Program "Klub". KS Hetman promuje sport

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 listopada 2016

W okresie od kwietnia do grudnia br. Klub Sportowy „Hetman” Włoszczowa realizuje zadanie publiczne w ramach Programu Klub współfinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Polega ono na przeprowadzeniu zajęć sportowych dla dzieci z rocznika 2009, 2010 i młodszych oraz na zakupie sprzętu sportowego dla grupy młodzieżowej piłki nożnej i piłki siatkowej.

Celem tych działań jest m.in. upowszechnianie i promocja aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, wyrównywanie szans w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej.

Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki „Hetman” zakupił 20 piłek dla drużyny żaków 2010, 20 kompletów dresów sportowych dla drużyny żaków 2009, 20 piłek do siatkówki dla grup młodzieżowych – kadetów i 20 kompletów strojów sportowych dla juniorów i kadetów piłki siatkowej.

Program bezpłatnego szkolenia sportowego realizowany jest dla dwóch drużyn w rocznikach 2009, 2010 i młodsi.  Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po 1,5 godz. Pod okiem wykwalifikowanych opiekunów, którzy są doświadczonymi w pracy z młodzieżą i dziećmi trenerami piłki nożnej i  nauczycielami wychowania fizycznego, są to Hubert Wójcik i Sławomir Jarmuda. Dzięki tym zajęciom najmłodsi adepci klubu nie tylko poprawiają swoje zdrowie poprzez ćwiczenia koordynacyjno ruchowe, ale też poznają swoich rówieśników z innych miejscowości i uczą się samodzielności. A zakup sprzętu sportowego pomaga w przeprowadzaniu zajęć oraz pozwala na identyfikowanie się z klubem podczas meczów, turniejów i treningów.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie