Kolejny Quiz Historyczny „Gramy dla Niepodległej" odbył się dzisiaj w Domu Kultury we Włoszczowie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
19 września 2019

O wydarzeniu poinformował serwis internetowy Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego. Tak jak 17 września w Jędrzejowie i wczoraj w Pińczowie, dzisiaj zespoły uczniów włoszczowskich szkół ponadpodstawowych, biorące udział w rozgrywkach, odpowiadały na pytania dotyczące historii Polski i jej drogi do niepodległości. Druga część quizu dotyczyła członkostwa Polski w Unii Europejskiej. W tym roku obchodzimy 15. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa prezentująca zmiany, jakie zaszły w wyniku przynależności Polski do UE. Zmagania uczestników quizu obserwował wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski. Quizy odbywać się będą w kolejnych powiatach Świętokrzyskiego. Laureaci powiatowych quizów spotkają się w wielkim finale, który odbędzie się 9 października w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach. Szczegółowe informacje na temat quizu można znaleźć na stronie www.kielce.uw.gov.pl oraz www.quiz.videoevent.pl

Pierwsze miejsce wywalczyła trzyosobowa ekipa I Liceum Ogólnokształcącego imienia Generała Władysława Sikorskiego we Włoszczowie w składzie: Adam Piątek, Grzegorz Piśkorski, Artur Nicia – nauczyciel Mariusz Marczewski.

Drugie miejsce również zaajęła trójka z I Liceum Ogólnokształcącego we Włoszczowie: Cezary Zawada, Wiktoria Kusa, Natalia Gusta – nauczyciel Mariusz Marczewski.

Trzecie miejsce dla ekipy z Zespołu Szkół numer 2 we Włoszczowie w składzie: Dominik Nowak, Dominik Sornat, Michał Pośpiech – nauczyciele Artur Szczukocki i Cezary Świetlicki.

Fot.ŚUW

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie