Projekt rozporządzenia w sprawie taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę w konsultacjach

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
12 stycznia 2018

Poinformował 11 stycznia serwis portalsamorzadowy.pl Rządowe Centrum Legislacyjne opublikowało projekt Rozporządzenie Ministra Środowiska w sprawie określania taryf, wzoru wniosku o zatwierdzenie taryf oraz warunków rozliczeń za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzenie ścieków.

Rozporządzenie to w kontekście zmian, jakie zachodzą w branży gospodarki wodno-kanalizacyjnej istotny dokument. Przede wszystkim umożliwi przygotowanie wniosków o zatwierdzenie nowych taryf dla Państwowego Gospodarstwa Wody Polskie. Przedsiębiorstwa mają na to czas do 12 marca 2018 r.

Tak napięty terminarz powoduje, że na konsultacje projektu zarezerwowano tylko tydzień. W tym czasie swoje wnioski na temat projektu mają zgłosić zainteresowani, czyli Izba Gospodarcza Wodociągi Polski oraz Krajowa Izba Gospodarcza, korporacje samorządowe, a także Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

- Wiemy, że taryfy są zawieszone. Wiadomo, że do 12 marca mamy złożyć nowe wnioski taryfowe. Oczywiście są problemy, i to spore, w kwestii szczegółów - mówił dla serwisu portalsamorzadowy.pl Tadeusz Rzepecki, przewodniczacy Rady Izby Gospodarczej Wodociągi Polski.

-  Wspomniane wnioski taryfowe to jeden w głównych powodów naszego niepokoju, bo mają one być trzyletnie, a zaplanowanie czegoś w dowolnej gospodarce, nawet bardzo stabilnej, na trzy lata jest niezwykle trudne, powiedziałbym, że ekstremalnie trudne. Co nam jednak zostaje? Musimy złożyć do 12 marca wnioski taryfowe, które obejmą okres od czerwca tego roku do połowy 2021 roku - dodał.

Projekt rozporządzenia

Galeria

  • Powiększ zdjęcie