Europejski Dzień Kina Artystycznego - "Muza" w 50 świętujących kin

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
9 października 2017

Celebracja przekazu artystycznego odbędzie się 15 października br. na całym kontynencie. To niebywała okazja, żeby wspólnie poznawać dobre kino i cieszyć się najwspanialszymi produkcjami filmowymi. W województwie świętokrzyskim świętujemy w kieleckich kinach "Fenomen" i "Moskwa" oraz  we włoszczowskim  kinie "Muza". Organizatorami wydarzenia w Europie jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Kin Art-house'owych (CICAE), przy wsparciu Europa Cinemas. W Polsce są to Stowarzyszenie Kin Studyjnych, Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych (działająca przy FINA) oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej. Ambasadorami Dnia są Ruben Östlund i Laurent Cantet, których premierowe produkcje "The Square" i "The Workshop" święciły triumfy na tegorocznych festiwalach filmowych. Wydarzenia w ramach Europejskiego Dnia Kina Artystycznego odbędą się w 50 kinach niezależnych w całej Polsce. 

W naszym województwie świętujemy w Kinach "Fenomen" i "Moskwa" z Kielc i w Naszej "Muzie"  ;)

Pokazy Europejskiego Dnia Kina Artystycznego w Kinie "Muza" we Włoszczowie 15 października br.

godz.13:00 Tarapaty

Film przygodowy. Julka spędza wakacje u ciotki, gdzie poznaje Olka. W ręce dzieci wpada plan mający prowadzić do skarbu.

godz.15:00 Dwie Korony

Dwie Korony" to najnowszy film w reżyserii Michała Kondrata, który ukazuje nieznane dotąd  powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej śmierci.

godz.17:00 Po tamtej stronie

To historia mieszkańca Helsinek, który postanawia odmienić swoje życie i otworzyć restaurację. Pewnego dnia Wikström przypadkiem natyka się na uciekiniera z Syrii – Khaleda. Choć znajomość między mężczyznami zaczyna się niefortunnie, bohaterowie szybko nawiązują głęboką więź, która zostanie wystawiona na wiele ciężkich prób. Czy tylko w bajce ich nieoczekiwane spotkanie byłoby początkiem pięknej przyjaźni?

 

https://www.youtube.com/watch?v=xvnb0J9VycQ&ab_channel=StowarzysznieKinStudyjnych

Serdecznie zapraszamy!

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie