W nabliższy weekend Dni Włoszczowy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
14 czerwca 2019

  Na Święto Miasta zaprasza burmistrz Grzegorz Dziubek. Pubikujemy szczegóły dotyczące wydarzenia oraz mapę miejsc do parkowania. Dni Włoszczowy przyciągają tysiące gości. Dlatego z myślą o kierowcach zdecydowaliśmy o tym, gdzie mogą zostawić pojazdy. Takich miejsc będzie w mieście około 15. Największe zostały zlokalizowane przy ulicy Wiśniowej i Partyzantów. Pozostałe są wyznaczone przy ul. Kusocińskiego, przed Domem Kultury, na parkingu Starostwa Powiatowego, za kościołem Wniebowzięcia NMP (plac utwardzony), a także przy ulicy 1 Maja. Będzie też można zostawić samochód za ZPO nr 1 (ulica Kilińskiego) oraz I LO. Przygotowano parkingi wzdłuż kolektorów słonecznych, przy basenie Nemo oraz przy cmentarzu parafialnym (dzięki uprzejmości firmy Strunobet). Natomiast nie będzie można parkować przy stadionie na poboczu. Tutaj będą czuwali strażacy-ochotnicy, którzy wskażą kierowcom miejsca parkowania, dadzą mapkę. Sprawdź, gdzie możesz zaparkować!

 

Zobacz też:

https://www.facebook.com/472420546163973/videos/1523092744487431/

Zaproszenie Grzegorza Dziubka w internetowej TV Włoszczowa http://www.tvwloszczowa.pl/film/zapraszamy-na-dni-wloszczowy,893

Dwudniowa impreza odbędzie na stadionie we Włoszczowie. Sobota, 15 czerwca, upłynie pod hasłem Planeta Disco. Początek o godzinie 16. Wtedy zostaną otwarte bramki i będzie można wchodzić na stadion. Gwiazdorskie granie rozpocznie o godzinie 17 Sławomir. Po nim wystąpią zespół Akcent z Zenkiem Martyniukiem na czele oraz Norbi. Oprócz nich także Kindżał i The Coolores. Sobotnią część imprezy zakończy disco pod gwiazdami.

W niedzielę, 16 czerwca, impreza Letnie Granie. Początek o godzinie 16. O 17 na scenę wyjdzie Cleo, zagra też zespół Afromental. Oprócz nich także Trochę Starsi i Ampera.

Oprócz dużej dawki dobrej muzyki, w oba dni przygotowano mnóstwo innych atrakcji. Odważni będą mogli skoczyć na bungee – na stadionie zaparkuje specjalny dźwig z platforma do skoków. Ciekawe formy rozrywki zaproponuje Strefa Rowerowa. Do dyspozycji uczestników Dni Włoszczowy będą: tor 4-stanowiskowy z pomiarami czasu – planowana jest turniejowa rozgrywka, rower stacjonarny z wyciskarką soków, rower wytwarzający bańki mydlane oraz ekstremalny symulator jazdy na rowerze. Na stadionie pojawią się studenci Politechniki Świętokrzyskiej z drużyny Tu Kielce Greenpower ze swoim słynnym bolidem elektrycznym, który wygrywa wszystkie zawody, ostatnio na torze wyścigowym w Bydgoszczy. Z kolei w Strefie Microsoftu X Box w specjalnym namiocie będą 23 kioski, gdzie będzie można pograć w gry komputerowe – do wygrania będą gry.

Nie zabraknie lunaparku z karuzelami, a Bezpłatna Strefa Dziecka zaproponuje animacje i zabawy z dziećmi w wieku 3-6 lat. Będzie też bramka celnościowa do piłki ręcznej z... radarem.

Na zgłodniałych będzie czekała gastronomia. Będą też gry, quizy i konkursy sponsorów imprezy z atrakcyjnymi nagrodami.

Przy organizacji imprezy bardzo zaangażowani są strażacy praktycznie ze wszystkich Ochotniczych Straży Pożarnej w gminie Włoszczowa. Za pośrednictwem „Echa” chcę im bardzo serdecznie podziękować – mówi Sylwester Kowalski, dyrektor Domu Kultury we Włoszczowie, który ma ręce pełne roboty przy ostatnich przygotowaniach do tej wielkiej imprezy.

Specjalna scena na włoszczowskim stadionie najprawdopodobniej zostanie zamontowana w czwartek. Całość będzie ochraniana przez profesjonalną firmę ochroniarską. Dni Włoszczowy będą kosztowały około 120 tysięcy złotych, z tego 62 tysiące na sprawy techniczne, a pozostałe – honoraria dla wykonawców. Sporą część tej kwoty udało się pozyskać od sponsorów.

- Serdecznie zapraszam w sobotę i niedzielę na Dni Włoszczowy. Trzeba zobaczyć, jak się bawi Włoszczowa – do udziału w imprezie zachęca Grzegorz Dziubek, burmistrz Włoszczowy.

Parę słów o wykonawcach.

Zenon Martyniuk jest jednym z najpopularniejszych wokalistów gatunku disco polo w Polsce. Wraz z grupą Akcent wylansował przeboje, takie jak „Gwiazda”, „Królowa nocy”, „Pragnienie miłości”, „Przekorny los” czy „Sonet dla miłości”. W lipcu 2014 zaprezentował utwór „Przez Twe oczy zielone”. Teledysk do piosenki odniósł sukces zostając drugim klipem do polskiej piosenki - po utworze „Ona tańczy dla mnie” zespołu Weekend, który przekroczył próg 100 milionów wyświetleń. Od 1989 roku żonaty z Danutą, syn Daniel ma 30 lat.

Norbi jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie w klasie... skrzypiec. Studiował wiolinistykę w Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz na wydziale wychowania muzycznego i pedagogiki wychowawczo-opiekuńczej Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie. Jego największy hit to „Kobiety są gorące”. Prowadzi w TVP1 popularny program „Jaka to melodia”. Był trzykrotnie żonaty, ostatni raz z Marzeną Chełmińską. Ma dorosłą córkę Igę.

Sławomir - aktor, showman, piosenkarz, konferansjer i prezenter telewizyjny. W 2006 ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Grał w serialach i filmach, teatrze. Ale dopiero hit „Miłość w Zakopanem”przyniósł mu wielką popularność. Żona Magdalena Kajrowicz od 2011 roku, mają 3-letniego syna Kordiana.

Cleo to 36-letnia piosenkarka, autorka tekstów i projektantka mody, reprezentantka Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2014 roku. Jest absolwentką Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, gdzie uzyskała tytuł magistra inżyniera architekta krajobrazu. W 2013 rozpoczęła współpracę z Donatanem. W listopadzie wydali wspólnie singel „My Słowianie”, który stał się ogólnokrajowym przebojem. Potem postawiła na karierę solową.

 Afromental to polski zespół muzyczny pochodzący z Olsztyna, wykonujący muzykę z pogranicza rocka, rapcore’u i hip-hopu, założony w 2004 roku. W 2010 zdobyli nagrodę Wow! Music Award na Orange Warsaw Festival i otrzymali tytuły „zespół roku” przyznane w plebiscytach VIVA Comet Awards i Eska Music Awards. Zostali również laureatem nagrody dla najlepszego polskiego wykonawcy przyznawanej przez MTV EMA. Skład zespołu: Tomasz „Tomson” Lach – wokal, Bartosz „Śniady” Śniadecki – keyboard, Tomasz „Torresiwo” Torres – perkusja, Wojtek „Lajan” Witczak – gitara basowa, Aleksander „Baron” Milwiw-Baron – gitara.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie