Najpiękniejsze zakątki regionu w obiektywie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
3 września 2015

Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Włoszczowskiej zaprasza na 24 września br. o godz. 18 do sali kawiarnianej Domu Kultury na wernisaż wystawy fotograficznej przedstawiającej najpiękniejsze zakątki regionu. Wystawa połączona będzie z prezentacją multimedialną „Moja Korona Gór Polski” autorstwa prezesa LOT Ziemi Włoszczowskiej Michała Pioruna. „Moja Korona Gór Polski” to pasjonujące wspomnienia z licznych wypraw po najwyższych szczytach najważniejszych pasm górskich Polski.  Wystawa jest realizowana w ramach projektu „Podróże dalekie i bliskie” współfinansowanego ze środków Lokalnej Grupy Rybackiej „Między Nidą a Pilicą” w ramach działania Bonus „Między Nidą a Pilicą”.

Autorami zdjęć jest grupa przyjaciół pasjonujących się fotografią, turystyką, przyrodą i historią – Krzysztof Nowak, Marcin Pacholec i Michał Piorun.

Krzysztof Nowak związany jest z Ziemią Jędrzejowską. Od wielu lat utrwala jej piękno na matrycy aparatu. Jego fotki ukazują się w licznych publikacjach regionalnych. Jest artystą malarzem o dużym poczuciu humoru.

Marcin Pacholec to osoba, której Ziemia Włoszczowska stała się drugim domem. Jego pasją jest przyroda i krajobrazy Przedborskiego Parku Krajobrazowego. Fotografią zajmuje się od wielu lat. Zdobywa liczne nagrody w konkursach fotograficznych.

Michał Piorun to pasjonat turystyki. W jego bogatej kolekcji fotograficznej znajdują się zdjęcia z tysięcy odbytych wypraw po Polsce  i Europie.

 „Podróże dalekie i bliskie” to również ciekawa podróż po najpiękniejszych górach Polski, co udowodni w swojej prezentacji „Moja Korona Gór Polski” jej autor Michał Piorun. Korona Gór Polski to 28 szczytów najważniejszych pasm górskich. Na jej liście są te niskie szczyty jak Łysica i te najwyższe jak chociażby Babia Góra czy majestatyczne Rysy. Odnajdziemy w niej również inne ciekawe nazwy szczytów, jak Waligóra, Lackowa, Skopiec. „Korona Gór Polski” to wspaniała wycieczka nie tylko dla górskich włóczęg, ale również dla tych którzy chcą realizować swoje pasje i marzenia.

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie