Po raz trzeci myśliwi będą świętowali na włoszczowskim Podzamczu

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 października 2017

Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje związane z myślistwem i jeździectwem. Impreza rozpocznie się o godzinie 11.00 hubertowską Mszą Świętą polową. Głównym punktem Hubertusa będzie gonitwa za lisem, czyli za jeźdźcem z lisią kitą przypiętą do lewego ramienia (godzina 12.45). Zaplanowano również pokazy konne i próby smyczy chartów. Zwieńczeniem będzie wspólna biesiada myśliwsko-jeździecka dla zaproszonych gości.

Wydarzenie nawiązuje do tradycji polowań z przełomu XIX i XX wieku organizowanych na Podzamczu przez Stanisława i Sergiusza Niemojew­skich, przodków rodziny Jedliczków, która przypomina te tradycje. Słynący z zamiłowania do koni i polowań właściciele Włoszczowy urządzali we Włoszczowie polowania z chartami.

Na łowy zjeżdżali myśliwi i jeźdźcy z całego Królestwa Polskiego Wśród nich m.in. Stefan Libiszowski – późniejszy poseł na Sejm IV kadencji w II RP, Leopold Kronenberg – finansista, bankier i działacz społeczny oraz Jan i Edward Reszke – znani śpiewacy operowi. Fundacja Folwark Podzamcze zbiera informacje o gościach dawnej bażanterii, którzy polowali w dobrach Niemojewskich.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Grzegorz Dziubek. Puchar Burmistrza otrzyma król polowania oraz Pierwsza Amazonka.

W organizację włączyły się lokalne koła łowieckie i leśnicy. Będzie można pokosztować potraw z dziczyzny. Usłyszeć sygnalistów i Włoszczowską Kapelę Powiatową. Hubertusowi będą towarzyszyły wystawy  biżuterii i akcesoriów łowieckich. Zapraszamy.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie