzeń kulturalnych. Znajdzie się tu także bawialnia dla dzieci, ze sprzętem przystosowanym dla osób niepełnosprawnych. Część budynku przeznaczona będzie na działalność gospodarczą.

Remontowana jest ulica Wiśniowa w mieście, dzięki temu będzie nowa nawierzchnia, chodniki i wreszcie kanalizacja deszczowa, która powstanie również na drogach wewnętrznych Osiedla Brożka.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie Tak będzie wyglądał DK po modernizacji

    Tak będzie wyglądał DK po modernizacji

  • Powiększ zdjęcie Podpisanie umowy z wykonawcą w lipcu br.

    Podpisanie umowy z wykonawcą w lipcu br.