Wymiana Młodzieżowa "One Love – One Nation" w Programie Erasmus+

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
20 września 2019

Fundacja Żółta Owca zakończyła kolejne spotkanie młodzieży w Poroninie. Od 8 - 15 września sześćdziesięcioro tancerzy z Polski, Rumunii, Estonii i Ukrainy miało okazję się spotkać i wymienić doświadczeniem, dzięki pozyskanym funduszom z Programu Erasmus+.

Cały projekt był połączeniem koncepcji „each one teach one” (każdy naucza przynajmniej jednego) z warsztatami integracyjnymi, komunikacyjnymi, teambuildingowymi i panelami dyskusyjnymi na temat Programu Erasmus +, a także warsztatami dla dzieci ze szkoły podstawowej w Stasikówce, w gminie Poronin.

Tancerze mieli okazję zastanowić się i nad różnicami dotyczącymi tańca w krajach uczestniczących oraz nad wpływami kulturowymi na wiele elementów dotyczących nie tylko tańca, ale i również innych aspektów związanych ze sposobem bycia, celami, wierzeniami czy poglądami. Wszyscy uczestnicy mogli się sprawdzić w różnych rolach podczas projektu, realizując poszczególne zadania, zaplanowane w spotkaniu.

Ogólnymi celami wymiany młodzieżowej było podnoszenie kompetencji i umiejętności uczestników, wspólna integracja i poznanie swoich kultur, a także promocja aktywnego spędzania czasu wolnego.

Warto wspomnieć, iż w 2018 roku breakdance oficjalnie pojawił się na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Buenos Aires.

Fundacja Żółta Owca

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie