Chcesz podnieś swoje umiejętności komputerowe? Zapisz się na nasze szkolenia!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 stycznia 2018

W ramach latającej Akademii Cyfrowej Gmina Włoszczowa, partner projektu, przeszkoli ok. 40 seniorów, w czterech grupach. Z nami dowiedzą się, jak dbać o bezpieczeństwo w sieci, komunikować się przez internet, korzystać z zasobów internetowych i urządzeń cyfrowych. Chętni mogą zgłaszać się do UG, pok. 40, tel. 41 39 42 669 wew. 104. Należy podać Pesel oraz dane adresowe. Mamy już chętnych Klubu Senior Plus. Chcemy, aby każda organizacja senioralna wytypowała na razie 2 - 3 osoby. Jesienią ruszy kolejna edycja bezpłatnych szkoleń dla seniorów i wówczas będą mogli skorzystać wszyscy chętni. Kolejne 150 osób w wieku od 18 lat do 65 na szkolenia w ramach projektu rekrutuje Hufiec ZHP Szczekocińsko-Włoszczowski, tel. 512 340 383 lub 41 394 14 05 I tam prosimy kierować zgłoszenia. W gminie Włoszczowa ze szkoleń Latającej Akademii Edukacji Cyfrowej może skorzystać 190 osób. Zajęcia poprowadzi trzech trenerów.

 

Projekt „Latająca Akademia Edukacji Cyfrowej” wystartował 1 listopada 2016 roku, jego celem jest podniesienie kompetencji cyfrowych wśród mieszkańców 41 gmin województwa świętokrzyskiego i śląskiego. Projekt zakłada przeszkolenie 4 370 osób dorosłych (w tym 229 niepełnosprawnych) w 4 grupach wiekowych w ciągu 3 lat. Szkolenia dla odbiorców końcowych przeprowadzą przygotowani do tego trenerzy (Liderzy Cyfrowi), wybrani spośród cieszących się zaufaniem mieszkańców gmin, na terenie których realizowany będzie projekt. Wsparciem technicznym realizacji zadania będzie utworzenie 41 Publicznych Punktów Dostępu do Internetu w w/w gminach.

Dzięki współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego na poziomie gminy i województwa wzrośnie liczba spraw załatwianych drogą elektroniczną, poprawi się także komunikacja na linii klient – urząd. Wzmocnienie kompetencji cyfrowych, zwłaszcza wśród grup wiekowych 44+ pozwoli na podniesienie efektywności oraz skrócenie czasu załatwiania podstawowych spraw, takich jak prowadzenie konta w banku, założenie profili na platformie ePUAP, korzystanie z komunikatorów i mediów społecznościowych, robienie bezpiecznych zakupów na odległość, czy tworzenia własnych treści w postaci bloga, strony WWW, prostego sklepu internetowego. Dopełnieniem realizacji projektu jest stworzenie sieci lokalnych punktów dostępu do Internetu PIAP, w każdej z gmin objętych projektem, umiejscowionych w gminnych bibliotekach, szkołach lub urzędach. PIAP dostępne będą dla każdej osoby, która będzie chciała skorzystać z Internetu, w granicach obowiązującego prawa. Projekt realizowany przez ZHP Chorągiew Kielecką potrwa 36 miesięcy.

Całkowita wartość projektu wynosi 6 357 488,96 zł

Wkład Funduszy Europejskich do projektu wynosi 5 351 317,10 zł

tl_files/swietlice/logosy-swietlice.png

Galeria

  • Powiększ zdjęcie